Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Bahami, Maldivi,...

Default avatar

voyager::trv

Pozdravljeni!

Z možem želiva odpotovati na počitnice na kak eksotičen sanjski otok. Spremljava last minute variante, imam pa nekaj vprašanj. Zanimajo naju Bahami, Maldivi, Karibi, vendar se ne moreva odločiti, kaj je najbolj primerno. Prosim vas za nasvete, izkušnje, opozorila,...
Ali je dejansko stanje takšno, kakor je opisano v ponudbi? Je z last minute varianto kakšen problem glede organizacije, namestitve, letalskih kart? Kateri otok je bolj zanimiv, kateri nevarnejši, kaj nama svetujete in kaj odsvetujete.

Hvala!
Default avatar

811::trv

A ni to malo prenevarno?
Default avatar

Saj zato pa prosim za vaše odgovore. Zakaj bi bilo nevarno? Spremljem novice in se tam nič ne dogaja.
Default avatar

811::trv

Menda je tam se več ščurkov kot na hrvaškem jaz že ne bi šel.
Default avatar

Natasaaa::trv

Torej,

Mi (družina) smo bili aprila na enem izmed Karibskih otokov. In sicer Isla Margarita - ki spada pod Venezuelo.
bili smo v hotelu z ****, ki je imel All inclusive varianto.

Maldivov ne poznam, Karibskih otokov pa je zelo, zelo veliko, najbolj znani pa so Jamajka, Trinidad in Tobago, Virgin Islands, Bahamski otoki, Barbados..................in še in še. Razlikujejo pa se po ponudbi, bolj so znani, več ponujajo (hotelske usluge, ostala ponudba...), višje so cene.

Karibsko morje je čisto, toplo, vendar tam kjer smo bili mi, so ves čas valovi, močni podvodni tokovi, ampak se da plavat. Plaže so resnično sanjske, bel pesek, palme, na plaži restavracije ,kafči, skoz južni ritmi.....skratka res lepo. Cene tam, kjer smo bili mi so take da dol padeš, poceni, da ne moreš verjet. Pivo 35 centov, prehranjevanje v restavracijah tudi za naše žepe več kot poceni, gorivo 4 cente liter, tako da ko rentaš avto se voziš brez pomiselkov, ker plačaš za tank bencina cca. 2 dolarja.

Mi nismo šli z last minute varianto, sem kar nekaj časa planirala ta dopust. Leteli pa smo iz Amsterdama - Porlamar.

Cena dopusta - imeli smo še to "srečo", da so nam ukradli cca 900 USD - vse skupaj z prevozom, aranžmajem, zapravlljanjem tam preračunano v tolarje cca. nekaj čez miljon, bili smo pa trije, pa nismo ravno gledali na vsak bolivar (Venezuleska valuta), ampak smo se kljub all inclusive varianti veliko prehranjevali zunaj - ponudba rib je ogromna, šli na kar nekaj izletov, pa Isla Margarita je Tax Free cona, tako, da se splačajo tudi nakupi.

Jaz ti svetujem, če imaš možnost, pojdi na dopust, kjer ne bosta z možem spoznala samo hotela in hotelske ponudbe, ampak tudi košček države, šla na kakšen izlet.

Mi smo se imeli lepo, tako da je naših 18 dni več kot prehitro minilo.

Lepo se imejta in uživajta kjerkoli že bosta.
Default avatar

Kakor razumem iz sporočila ste šli v lastni režiji? Po pravici povem ,da si tega jaz v tako oddaljenih krajih ne upam.
Default avatar

Jak::trv

Si bila ze na Mauritiusu? Ali pa na Sri Lanki ali pa na Malezijskem otoku Langkawiju ali pa na kaksnem Tajskem otoku, npr. Ko Lanti? Izbira je velika.
Default avatar

CLODY::trv

Ojla,

Trinidad in Tobago je super otok, še ni tolk turističen kot drugi otoki, tudi Kuba je lepa (ampak ne hodit va predel Varadera, ker je preveč turističen) ali Jamajka. Dominikanska je predolgočasna, razen če vaju zanima samo poležavanje.
Šri lanka je tudi krasna, ogromnoo za vidit, lahko jo obiščeta v kombinaciji z Maldivi. Sama ne bi šla za 14 dni na Maldive, ker ni nevem kaj za vidit, razen lepih peščenih plaž in morja.
Jamajka je še precej divja in lepa.
Zelo lep otok pa je tudi Mauritius!!

