Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Kakšen šotor?

Default avatar
Polet gremo na morje s šotorom. Do sedaj sva parkrat uporabljala manjši iglu, v glavnem pa smo bili v prikolici. Zaradi družinskega prirastka potrebujemo večji šotor. Nekako so mi všeč šotori, kot je npr.: Biwak Plus iz Caravan-a.... Predvideni strošek nekje okoli 100 kSit (+20 ali 30?)...

Sprašujem vas, kje se da v SLO kupiti (ali pa zunaj) večje, družinske šotore, s tem, da Induplati odpadejo (cena) ? Po možnosti za kakšen link na web-site, predlog za model šotora, ipd....

Hvala vsem & LP
Default avatar
Ne vem, kje bi se dalo to kupiti, samo lahko recem, da sva med kampiranjem videla zelo udobne druzinske sotore znamke Ferrino. Iglu z dvema stranskima spalnima prostoroma in glavnim ("bivalnim") na sredini. Nekaj podobnega je bilo videti spomladi, zacetek poletja tudi v Hervisu ...
Default avatar
IGLU ŠPORT na primer. Oni imajo tudi Ferrino. url: www.iglusport.si

V internetnem katalogu nisem našel večjih, družinskih šotorov, vem pa, da jih drugače imajo.

LP in dober nakup
Default avatar
induplati -jarse pri domzalah
Default avatar
Promontana, Iglu, Maya Maya, te ta velike sportne stacune (Hervis, Giga sport).
Default avatar
induplati so zastareli - njihovi sotori so sicer vredu imajo pa ponavadi 'kovinsko' ogrodje. Tezko in okorno! - možno, da majo tudi že napredne ideje, ampak moje izkušnje so zgoraj opisane.

Ferino, kokrkoli je dober, je totalno precenjen! Cena je nenormalno nabita. Jaz ti predlagam sprehod skozi specializirane trgovine.

Paziti moraš na platno. Dobri šotori imajo dvojno plast. Res pa je, da po Dalmaciji, kjer ne dežuje poleti, to ni tako pomembno. To je pa to, preveriš še kašni so hakeljčki za kline- da se držijo in se ne strgajo kar tako.
Preveriš še način zapenjanje, torek kako je za nepremočljivost poskrbljeno pri zadrgi. Mislim, da je to to.
Konkretnih modelov za družinske šotore pa ne bi znala predlagat. Fini so kakšni igluji, ki majo 2 ločeni spalnici in skupen prostor.

Če se spomnim še kaj, se oglasim...
LP
Default avatar
Mi smo pred leti kupili cenen dvosprostorni šotor (2 povezana igluja) kar preko kataloga. Stal je cca. 300 DEM, z njim smo preživeli marsikaj, tudi mesec dni Skandinavije, torej je dobro prenesel deževje. V njem smo živeli trije (2 odrasla+1otrok (2-5let)). Kar me je pri njem motilo, je dokaj dolgo postavljanje in podiranje (cca. 20-30 minut, kar je precej, ko se vsak dan seliš iz kraja v kraj), zato razmišljamo o tem, da bi kupili navaden iglu, ampak večjih dimenzij (npr. 240 krat 240).
Glede kvalitete platna se, če nameravate dopustovati na Jadranu, ne splača dosti komplicirati- verjetno so vsi zadosti dobri. Pomembnejši se mi zdi način postavljanja: ali se "mrežni del" (torej tisti del, ki je zaprt z mrežo in v njem spiš) pripenja na zunanji del, ali pa se zunanji del postavlja preko notranjega. Namreč, pri potovanju po Španiji se nam je dogajalo, da je bila noča vročina tako huda, da smo želeli spati samo v "mrežnem" šotoru; veliki šotor nam tega ni omogočal, zato smo spali v majhnem iglujčku iz študentskih dni, ki je to omogočal.

Upam da sem napisal razumljivo...
Default avatar
Tudi mi se letos odločamo za nakup šotora, pa sem zasledila prav dober model High peak 2003 ali hig peak 5, je za pet oseb, s termi pregradnimi spalnicami, prodaja pa ga neka firma v Škofji loki. Ne morem se spomnit katera, ti kar v Googla vpiši High peak, pa ti ga vrže ven. Aja, cena je 60.000 ali 70.000 sit. Sem pa točno iste modele gledala na internetnih straneh v Nemčiji, tam pa je cena istega modela 215 EUR.

lp
Default avatar
Mi smo v Nemčiji kupili Outwellov šotor. Ne spomnim se točnega naziva modela. Imajo spletno stran.
Do sedaj smo taborili dvakrat in se je odlično obnesel.
Imamo ogromno družinsko izvedbo (tri spalnice, velik vmesen prostor (2x2m)) - iglu sistem, tako da ga dva normalno postaviva z vsemi klini v uri in pol. Priporočam!
Default avatar
Take velike štacune Imajo samo majhne šotorčke....-:((
Default avatar
Meni se zdi ura in pol res preveč... Jaz imam velik iglu šotor od Ferrinota (240×200, 4 osebe), ki ga normalno postaviš v 10-15 minutah.

