Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

egipt

Default avatar

lunaa::trv

PROSIM POVEJTE MI KER SE V FEBRUARJU ODPRAVLJAM V EGIPT IN KRIŽARJENJE, KAJ NAJ VZAMEM S SEBOJ ZA OBLEČT?ZANIMAM ME KAKA JE TO LADJA 5* DE LUX ALI IMA VSAKA KABINA SVOJ WC IN TUŠ?PA KAKO JE KAJ Z RAČ. NA LADJI KER BI SLIKE SPROT KOPIRALA NA CD?OD KAJRA DO LUKSORJA IMAM POLET Z AVIJONOM SE SPLAČA ALI JE BOLJE IZ Z VLAKOM?KAKŠEN JE TA AVIJON?gLEDE NA TO DA IMAMO HOTELE 5* ME ZANIMA ČE IMA VSAK HOTEL BAZEN DA SE DA MALO NAPLAVATI?
ČE PA SEM KAJ POZABILA VPRAŠATI PA DA JE POMEMBNO MI PA VSEENO NAPIŠITE!

HVALA ZA ODGOVORE
Default avatar

karlita::trv

Za oblečt vzami kratke rokave in kakšno jopo za zvečer. V Kairu zna biti se malo hladno. V Asuanu in Luksorju pa je ze toplo in rabis tudi kopalke. Ladje z 5* ima vsaka kajuta svojo kopalnico.Na ladjah je tudi bazenček in ležalniki na vrhu na terasi, fitnes.... suvenir shopi...
Iz Kaira do Luksorja pojdi kar z avionom bos v slabi uri dol. Kaksen je avion? Avion je taksen kot vsak drugi :))) V hotelih se da plavti, samo v Kairu je se prehladno. Pomembno je da piješ samo ustekleničeno vodo, ješ kuhano hrano in pa sadje, ki ga sama olupiš. Izogibaj se pijači z ledom.
Seboj pa vzami kakšen lekadol, linex tabl. proti driski, viski ter kremo za sončenje.
Super čas potuješ. Jaz sem bila lani v februarju, pred leti pa maja. Meseca maja je bila grozljivka. Definitivno prevroče.
Lepe počitnice!
Default avatar

David_::trv

Pozdravljena lunaa!

Z ladjami nimam izkušenj, lahko pa ti svetujem glede prevoza. Odloči se na osnovi časa in denarja. Nimam podatka koliko stane letalski prevoz iz Kaira do Luxorja, vem pa, da je prevoz z vlakom zelo poceni, je pa tudi res, da veliko daljši čas porabiš, preden priden na željeni cilj, kot z letalom. Za prevoz med Luxorjem in Kairom, je naša skupina dala 50 egipc. funtov/osebo. Če potuješ sama ali še s kom, veliko višje cene ne bi smela dati. Če se odločiš potovati z vlakom ti tudi svetujem, da potuješ zvečer s spalnikom. Tako ne boš izgubila dneva, ampak boš preživela noč na vlaku.

lep dan,
David
Default avatar

Elžbet::trv

Midva sva se pre 3 tedni vrnila s potovanja. Blo je super, potovali pa smo od Kaira do Luxorja z vlakom - ponoči s spalnikom. Pripravi se na zeloo mrzlo potovanje na vlaku, ker dela klima 100/h, smo bli v spalkah pa smo še zmrznili skor. Tud drugače zna bit v februarju še kar hladno, mi smo meli toplo vreme samo v Asuanu in Luxorju, drugje pa je blo pošteno hladno. Lani je v februarju po Egiptu potovala moja kolegica ap je rekal, da jo je zeblo. Predlagam ti, da vzameš in kratke rokave pa tudi kakšen volnen in velur pulover, dolge hlače, hlače do kolen ... Pij samo in res samo vsetkleničeno vodo, tud zobe si umivaj z njo, pomaranče obvezno umij lupino, ker drugač ziher stakneš drisko in trebušne težave. če do tega pride, reci zdravnici naj ti napiše recept za Seldiar - preverjeno deluje, linex ne deluje proti driski. Hrana je drugače zelo okusna, morda malo preveč začinjena za naše želodčke, ljudje prijazni, na Nilu zna biti hladno in zelo vetrovno, mi sicer nismo potovali z ladjo po Nilu ampak s feluko. Šla sva za 15 dni, blo je res nepozabno, sva doživela veliko prijetnih trenutkov ... Skratka spalko ti toplo priporočam, ker je tud v hotelih kar hladno, na busih klima laufa 100/h, ne glede na to kolk je zunaj mrzlo, mi smo se vsi prehladili, šofer pa ni znal sklopit klime ...:))

Če te zanima še kaj - lahko vprašaš, ti bom z veseljem odgovorila, ali pa ti pošljem kakšno slikco na e-pošto, če mi jo boš dala.

