Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Grčija, kam?

Default avatar

sovica::trv

Julija bi šla rada s fantom v Grčijo. me zanima, katere otoke priporočate,ina kateri so cenovno bolj ugodni?(razmišljava med Santorinijem, Zakintos, Krf) Sva mlada in bolj športne narave, tako da nama bolj pašejo aktivne počitnice in pa malo žura, kot pa le ležanje na plaži.
Mi lahko malo svetujete, priporočate, kam?In katera agencija je kaj zanesljiva?
(Sm že z iskalnikom iskala, vendar nisem našla veliko inf, na to temo...)
Default avatar

vojc::trv

Če sta aktivna mlada človeka, potem vama priporočam počitnice v Grčiji v Lastni režiji. Malo Aten, nočni skok z ladjo na Kreto, malo kulture in žura, pa še nočni skok na Santorini ali Mikonos ali...,pol bo pa že dost, menda.
Default avatar

majstor::trv

V grciji sem bil ze 5x. 2x sem bil na Krfu, ki je najugodnejsi od vseh otokov. Prevoz je najcenejsi do krfa z ladjo, ker sta mlada vam to ne bo problem, jaz sem sel obakrat z ladjo (22ur v eno smer). Na ladji vama ne bo dolgcas, ker je veliko mladih, pa se diskoteka je na ladji. Ce gresta brez agencije bo se toliko ceneje, ker ko pridete na krf se pac zapelete v eno od mest ob plazi in si priskrbite apartma, ki vas bo stal okoli 30 - 40% ceneje kot prek agencije. Na Krfu je veliko disko klubov, tudi nekaj zanimivosti je za si ogledat, najbolje je da si izposodita skuter in se podata po otoku, na zahodu otoka je tudi plaza na kateri je diskoteka. Skratka priporocam Krf.

Drazja varjanta, ki seveda ponuja veliko vec moznosti za zabavo je seveda otok Ios. Vendar do tam je veliko vec voznje z ladjo (cenejsa varjanta) okoli 40 ur.
Default avatar

Lara.::trv

Se pridružujem vojc-u. Če bi bila vajinih let, bi šla to varianto.
Default avatar

Zakaj pa ti piše, da si rojena 10.6.1995??? Pa greš kar s fanton na morje????
Default avatar

Dominik2::trv

Yasas!

Majstor,tudi, če si bil 5x krat v Grčiji si vseeno malo pobrkal pojme.
Krf je vse samo ne tipični grški otok!
Kikladi, Atene,Kreta,Peloponez,Meteora,Atos so sinonimi za Grčijo -ne pa Krf???!!!
To je isto kot, da bi dejal, da je npr.Velenje prava Slovenija!?

Pridružujem se nasvetu vojca - to bo kar prava tura!

p.s.
bye the way,majstor -do Krfa je vozila ( letos več ne vozi) ladja 26 in ne 22 ur,do Iosa pa potrebuješ od Ljubljane z vsemi vmesnimi presedanji krepko več kot 40 ur.
Vožnje je res približno toliko, vendar pa bi bilo temu tako v idealnih razmerah.
Realno prideš na Ios v 3 dneh,da nisi ravno popolnoma izmučen.
Tudi to o cenejšem potovanju mimo agencij je zelooo vprašljivo.Moje izkušnje so drugačne.
Sem pa prečesal Grčijo po dolgem in počez,tako, da vem kaj govorim.
V zadnjih 10 letih sem bil cca.50 x v Grčiji -40 x kot vodič, ostalo pa privat!

Kalinihta!
Default avatar

malinero::trv

Priporočam Kiklade in to v lastni režiji,kar podraži potovanje.Plavo bele hiške in samostani,to je prava Grčija.Najcenejše avionske karte so cca 70000 do Santorinija ali Mykonosa iz ljubljane.Nato priporočam Tinos,Milos,Naxos,tudi kakšen dan mykonos ,ker je zelo lep.Vglavnem krožiti iz enega otoka na drugi.,če je čas in denar.Privat sobe se pa sigurno dobi v juliju..Če greš s trajektom pa tudi ni tako poceni.Najceneje je iti z agencijo in kar je na razpolago pri naših agencijah bi bilo zanimivo po moje Tinos (malo drago)pa zelo mirno in še nedolžno,novo na slo.sceni,Karpatos lepo ,poceni in mirno,Santorini-lepo,drago in zelo romantično.Krf pa ti ne priporočam!!
Lepo se imej kalimera, kalispera
Default avatar

sovica::trv

hvala vam za koristne nasvete. Sem malo razmišljala potem v smeri Kefalonije...
Dominik2,ker si baje vso Grčijo prekrtaču-a si bil v Kefaloniji in kje se splača bit?Je 1 teden dovolj ali premalo?
Ali mogoče veste, kolk so pribl. cenejši last minute aranžmaji v glavni sezoni od navadnih?
Default avatar

Težko je dati primerjavo za last min. aranžma, ker je v tem aranžmaju navadno hotel, ki ga ni v rednem katalogu in tako težko primerjaš cene, hoteli pa so vedno z malo *. Zadnja leta je last min. zelo "in" in nekatera podjetja služijo na tem. Torej ni tako poceni kot je prikazano.

Otoki Kikladov in Dekanzeov so res lepi in tudi zame je to prava Grčija.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net