Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Karte za Avstralijo?

Default avatar

machupichu::trv

Ojla!

Zanima me, kje bi se dalo najceneje priti do kart za Avstralijo. Zadnje čase so se karte za tja dol zelo podražile.
Hvala za nasvete!
Lep pozdravček vsem!
Default avatar

Oj!

Za STA sem se že pozanimala, pa imajo kar precej zasoljene cene.
Ali mogoče kdo ve še za kakšno drugo možnost?
Default avatar

jakab::trv

CE gres za daljsi casin si studentka bos tezko najdla cenej kot pri STA.

Drugace pa imajo zmeraj kaksne akcije za dol, sam karte so za njvec en mesec. Sam mal spremljaj. DRugace pa so karte za Avstralijo zmeraj biel precej drage in vedno bodo.
Default avatar

Oj!

Vem, da so karte precej drage. Predvsem so se podražale odkar je šla nafta gor :)
Enkrat sem bila že tam, zdej pa grem čez poletje za kakšen mesec (julij, avgust).
Sem malo brskala naokrog, pa bom mogoče lahko zdej js komu pomagala.
Najcenejše so preko agencije Kompas z družbo Fly Emirates.
STA pa ni več tako poceni kot je bil včasih.

Hvala za nasvete :) !
Default avatar

Vesnia::trv

Na www.odklop.com,
se da za mesec julij (TRENUTNO) iz Mun dobiti dokaj ugodno;
za avgust so pa cene trenutno visoke.

Machupichu mi lahko poveš koliko pride letalska karta pri Kompasu?

In Lea mi lahko poveš kdaj ste kupili letalske karte in kdaj ste leteli?

Lea napisal:

> Mi smo jih lani kupili preko
> http://www.travel-overland.de/
>
> Cena 960 EUR (s taksami), vključena dva notranja leta in
> postanek v Singapuru.
>
> LP
>
> Lea
Default avatar

aussie::trv

Hoj!

Tole sem gledala na STA:

CHINA AIRLINES:
Cene veljajo do 31. oktobra 2006 in ne vključujejo letaliških taks in morebitnih drugih stroškov ter se gibljejo glede na veljavnost karte in datum odhoda.

Kraj odhoda: Dunaj.
Sydney: od 621 EUR (148.816 SIT)

Možen en brezplačen postanek v Taipeju.

Cena ne vključuje letaliških taks in morebitnih drugih stroškov ter se spreminja glede na prodajni tečaj EUR SKB d.d. Uporabljen je informativni centralni paritetni tečaj 1 EUR = 239,64 SIT.

KOREAN AIR:
Odhodi iz Ljubljane.

Destinacije:
Sydney: 950 USD oz. 190.000 SIT (792,86 EUR)
Brisbane: 950 USD oz. 190.000 SIT (792,86 EUR)

Cena velja za odhode med 1. aprilom in 30. junijem 2006, med 1. septembrom in 15. novembrom 2006 ter med 1.februarjem 2007 in 31. marcem 2007.

Minimalno trajanje potovanja je 7 dni, maksimalno pa 1 mesec. Možen je brezplačen postanek v Seulu.
Pokličite za informacije o prostih mestih in rezervacijo!
Cena ne vključuje letaliških taks in morebitnih drugih stroškov in se spreminja glede na prodajni tečaj USD SKB d.d. Uporabljen je informativni tečaj 1 USD = 200 SIT.
Pri preračunu cene v EUR je uporabljen centralni paritetni tečaj 1 EUR = 239,64 SIT.

MALAYSIA AIRLINES:
Cene ne vključujejo letaliških taks in morebitnih drugih stroškov ter se spreminjajo glede na prodajni tečaj EUR SKB d.d. Pri preračunu v EUR je uporabljen centralni paritetni tečaj 1 EUR = 239,64 SIT.

Odhodno letališče je DUNAJ.
------------------------------------------------------------------------------

Cena: 168.350 SIT (702,51 EUR) plus let. takse in morebitni drugi stroški. Nakup karte najkasneje do 10. aprila 2006.
Destinacije: Melbourne, Sydney, Brisbane, Perth, Adelaide

Dovoljen je brezplačen postanek v Kuala Lumpurju.
Cena velja za odhode med 10. marcem in 30. junijem, pri čemer potovanje ne sme trajati več kot 30 dni.

QUANTAS:

Iz Ljubljane že za 205.700 sit (858.37 EUR) plus let. takse!
Cena velja za odhode trajanje potovanja do 90 dni, pri čemer mora biti povratek v Ljubljano najkasneje 9. julija 2006. Nakup karte mora biti 14 dni po rezervaciji oz. najkasneje do 30. junija (kar je prej).

Destinacije:
Sydney, Melbourne, Cairns, Darwin, Perth, Adelaide, Brisbane
Auckland, Christchurch, Wellington

Cene ne vključujejo letaliških taks in morebitnih drugih stroškov. Cene so preračunane v SIT po centralnem paritetnem tečaju 1 EUR = 239,640 SIT.

Če si pa študentka, so pa še ene bolj ugodne variante!
LP

P.S.: Kompas ima ugodne cene, ampak mi smo spraševali samo za enosmerne karte. Pošlji jim mail! Obstaja pa še ena nova agencija Austral*Asia - zrihtajo lahko samo letalske karte.
Default avatar

Ojla!

Pri Kompasu so s Fly Emirates karte okrog 300.000 sit in več.
Z Brnika leti tudi Austrian Airlines, vendar so rahlo zahrbtni (tako kot pa vse letalske družbe). Najprej so rekli, da je možna rezervacija študentskih kart za termin, ki ga želim, sem takoj rezervirala, naslednji dan pa kart ni bilo na razpolago-študentskih seveda, ostale pa so bile, kar pomeni, da na letalu je še prostora, vendar nočejo prodati poceni kart. Dokaj poceni leti se dajo dobiti iz Londona. Problem pri vseh pa je, da so termini za povratek lahko precej problematični. Npr. Quantas iz Munchna: tja možno 4. julija, nazaj možno pred 15. avgustom in po 10. septembru, vmes pa ne.
Splača se iskati karte pred 1. julijem, ker se v Evropi takrat začne sezona in je vse precej dražje.
Upam, da sem kaj pomagala.
Teorije že precej vem, kart pa še vedno nimam :)
Čau!
Default avatar

Vesnia::trv

Se opravičujem, ker nisem nič odgovorila...hvala obema za vajin trud in pisanje!!!!
Na koncu sem kupila kar kar pri odklopu. Je bilo najceneje od vseh variant!
[email protected]

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net