Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

ludvikova kraška gozdna učna pot

Default avatar

lordwales::trv

Ludvikova kraška gozdna učna pot

Je zamisel, ideja in izvedba jamarja in raziskovalca Krasa gospoda Husu Ludvika , ki so mu pri trasiranju in označevanju poti pomagali prijatelji in člani jamarskega društva Sežana , uprava kobilarne Lipica in sponzorji. Sedaj je Ludvikova Kraška gozdna učna pot ena redkih slovenskih gozdnih učnih poti , ki ima zagotovljeno redno vodenje vsako 1 nedeljo v mesecu! Do konca leta vas po poti vodi g. Husu Ludvik osebno , za štartnino 1000 sit , ki se plača v vhodnem centru kobilarne Lipica. Pot je dolga 13 kilometrov , dolžina sprehoda mimo 15 oglednih točk je 4 – 5 ur , zborno mesto je ob 9 uri pred vhodnim centrom kobilarne Lipica. V štartnino je všteta tudi malica , z katero vam postrežejo v snack baru hotela Maestozo ali v golf cafeju ! Predviden zaključek organiziranega sprehoda po Ludvikovi poti je okoli 14 ure

Datumi ogleda :

5. 6 , 3. 7 , 7. 8 , 4. in 18. 9 , 2. 10 , 6. 11 , 4. 12

/ 18. 9 je dan odprtih vrat kobilarne Lipica /

Vse potrebne informacije boste dobili vhodnem centru kobilarne Lipica na telefonski številki :

05 7391580
Default avatar

zrelka::trv

Lordy - malo preciziraj - kakšen teren in ali vidiš kako jamo - kaj sploh vidiš. Za koga je primerno - 13 km razgibanega terena v petih ura ni recimo za osemletnika ( govorim na splošno )...
Default avatar

Ko sem še delal v lipici , sicer eno samo sezono , sem sem že takrat ugotovil , da ima lipica čudovito klimo in še bolj čudovito okolico.
15 točk ludvikove kraške gozne učne poti ponuja veliko : od kraških pojavov / škraplje , vrtače , jame / do pastirskih hiš do narvnih pojavov / zanimiva drevesa /

del okolice lipice je tudi več smodnišnic , prtonv in še kaj bi se našlo. skratka neverjetna pokrajina !
pot primerna za vse , ki so vsaj tri leta stari , možno jo je prevoziti tudi z otroškimi vozički z 4 , 3 ali 2 kolesi !

Prvemu travelovcu , ki jo bo prehodil , naj uprava pokloni gratis majico travela / moj predlog /
Default avatar

grem na ludvikovo pot , še prej sem se skoraj celo uro iskal da sem zbrisal geslo v mozili / linux /
pazite če ste na linuxsu , greste v urejanje , nastavitve in zgrišete :
shranjeni podatki obrazcev in gesla. tega ni treba če ko vas vpraša ali shrani geslo , klikne te ne ! jaz sem da , mistake a make !

problem uspešno rešen , sedaj pa uživanje !

lordwales

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net