A si predstavljaš da dežuje, pa da moraš uro in pol šotor postavljat. Ni prijetno, že če to samo 10 minut traja :) Pa še če potuješ iz kraja v kraj, je iglu veliko bolj praktičen...

LP
Default avatar
Halo?

Uro in pol za postavljanje šotora?

A je to pomota?

Če potuješ iz kraja v kraj, torej porabiš zjutraj in zvečer po uro in pol za postavitev šotora...? Komično!

Mislim, da postavljanje šotora, ki ga želiš uporabljati na potovanjih, ne sme trajati več kot 15 minut. Mahjen iglu lahko sam postaviš v petih minutah.
Default avatar
Avtor: Skansen
Datum: 28-01-04 20:49
Če potuješ iz kraja v kraj, torej porabiš zjutraj in zvečer po uro in pol za postavitev šotora...? Komično!

Ne! Komično je, da s takim šotorom potuješ iz kraja v kraj, ali pa da samo pomisliš na to!
Ne zamenjuj potovanja (iz kraja v kraj) s taborjenjem na eni lokaciji !
Tak mega-šotor je namenjen za daljše taborjenje večje družine (oglej si link zgoraj!!!) na stalnem kraju (npr: 3 tedne, kot nameravam jaz), ergo: meni pisan na kožo. Žal edino, da se Outwellovega šotora (tudi meni je všeč Goldfield) ne da kupiti kje v neposredni bližini....

Ura in pol za postavljanje takega šotora? Malenkost !!! Prejšnja leta smo prikolico z baldahinom in arafatom štiri osebe postavljali skoraj cel dan in to brez zabušavanja...-:((((

Rad bi še repliciral na tvoj prvi post, Skansen, o primernosti šotora za taborjenje v Dalmaciji!
Žal niso VSI šotori zadosti dobri! Imeli smo že priliko preživeti (takrat še v prikolici) cel teden deževja (pozna pomlad) in celo vihar (zgodnje poletje), kar nas je naučilo, da potrebujemo za naše taborjenje naslednje:
- vodni stolpec 3000 mm
- dobro varovanje z zunanjimi vrvicami in klini, močne palice (Vihar!)
- dovolj "dnevnega" prostora za normalno (pol-aktivno) sožitje dveh odraslih in dveh otrok

Po vsej verjetnosti se bomo odločili za Biwak Plus, primerljiv model High Peak mi deluje zelo komplicirano za postavljanje....

LP vsem in hvala za pomoč !!!
Default avatar
Kawa,

po svoje imaš prav. Najin način dopustovanja je preveč različen, da bi se lahko poenotila glede šotora. Mi šotor vedno postavimo zvečer, prespimo, zjutraj pa ga podremo in čimprej nadaljujemo s potovanjem. Ali pa se kam odpravimo in zvečer spet pridemo spat v šotor. Tako je šotor pač nekaj, kar ti nudi streho nad glavo. Če bi deževalo teden dni, bi šotor pač podrli in šli nekam drugam, ali pa kar domov.

Da pa šotor mora držati vodo, se pa 100% strinjam. Spomnim se, da smo v vojski spali v neki vukojebini, kjer je deževalo nekaj dni nepretrgoma, in ni hujšega kot kapljanje s stropa, nikjer suhega prostorčka, premočen do gat...

Torej, Kawa, želim vam veliko lepih dni v šotoru, karšnegakoli boste že izbrali.

lp

ps: Mimogrede, ker očitno radi veliko časa preživljate v istem kampu, a ni boljša izbira prikolica ali morebiti "brako"?
Default avatar
Tudi o tem smo razmišljali, samo....finančna plat nas je malce.....
Kredit (žal) ne pride v poštev, veliko raje pa imam popolnoma nov šotor, kot pa 20 let ali več staro prikolico.....Nekoč sicer bomo, ampak letos.... Pa tudi vožnja s prikolico v Dalmacijo mi ne diši preveč. Dokler smo še imeli prikolico, smo jo raje puščali v Istri, pri nekem kmetu, v bližini kampa...
kako se reče: čez komot ga ni, a ne?!

Brako so mi tudi zanimive, žal pa je tudi cena zelo zanimiva....Edini SLO prodajalec je seveda Caravan, rabljene na trgu pa so večinoma v zelo bogem stanju (že pred leti so jih v makedoniji prenehali izdelovati)...-:((((

Ja, načini potovanja in dopustovanja so različni! Mi, recimo, si izberemo lokacijo, postavimo "bazni šotor"....in uživamo. Malo na plaži, malo pa na izletih po okolici. Vedno si namreč pred dopustom pripravimo vse, kar se da najti v knjižnici in na netu o lokaciji dopusta in nato raziskujemo...

LP

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net