Najbolje da začneta po vrsti, vsako leto eden otok! :-)

Pa lepe počitnice!
Default avatar

lidija::trv

Natasaaaaaaaaaaa, midva s fantom sva danes plačala 14 dnevni aranžma na Isla Margariti.
Bi vam bilo odveč napisati svoj mail, da vas povprašam o par stvareh.
Ali pa če jaz napišem svojega, [email protected]

Zelo bi bila vesela.

Lep pozdravček!
Default avatar

Natasaaa::trv

Evo imaš meil
Default avatar

Edi::trv

Pravite, da ste leteli iz Amsterdama. Kako pa ste ste potovali od doma do Amsterdama in nazaj?
lpe
Default avatar

Niko::trv

Za Maldive pravijo, da so precej nevarni. Še posebej nevarno je, da ti pade na glavo kak kokos, kar je tam tudi največji vzrok smrtnosti. Če že greš tja, previdnost in zaščitna oprema (čelada) nista odveč.
Default avatar

nine::trv

bila sem na Bahamskem otoku,kjer leži glavno mesto Nasau. Otok je duty free cona, zvečer se odprejo igralnice in je kot Las Vegas :)))

plaže so čudovite, promet: vozijo po levi, lahko najameš rent-a-car ali pa kar z busom naokoli.

mi smo si kupili letalske v Miamiju, povratna pride manj kot 100 dolarjev. Sicer pa poglej malo nazaj po forumu, sem že pisala o Bahamih....

ne morem pa primerjat z maldivi, kjer še nisem bila.

Aja, pa glede varnosti, meni se ni zdelo nič bolj nevarno kot pri nas.
LP
Default avatar

Andrej::trv

Živjo !
Priporočam Mehiško karibsko obalo ( Yucatan ) . Z ženo sva bila v mestecu Playa del Carmen in v lastni režiji, Prečesala sva tudi cel polotok, ki je kulturno zgodovinska "bomba".Potujete lahko z avtobusi , tudi rent a car je OK, saj je prometa zelo malo. Za soliden hotel sva dala 36$, malo dražli so izleti, ki pa so vredni svojega denarja. Morje je čudovito. Južno od Playe ( blizi Tuluma ) so čudoviti koralni grebeni. Pol ure vožnje z avtobusom je Cancun, ki se ga na vsak način splača pogledat.
Bila sva novembra, vreme je bilo idealno, le vlaga je kar visoka.
Lepo potovanje želim !
Andrej
Default avatar

katja.m::trv

Na Maldivih sem bila 4 dni, v kombinaciji s potovanjem po Šri Lanki...sicer je malo oddiha po natempiranem pohajkovanju po Cejlonu seveda prijalo, ampak ti povem, da so bili 4 dnevi več kot preveč...seveda je malo drugače če greš s partnerjem... :)

za Maldive ti lahko povem, da so relativno dragi, vsaka dodatna stvar (potapljanje itd) stane zelo zelo veliko, otoki so relativno majhni, sicer krasni ampak ga obhodiš v cca 20 minutah...z alkoholom je tudi bolj težka, vnos alkohola v državo ni dovoljen, na otokih ga sicer dobiš v restavracijah, ampak je seveda spet zelo drag... treba je malo premislit kateri otok si zbereš...

skratka, če mislita it za kakih 14 dni, so tiste zgornje variante o Isla Margariti, Mauritsiusu itd sigurno bolj privlačne, ker si vsaj lahko še kaj zraven ogledaš, in to za malo denarja...

lp, katja
Default avatar

Miki::trv

Zdravo!

Bil Na Jamajki, Kubi, Dominikanski republiki, Mavriciusu.
Vse od tega na last minute varianto, povsod sem bil zadovoljen , najvec za svoj denar pa pomoje dobis na Dominikanski republiki. Če gledaš dominikanski si izberi PUNTA CANO, kjer je res cudovita plaža. Kuba je prva tako ok, najlepsa plaža pa je seveda na Maldivih, tudi namestitve sploh ne morejo biti slabe. Jaz sem bil na najcenejsem otoku takrat - Kandooma in bilo mi je super. Res pa je da so Maldivi za počivat in seksat. Mavricius je tudi super, lepe plaže in tudi kaj za videti. Tu bodi le pozoren da ko izbiras hotel na sliki vidiš plažo. Plaža je namreč lahko peščena (kar je super) ali pa so spredaj črne skale, kar meni ni OK.
Predlagal bi ti da si za last minute pogledas na www.odklop.com kjer je pomoje največja in najcenejsa izbira, vedno ko sem sel je bilo vse OK.

Pozdrav, Miki

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net