Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Narobe svet (spet odvajanje od plenic)

Narobe svet (spet odvajanje od plenic)

Dve in pol letnik se je odločil, da ponoči ne bo imel več plenice. Čez dan še nismo suhi, niti približno še ne pove za lulat. Poskusili smo brez pleničke podnevi, pa je bilo preveč nesreč. Mislili smo počakat na bolj toplo vreme in se potem lotit odvajanja, ampak nas je malček prehitel ponoči. Danes smo po petih suhih nočeh spali brez plenice in to uspešno.
Je tu še kdo s podobnim primerom, ker jaz sem čisto zmedena? A ni tako, da so deca najprej suhi podnevi?

Ja, tole meni tudi ni jasno, kako uspeva ponoči. Ker navadno se trudiš še nekaj časa potem, ko je podnevi “urejeno”. Ne vem pametnega odgovora.

Tudi pri nas je bilo tako. Že dolgo dolgo smo bili suhi ponoči, podnevi pa mu je še pri petih letih kdj ušlo. Jaz si to tako razlagam. Če je ponoči sposoben biti suh, je fizično dovolj zrel, če zvečer seveda ne pije preveč. To pomeni, da so mišice dovolj močne, da zadržijo urin dalj časa. Drugo pa je psihična priprava in po domače povedano dril.

Jaz še vedno mislim, da začnemo otročke prepozno navajat na lulanje in kakanje v kahlico. Mi smo bili pri dveh letih že vsi suhi in to zato, ker smo že pri 9 mesecih vsi sedeli na kahli, pa zato ni imel nihče psihičnih težav. Danes pa smo predvsem starši preveč “komot”, lažje nam je nataknit pleničko, pa naj lulajo, kot pa non stop slačit, preoblačit, prat pokakane hlačke…

Tvojmu fantku manjka vaje in za to pač rabi nekaj časa.
Zame je tole odvajanje od plenic ena najbolj zoprnih stvari in sem tudi sama lena glede tega. Moj 18 mesečnik še tudi ne sedi na kahlici, ker se mamici enostavno ne da.

Enkrat bo že konec teh plenic.

nova
Uredništvo priporoča

ja verjetno se čez dan toliko zanimivih zadev dogaja … da pač pozabi :))) jaz sem našega kar na wc peljala .. hlače dol in je lulal … čeprav je prej sveto zatrjeval da ga ne tišči … bil je sposoben zadrževat nenormalne količine urina … ampak … ko je enkrat kaplja preveč … je prepozno 🙂

B.

pri nas je kar štiri ali pet mesecev bila ponoči suha, da je meni kapnilo, da ponoči ne rabi pleničke – pri nas je tudi narobe svet.
Podnevi pa je šlo počasi. Kaka še vedno kdaj v hlače (ampak sem srečna, da se več ne zadržuje kot se je prej).

Jaz bi isto na tvojem mestu počakala na poletje.

Enkrat sem gledala Dr. Phila (Oprah) in njegove recepte za odvajanje od plenic, ampak se nisem držala tega. Rekel je tako, da otroka pustiš čim manj oblečenega spodaj, brez plenic, v spodnjih hlačkah. Daš mu veliko piti, da ga bo ja čimprej prijelo lulat. Potem se igrate in na vsakih toliko časa ga vprašaš, če bi šel lulat pri čemer on seveda govori, da ne (aja, še prej je fajn, da kupite dojenčka, ki zna lulat in mu pokažete na lutki, kakšno luštno lužico zna tudi on narediti). Obvezno je ob lužici treba narediti “kraval”: baloni, konfeti, vriskanje, pesmice, skakanje, jupiii. Potem rečeš otroku, da boš telefonirala njemu najljubšemu junaku (Lokomotivčku Tomažu, Mojstru Mihi…), če se bo polulal. Zmenite se s prijatelji, da res pokličete tega junaka po tel. , da mu obljubi, da mu bo čestital.
Phil pravi, da skoraj noben na začetku ne sliši na vprašanje, če ga lulat, ampak ga ne silit, kar naenkrat nas bo presenetil in takrat mora biti veselo. Baje to pri njemu deluje 100%.

To je teorija. Jaz sem od tega uporabila samo balone in skakala z njimi pred WC-jem, kar se je njej strašno dopadlo. Naša je namreč vsake kvatre šla lulat na kahlico in o nastavku za WC ni hotela slišati, potem pa me je kot strela z jasnega enkrat presenetila s prošnjo, da bi šla na WC.

Mogoče bi pomagalo, da vidi tudi svojega prijatelja (druge otroke), kako gre lulat. Potem mu pusti, da pretuhta v svoji glavici argumente za in proti in kar naenkrat bo ugotovil, da bi pa lahko šel. Uf dolgovezim.

Irena

Danes smo bili ponovno uspešno ponoči brez plenice. Včeraj popoldne pa nam ni uspevalo.

Špela, s tabo se povsem strinjam, razen o tistem pitju pred spanjem. Irena, mi tudi skačemo do stropa, če malemu uspe. Je pa tako, da malček noče na kahlico ali nastavek ampak lula tako kot oči in starejši bratec – stoje (s pručko), torej zgled ima še preveč očiten.

Sem pa malo manj zmedena, ko se prebrala, da naš ni edini obrnil tole odvajanje na glavo.

New Report

Close