Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Italija-kam z malčki?

Default avatar

Irena **::trv

Živjo!

Vidim, da ste kar izkušeni mački, kar se potovanj tiče in me zanima, kje bi lahko dopustovala poleti v Italiji z dojenčkom in 3letnico? Bistvo je, da je čim bližje in mivka, če se da (verjetno sem kar zahtevna).
Namreč na Hrvaško ne gremo več, v Sloveniji nimaš iti kam, z letalom kam dlje pa tudi ne bi šli, ker imamo cel kup prtljage in ponavadi se moraš z letališča še vozit bolj ali manj daleč do hotela.
Že vnaprej najlepša hvala za vaše cenjene odgovore!!!
Default avatar

bojanv::trv

Midva nameravava letos poleti z najinima dvojčkoma v Francijo , takrat bosta stara 6 mesecev.

Bretanija, kvečjemu Normandija.

lp

bv
Default avatar

Mag::trv

Kako pa potujete? S šotorom, ali se prizemljite v kakšnem hotelu?

Ker si s 6-mesečnim dojenčkom ne predstavljam dinamičnega potovanja...

lp
Default avatar

bojanv::trv

žal bo zelo statično - apartma 10 dni, dinamično bo le peš
lp

bv
Default avatar

Lana::trv

Mi pa gremo z avtodomom po Italiji in sicer bo naša malčica takrat stara 10 mesecev.
Drugače pa je v Italiji kar nekaj plaž z mivko, če želiš zelo blizu potem je to Grado - 30 km od Palmanove proti morju, za ostalo obalo ob Jadranu nebi vedela.
Zato pa če ste se pripravljeni peljati do Livorna cca.7 ur, potem pa so tam uglavnem mivkaste plaže.

LP Lana
Default avatar

Sebastian::trv

Italija ponuja ogromno obale s peščenimi plažami sploh jadranski del obale od Grada,Lignana,Riminija pa še dlje....V kolikor sem opazil imajo vsi kampi oz. turistična naselja dobro poskrbljeno za varnost otrok na plaži in drugod tako da definitivno priporočam le čistoca morja je na teh predelih vprašljiva in ni primerljiva s Hrvaškim jadranom

LP,Seb.
Default avatar

luka::trv

Peščene plaže se začnejo v Lignanu ki je sloveniji najbližji.Odsvetujem ti Grado,ki je sicer luškano mestece,ampak prevelika gneča,cene visoke, v vodi pa polno majhnih rakcov,tako da za otroka to ni najbolj. Jaz sem bila lani v Liguriji in je bilo super, za ti povedat kaj več pa ne vem koliko kilometrov ste pripravljeni narediti...ker južneje kot se pomikaš lepše je.
Default avatar

luca::trv

tam sem preživela teden je je super. dooolga peščena plaža s senčniki, živahno središče, fontana. super za otročka
Default avatar

x.::trv

Viareggio, Forte dei Marmi, Massa ... Če ti je seveda všeč mivka in dejstvo, da imaš 50 m od obale vodo nekje okoli pasu. :-)))

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net