Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

grčija ali bolgarija v septembru za študentski žep

Default avatar

lana::trv

zanima me za kakšen denar se da dobit hotel s 3* s polpenzionom v grčiji ali bolgariji tam po 15.septembru (mogoče kakšna last minute varianta)?ali mogoče že sedaj kdo ve za kakšno ugodno ponudbo (za študentski žep :))?zanima me tudi, kakšno je kaj vreme tam v tem času?hvala za kakršno koli informacijo oz.nasvet....lp
Default avatar

erika::trv

Zaradi vremena priporočam Grčijo, v Bolgariji je 1 uro prej tema kot pri nas. Čez dan je še toplo in sončno, zvečer in ponoči pa zna biti že precej hladno. Je pa Bolgarija dosti cenejša varianta. Lahko vzameš čist navaden hotel 2* z zajtrkom in hodiš jest ven. Meni je bilo ful tečno, ker smo imeli večerjo, bolj bi mi pasalo če bi šla vsak dan v drugo restavracijo. Najest se da za zelo malo denarja, tudi pijača je poceni. Bolgarija se mi zdi idealna za mlade.
Default avatar

kje pa je hrana cenejša?sem slišala da je v grčiji hrana zunaj zelo draga, v bolgariji pa kolikor vem ravno obbratno (poceni)?mogoče veš koliko je kje približno kosilo ali večerja?glede teme v bolgariji pa res nisem vedela...potem je ja ze ob 7 tema???groza, pa septembra so dnevi že tako krajši :(
Default avatar

erika::trv

V Bolgariji se v restavraciji skupaj s piajčo naješ za 1000 SIT. V kioskih, ki jih je ogomno dobiš pice, hamburgerje, kebabe, palačinke (okrog 300 SIT naprej). V trgovini se skoraj ne splača kupovati hrane, ker je ceneje pojest kaj zunaj.
Default avatar

to je pa res ugodno...mogoče kdo ve cene za grčijo?
Default avatar

aja::trv

Tudi sama se ukvarjam s tem, ali naj grem v Grčijo oktobra ali konec septembra. najbolje, da pokličeš po agencijah in vprašaš, ker v katalogih za poletje so cene in aranžmaji samo do septembra (mogoče je en za začetek oktobra), zato ti tudi ne morem posredovat cen. Lahko ti pa pomagam toliko, da ima Intelekta največ ponudbe, vsaj glede izbire otokov, Ilirika ima svoje samo Krf in Zakintos, Atlas ima tudi nekaj ... Čist tko, cene za 7 dni, konec septembra (24.9.), polpenzion ali nočitev z zajtrkom (v dvoposteljna soba) so še vedno tam od 75-95.000 SITpo osebi. Z letalom ali letalo/ladja.
Default avatar

majstor::trv

Grcija je letos zelo draga zaradi olimpijskih iger. Bil sem lansko leto septebra (konec) na Kreti in ze takrat so bile cene malo visje. Brat je bil v bolgariji in je rekel da je vse zelo poceni (hrana,hoteli,spominki...). Po mojem ce hoces prisparat na denarju, definitivno Bolgarija!
Default avatar

POBIČ::trv

Men se ni zdelo kako drago v Grčiji...Bil sem pred 14 dnevi na Krfu-guvia. Mogoče malo dražje, kaj dost pa ne. Edino kava, sam je pa dobra.
Default avatar

Gofra::trv

Zaradi vremena Grčija. Zaradi časovnih razlik Grčija. Zaradi lepote krajolika Grčija. Zaradi zelo okusne hrane Grčija. Zaradi razmeroma poceni prevoza z Ladjo Grčija....

Septembra grem v lastni režiji z dekletom na Kefalonijo. Kako je z nočitvami v apartmajih ne vem, vem pa, da še zmeraj ostaja kampiranje v kolikor bo ponudba predraga. Cene nikakor niso višje zaradi OI (kvečjemu v Atenah), jasno pa je, da so visoke v krajih ki so namenjeni samo ožemanju turistov. Trgovine, fast food, taverne v notranjosti, predvsem pa tržnice nudijo bistveno cenejša živila, kot se žal preveč posplošeno debatira po spletu. Če se človek malček znajde, ni treba da zapravi bogastvo, da bi se imel lepo...Btw, če izveš za cene apartmajev, pa le objavi! Pa lepe počitnice!
Default avatar

malinero::trv

Pojdi v Grčijo,ker je kulturno,zgodovinsko,žuratorsko,gastronomsko daleč najboljša.Samo poglej še peščene zalive,čista voda,podaljšano poletje do konc oktobra(Kreta,Karpatos,Rodos) in mediteranski vonj,mislim da je to dovolj.
Cene:trgovina-voda1,5 -0,60eur,vodka ali whisky,liter cca11 eur,cigareti 2,7eurMarlboro--v rest.pa grška solata od 3-5 eur,tzaziki cca 2,5 eur.pivo -1,5--2,5 eur,kava expresso illy 2eur-drago,ražniči cca 4 eur,buteljka vina 5-8 eur in v fast food-ih se prehranjevati pa še bolj poceni.To pa je cenik od meseca julija na Zakyintosu.
ciao
Default avatar

anja::trv

glede agencij: letos smo bli z atlasom na samosu - ful zadovoljivi, prijazni (vse tako, kot obljubijo)
Default avatar

Rok::trv

Nic ni tako kot pise v katalogu od atlasa, jaz sem bil tudi pred 14 dnevi. Pihalo j e non stop. V katalogu pise da je temperatura vode povprecna 24 stopinj, bila pa je okrog 20! Vprasal sem tudi domacine, ki so mi rekli da je morje vedno mrzlo in da vedno na tem otoku piha!
Default avatar

pohajačka::trv

Strinjam se glede letošnjih cen v Grčiji. Že lani so bile na Krfu zame kar precej visoke cene. Otok si ogledaš v enem dnevu. Glede septembrskih temperatur ti ne morem povedati ker sem bila lani avgusta. Gouvija ima zelo neugodne razmere za kopanje, diskoteke pa so itak vse enake - v temi.

Letos sem bila v Bolgariji in je cenovno super. Zabave za mlade pa kolikor hočeš. Bila sem na Zlatih peskih in je bila plaža skoraj sterilna, morje pa ko premagaš prvi val tudi za ne vem kako dobrega plavalca nizko in mirno.
Default avatar

kaja::trv

Prosim, javi se ! Še vedno čakam na tvoje info o Bolgariji, ki si jih obljubila.
Default avatar

pohajačka::trv

Če me fentaš ne vem kje falim. Povej kaj te še zanima. Tolikokrat mi je šlo vse v franže, da pojma nimam kaj sem pisala in česa še ne.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net