Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

BRAZILIJA

Default avatar

Manja::trv

Iščem sopotnike za Brazilijo od 11.julija do 7. avgusta 2004. Cena letalske karte iz Ljubljane v Sao je 180000 sit. Moj mobi je 040 290581. Manja
Default avatar

kokica::trv

če te zanimajo kakšne informacije. se javi. tam se bila poleti.
lp
Default avatar

Zanima me predvsem varnost ali je veliko kriminala? Kako si potovala po notranjosti ali z avtobusi ali z letali ?S katero letalsko agencijo si letela ? Mi imamo rezervirano pri Lufthansi. Ali imaš mogoče za posoditi ali prodati LP? Kaj se splača videti ? Hvala Manja
Default avatar

bojanv::trv

Midva sva letela tudi z lufthanso.
Predvsem si tu organiziraj pase, če jih poznaš
bila sva en mesec
5 notranjih letov z avionom, potem sva se potepala z avtomobili, čolni, ...
Chapada, Pantanal, Iguasu pa so "must"

lp

bv
Default avatar

Samos::trv

Posodim ti LP South America on a shoestring, ki je

bila izdana Januarja 2002. O Braziliji je 140 strani.

Če želiš, mi sporoči.

LP!

Samo
Default avatar

živjo.
midva sva letela z British. karto sva kupila pri STA, kjer ima še sedaj tako ugodne cene (cca:100,000sit). letela sva iz Dunaja, nad London in preko Sao Paola do Rio de Janeira.
z kriminalom sploh nisva imela nobenih težav. tam sva bila 2 meseca, in v vsem tem času nisva imela niti ene slabe izkušnje. v nekaterih mestih (npr:Salvador v Bahiji) se malo paziš.
splača se videt: Pantana, Rio de Janeiro, morje-Arrial d'Ajuda, Morro de Sao Paolo. Foz do Iguasu, Chapada Diamantina.
če te zanima- imava veliko diasov in ti lahko kaj pokaževa.
j
Default avatar

Hvala za informacije, karte za pet notranjih letov pasi kupila tukaj? Hvala Manja
Default avatar

Najlepša hvala za ponudbo. Si bom raje kupila LP, sem bolj zabušantski tip . Manja
Default avatar

po Braziliji nisva potovala z letalom ampak z avtobusi --much cheaper...
Default avatar

Glede pasov- okrog cene se ne bom pogovarjal - stvar osebne ocene. Odvisno od razpoložljivega časa. jaz imam drugačno mnenje.

Obstajata pa dve vrsti pasov - transbrazilov in varigov.

obe sta aviokompaniji.

pogoj za posamezen pas je, da že iz evrope prideš z določeno kompanijo.Drugače pa so varigivi pasi cenejši in linije bolj goste, je pa zato karta iz evrope dražja.

mislim, da brez njih ozpustiš lep del najlepših predelov brazilije, saj je cela osrednja brazilija nedostopna drugače, kot s čolni ali letali.

lp

bv
Default avatar

to je verjetno res, kar si napisal.
vseeno pa kar veliko dražje. za nas (študente) to ni poceni zadeva in ne vidim smisla v tem, če sem tam bila 2 meseca, da bi kupovala letalsko karto, ki velja 21 dni. tudi iz avtobusa vidiš stvari, ki jih z letalom ne.
zanima pa me tudi, kaj npr, ne vidiš, če greš z busom? saj peljejo kamor češ.
lepo se mej,
Default avatar

Hvala, če bom rabila več informacij se javim. Manja
Default avatar

Kokica, če si ogledaš cestno omrežje Brazilije, boš ugotovila, da je velik del osrednje Brazilije nepovezan z obalnimi brez rečnega in zračnega prometa.

Zahodni in osrednji del Brazilije sta prometno precej samosotjna, z ostalo Brazilijo nepovezana. Seveda pa lahko obdelaš z busi celotno obalo, prideš do Chapade, Iguasu, so pa razdalje bistveno prevelike, da bi se odpeljal npr. iz Ria do Porto Allegreja, Pantanala in se nato vrnil. Na nekaj takih potepih zapraviš takoj cel teden dni. Brez bivanja v področjih. Ne predstavljam si namreč, da bi šla v 2 mesecih traso npr: priletiš na Rio, Iguasu, Brasilia, Allegre, Pantanal, obala, Chapada, Salvador, vmes še kaj, sever in vrnitev iz Ria.

Je pa res, da je to dražje.

lp

bv
Default avatar

Kokica, čisto iz firbca, kakšno traso pa sta naredila po braziliji? koliko km?

Midva sva uporabila pase - iz Ria v Iguasu, Pantanal, Manaos, Chapada, Salvador, Brazilia, Sao Paolo, nazaj. Ja, iz Manaosa do Belema sva šla s potniško ladjo - 4 dni

lp

bv
Default avatar

denis::trv

karto dobis tudi za 160.000 pri air france z letom z brnika prek pariza.Nisi pa izbrala najbolj primeren cas za dopust.
Default avatar

Ali je to cena z letališko takso? V Brazilijo lahko frčim le v glavni sezoni, ko so cene kart najvišje. Hvala Manja

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net