Lp, E.
Default avatar

ŽIVJO ELŽBET!

moj mejl je: [email protected]. Že v naprej se ti najlepše zahvaljujem za izčrpne podatke in
res bi bila vesela kake slikice. Pa še to me zanima sta vidva imela vključen ogled na Abu simbl? Kajti pri nama ga ni cena za ta izlet se mi zdi pa kar visoka 180 usd? Je drugače lepo tam v kolikor si bila? No upam, da ne bo tako hladno ker sm jaz zlo zmrzljiva oseba:)Kolko sta pa kaj poslikala?
če pa je še kaj kar moram nujno it pogledat pa napiši? Sta kupla kaj spominkov? Zanima me kolko stane okvirno papirus?

hvala ti šeenkrat pa lep dan!
Default avatar

Vito::trv

Ker sem v kar nekaj postih zasledil informacije o mrazu v Egiptu, me je resno zaskrbelo, kakšno opremo je treba vzeti za vzpon na Sinajsko goro. Ali priporočate dereze, če bi bilo poledenelo?

Prav tako me zanima, koliko zvezdic imajo prenočišča v puščavskih taborih v zahodni puščavi, blizu libijske meje. Sem slišal, da se jih tam ponoči kar veliko vidi.
Default avatar

mateja1::trv

ojla!

sem bla v egiptu pred dobrim mesecem. blo je super. sva ble skupaj se z eno prijateljico, same, brez agencije. naredile smo krog kairo, aswan, abu simbel, luxor, sinaj (dahab) in nazaj kairo. vse je blo krasno, od dezele, ljudi, dogodivscin. res pa je, da je blo kar hladno, predvsem v kairu. tudi sami domacini so rekli, da ne pomnejo, kdaj je bilo nazadnje v tem casu tako mraz. sicer ne tak mraz kot v SLO, ampak recimo cez dan v kairu tam okrog 12 °C, ponoci pa med 5-8 °C. Drugod je bolj toplo. Februarja bo verjetno ze veliko bolj topleje, vseeno pa priporocam, da vzames kaj toplega s sabo za oblec.
Elzbet pise, da si umivajta tudi zobe z ustekleniceno vodo, no, meni se to ne zdi to nujno potrebno, ker v bistvu njihova voda je pitna, le da nasi zelodcki niso navajnei nanjo in zato je priporocljivo piti ustekleniceno vodo. Mi smo v bistvu ustekleniceno vodo potreboovale le za pitje, za vse drugo pa smo konzumirale njihovo vodo iz pipe in moram rec, da ni bilo nobenih problemov. hrano smo preskusale vsepovprek, vecinoma tam, kjer se prehranjujejo domacini in je blo tudi vse OK. S sabo smo imele razkuzilo (snopsek, seveda), ki je dobro pomoril morebitne crevesne vsiljivce. Sadje -banane, pomarance, mandarine, guava, mango, vse kar je v lupini smo jedle brez problema.
veliko ljudi ima slabe izkusnje s klimami v prevoznih sredstvih, mi smo glede tega imele sreco. pametno je, da imas vedno kje v blizini dodatna zascitna oblacila, ki jih nataknes nase, ko zacne zebsti.
glede izleta v abu simbel: ne vem kje ponujajo izlet do tam za tak denar, ma ne niti slucajno nasesti na to ceno. v aswanu imas ogromno agencij, ki organizirajo izlet do tam, sploh jih ne rabis iskat, ker oni najdejo tebe. izlet obsega abu simbel, tempelj philae, high dam (jez, katerega ogled je brez veze, ampak je pac vkljucen v turo) in nedokoncani obelisk. cena je tam do 50 egipt.funtov, mi smo placali 45 EF (1.400 SIT). gre se okrog treh zjutraj in vrnes se okrog treh popoldan. priporocam, ker je zares vredno ogleda. ce gres solo z busom v abu simbel, te pride se ceneje, sam moras biti pozoren na odhode avtobusov, ker gredo v konvoju. v aswanu tudi ne izpustiti nubijske vasice na elephantine islandu.
glede papirusa so razlicne cene, za priblizno 27X30 cm sem dala 25 EF (800 SIT). originalni papirusi imajo od zadaj certifikat, vsepovsod prodajajo namrec njihove ponaredke, ki jih tudi dobis za zelo nizko ceno.
dol si obvezno uredi ISIC card, ker bos prisla veliko ceneje cez. od vseh popustov za vstopnine (polovicna cena) do vlakov, ponekod tudi spanja. s sabo vzami le eno fotografijo, potrdila ne potrebujes nobenega.

