Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

je na dugem otoku sploh kak kamp?

Default avatar
Živjo,

preden kličem v Sali ali Božavo na kako lokalno turistično skupnost, bi povprašala še tule: ali je kdo od vas že kampiral na Dugem otoku in kje? Ali bo prejkone res držalo, kot mi nenehno zagotavlja splet, da tam ni drugega kot apartmaji, sobe in hoteli? Kaka stotnija znancev, prijateljev in sorodnikov tudi nič ne ve ... O kampu ne duha ne sluha :-)))))

Sodeč po fotkah je Dugi en sijajen otok, tako da bova s fantom kar malo žalostna, če ni kakega prostorčka za šotore :-((, ker sva bolj za pod zvezde kot za pod strop :-)

Zato bi nama vsaka informacija prišla zelo prav.

vsem skupaj LP in fajn potovanja/počitnice/dopuste :-)
Default avatar
Kolikor sem brala tu in še kje drugje, ga res ni. Če pa zveš drugače, pa ...povej, prosim ;)
Default avatar
aja, menda bo res držalo ... :-(
hja, zdaj smo pa pred dilemo :-))) no, hec, hudega nam tudi brez kampa prav gotovo ne bo :-)

vsem LP
Default avatar
Uradnega kampa na Dugem otoku ni. Lahko se dogovoris z domacini, da kampiras na njihovem dvoriscu.
V sezoni tedensko pride inspekcija, ki pregleda mesta, kjer se ponavadi kampira na crno. Ob prvem obisku opozorijo, ob naslednjem pa, ce nimas srece, placas kazen.
Torej, ce gres za 14 dni, bos morda enkrat srecal inspekcijo z opozorilom.
Se to. Na Dugem otoku ni instant turizma. Ce si zelis taksnega dopusta, potem prides v raj.

lp
Default avatar
Miha, ali lahko napišeš prosim kje so kakšne lepe plaže, skriti kotički, kaj si je vredno ogledat.
Prosim,
Kejka
Default avatar
V Lonely planetu sem prebrala, da kampa na Dugem otoku ni, ker je preveč podgan :)))
Default avatar
A mogoče kdo pozna plažo Saharun na Dugem otoku? Je res tako lepa kot na slikah v katalogih? Se da do tja priti tudi z avtom??
Lp.
Default avatar
Živjo vsem :-)

in hvala za izčrpne informacije, zgleda, da bo treba res kar v sobe :-((

Ja, prav imaš, Miha, nismo glih za instant turizem, in če ti praviš, da je raj, greeemo, jupi!
To že odtehta vse kampe :-)))))

No, mogoče se s kom celo srečamo :-) Vsem lepe počitnice!
Default avatar
Na dugem otoku ni avtokampov, sicer se da kampirati na crno toda brez vode bo tezko.
Kar se tice sakaruna je res tako fantasticen kot na slikah. Mivka je od obale pa po celem zalivu. Super na hrvaskem se nisem videl tako lepega zaliva kot je sakarun. Bil pa sem kar precej po hrvaski. Tocno prejsnji teden smo bili z jadrnico po dugem otoku in tudi v sakarunu in ga toplo priporocam vsem, ki boste zasli na dugi otok.
Default avatar
Refošk, se da priti tja tudi po kopnem z avtom ali peš???
Default avatar
Na Dugem otoku lahko prideš z avtom do vseh lepih stvari. Bivša Jugo vojska je poskrbela za ceste. Tako lahko tudi do Saharuna prideš z avtom. Glede Saharuna še to: Odprt je proti odprtemu morju in zato večkrat dobi "pošiljko" svinjarije. Zato je večkrat veliko odmrle morske trave, ki je nihče razen kakšnih turistov ne čisti. Glede podgan: v vseh 15 letih kolikor hodimo tja, smo jih videli v Istri bistveno več kot tu. (Nazadnje smo jo videli pred 4. leti). Pa tudi strupenih kač ni. So pa nestrupene.
Default avatar
A ve kdo za kakane komfortne novo urejene apartmaje ob morju in ali se sploh kaj dogaja na Dugem otoku - kje?
Vsem, ki odhajate na dopust imejte se kar se da lepo
Default avatar
Kdo ve kaj je zdaj na Dugem otoku v kampu MIR v Telaščici?Tam je imela včasih Iskra svoj kamp.Zgleda da me nostalgija daje, ker smo do vojne kar 12 let hodili tja.5 min peš do slanega jezera, pa minuto do pečin.
Default avatar
Tam je Iskrin kamp v propadanju. Ker je zdaj tam "park prirode" kampiranje ni dovoljeno...
Default avatar
je morda že kakšen kamp na dugem otoku? Kako je kaj na tem otoku sedaj julija-avgusta, verjetno veliko več obiskovalcev,kot 6 let nazaj :)
Ve morda kdo kakšen dober platz za spanje v kombiju?
Hvala.
LP
Default avatar
Mi lahko kdo iz prve roke pove,kako je v tanovem kampu Kargita (preden rezerviramo)???

hvalaaaa.....

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net