ce mas se kako vprasanje, kar izvoli.

pa,pa
mateja
Default avatar

Jaz sem bila na Mojzesovi gori - je blo kar pošteno mrzlo, šli smo gledat sončni zahod. Z možem sva na Sv. Katarini kupila kapi iz kemelje dlake, s sabo sva mela šale in rokavice in vse je blo zelo koristno, ker se iz minute v minuto hladi. Ko sonce zaide, se na hitro začne hladiti, zrak je zelo mrzel, mene je zelo v pljučih bolelo, pa tud ostali so jambrali. No, ampk če se toplo oblečeš + rokavice, šal, kapo!!! in predvsem obuješ dobre pohodniške čevlje, se ti ni treba bat ničesar. Naš lokalni vodič je rekel, da je v mesecu januarju tam celo sneg, no, mi ga na srečo nismo meli tako da ti ni treba jemati s sabo kakšne planinske opreme, ker je hoja normalna, traja okol 1,5 do 2 uri gor, nazaj mal hitreje prideš. Obvezn vzemi s sabo baterijo, je ful lepo ko greš dol, pa se same lučkice vidijo. Je pa zelo lepo gledat gore, sončni V ali Z.

Lp, E.
Default avatar

ratluk::trv

ja mene pa zanima, ce imajo na sinaju kaksna smucisca?!? in koliko je tedenska karta in kaksne so kaj naprave? So proge redno ratrakirane?

LP L:)
Default avatar

Živjo lunaa!

Zanimajo te cene papirusa. Tako kot je odgovorila mateja1 so cene ponaredkov zelo nizke. Zavedaj se, da je na ulici zelo veliko ponaredkov. Sam sem si šel v Luxorju pogledat izdelavo papirusa in tam so prodajali originalne papiruse. Ponavadi na originalnih papirusih ni tiska ampak je poslikava. No jst recimo se sem kupil en papirus od enega zelo znanega slikarja. Papirus je velik 1,5m x 1m. Zacetna cena je bila 600 egipt. funtov. Za njo sem na koncu placam 350 funtov kar znese okoli 12 jurjev. Res je, da je malo drago, vendar je slika noro dobra in greh bi bil, če je ne bi kupil. Drugače imaš pa tudi dosti ponaredkov, ki zgledajo dobro.
Default avatar

Analina::trv

V zvezi z egiptom bi mene še nekaj zanimalo. V nedeljo potujemo tja in s seboj bi vzela vodni fotoaparat za enkratno uporabo. Na izbiro imam Kodakovega in Agfinega. Agfin je polovico cenejši ne vem pa, če je tudi dober za slikanje koralnih grebenov. Ima kdo izkušnje?

Hvala za odgovore.

Lp
A.
Default avatar

Majči::trv

Ali ga boš kupila tu pri nas ? Na licu mesta ga lahko kupiš za okoli 5000 sit.
Default avatar

Jst sm nabavu v Dahabu podvodni fotoaparat za tocno 100 funtov in je za veckratno uporabo. Res je, da niso slike perfect, je pa poceni. Lahko pa tam kupiš tudi dražjega in boljšega. Še vedno se ti bolj splača tam kokr pri nas.
Default avatar

Koki::trv

Ojla!

A mi izdas, koliko sta priblizno porabili za to 15-dnevno potovanje? Koliko so kaj prenocisca? Prevozi so ocitno poceni? Kaj pa letalska karta, kje sta si jo zrihtali, pa za koliko? Malo me firbec matra... :) Hvala!
Default avatar

Za 15 dni smo dali 245.000, pojma pa nimam kolk so cene letalskih kart, prenočišča (ker smo bli v novoletnem času, je blo vse mal dražje, vem, da sta 2 hotla hotelsko sobo v Dahabu za novo leto, je bla cena za nočitev z zajtrkom 40 $ na osebo). Odvisno v kakšnem hotelu želiš bit, kaj pričakuješ ... je tud v hotelu s 5* precej prašno, ni čisto ... npr. v Hurgadi je blo tako grozn pr nas.
Default avatar

mateja1::trv

mene je pa prislo za 15-dni vse skupaj 130.000, ravno tako v novoletnem casu. od tega je bila letalska karta, let. pristojbine in prevoz iz LJ do Budimpeste in nazaj 75.000. prevoz do budimpeste zrihta agencija, preko katere smo vzeli karte (A&B Turizem).
drazji strosek je bila se viza (20 dolarjev) in katamaran iz hurgade do sharm el seika (6.000 SIT), ki smo si ga privoscili, da se nismo cel dan cijazili z busom do sinaja.
vse drugo pa je zelo poceni. mi smo spali v budget hotelckih (najveckrat po lonelyu), najdrazje spanje je prislo 450 SIT na osebo, sobe so ble cist uredu, nic posebnega, ciste pa.

lp
mateja
Default avatar

Koki::trv

No, to sem hotla slisat :). Elžbetina varianta je, če prav sklepam, agencijska. Zanima pa me popotniška. Hvala vseeno obema!
Default avatar

SE NEKAJ BI VPRASALA, GLEDE NA TO DA VSI PRAVITE DA JE KAR HLADNO POTEM JE BOLJE DA VZAMEM STVARI DOLG ROKAV IN POLOVARČKI??aLI NA LADJI IN PLOVBI PO NILU V FEBRUARJU ZELO PIHA VETER SAJ SEM NEKJE ZASLEDILA DA ZNA BITI KAR PRECEJ NADLEŽNO? GLEDE NA TO DA BOMO V HOTELIH Z 5* ALI MORAM IMETI ZA VEČERJE KAJ LEPŠEGA ZA OBLEČT AL LAH BOLJ ŠPORTNO? PROSIM ČIMPREJ ODGOVORITE!!!
Default avatar

sh::trv

hej,

egipčani so bili za novo leto v bundah .. problem je v vetru, ne tolk v stopinjah, čeprav je le tega ob nilu manj kot ob morju.. če imaš, vzemi tisto vetrovko, ki ji lahko notranji flis odzipaš ven in potem po potrebi zvečer uporabljaš jopico+vetrovko ali čez dan le jopico ali flis.. ponoči zna priti vse to prav.. res vzemi par stvari z dolgimi rokavi, da menjaš malo,..

za na večerje ne potrebuješ toalete, je pa fajn da nisi ravno v istih kavbojkah kot si bila čez dan v puščavi :) vzemi nekaj "casual" , čeprav te nihče ne bo gledal postrani zato kako si oblečena..

aja, na našem potovanju je dost ljudem iz skupine na križarjenju po nilu bilo res slabo zaradi uporabe slabe vode.. pij strogo ustekleničeno vodo, imej tablete, priporočajo tud malo viskija vsak dan! to res pazi..
Default avatar

sh::trv

jaz sem v hughadi nabavu za 100eg.f. = 3000 sit nikon podvodni (27 slik) fotkič z iso 800 filmom za slikanje do 10m pod vodo tudi v rahli oblačnosti..

no, uspele so mi 4 fotke od 20-ih ..

problem je:
- ni zoom-a .. sledi da morš fotkat čim bližje objektu .. kar ribam načeloma ni preveč všeč
- če pride večji oblak bo v globini slika ful zrnata in mi smo imeli oblake :(

ma, za tiste 3 jurje mi ni škoda že zaradi unih 4 fotk :)