Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

SR. AMERIKA

Default avatar

sinica::trv

Hej.

Prosila bi za nekaj informaciji. Zanima me kako je z vizami po celi sr. Ameriki, kaj se najbolj splaca ogledati in ali je dovolj imeti za seboj 350.000 do 400.000 sit?
Sla bi za dva meseca ( devember-januar). A bi se kdo sel zraven mene potepati?

lep popotniski pozdravcek

Teja
Default avatar

zavesa::trv

honduras & nikaragva -ne rabis vize ostalo ja
350-400 jurjev je cist prevec za 2 meseca. razn, ce si utopistka in mas idejo, da bos v 2 mesecih videla celo sr. ameriko. pol bo pa tok denarja najbrz kr ok, sploh ce pomislim na vse stroske ob preckanju mej,....

splača ogledat? sto ljudi sto čudi....

lp
Default avatar

Borut::trv

Zivjo,

Jaz sem lani v dveh mesecih porabil pribl. 1100 $, ce se prav spomnim. Racunaj, da je Mehika kar draga (30$ na dan), vse ostale drzave nizje doli pa 15$/dan. El Salvador bi lahko bil highlight poti, a ga drugim ne upam priporocati, ker je prevec nevaren. Sam pa bi sel vseeno se enkrat tja. Ce te zanima kaj bolj podrobno, mi pisi na email naslov.

cau,
Borut
Default avatar

Dar::trv

Gvatamela viza je potrebna, ne samo to, še tak problem jo je dobit, da je joj, če jo rihtaš preko kompasa ali pa sama na avstrijski ambasadi, imaš nato 30 dni časa za vstop v državo. V mehiki je pa težje dobit vizo, kot kdaj koli prej. Človek bi moral čakati 14 dni na enem mestu, pa še to je loterija. Sam se odpravljam tja cez 20 dni, če ima kdo kakšno idejo kje najhitreje dobit vizo za Gvatemalo v Mehiki, prosim? to bo zame zelo dragocena informacija.

Sam sem že zlo navdušen, da se podajam tja dol. moj low budžet za 3 mesece je 650.000 sit, vendar bo moja pot mal daljša, nazaj letim iz Nikaragve. Mehika je najdražja, sam računam 9000 sit na dan(vse všteto), do razhajanj pride če gres žurat na muč, dolarčki letijo, pol pač to noter spravljaš 3 dni.
Default avatar

taja03::trv

Hojla!

Hrana in prenočišča so v Mehiki dokaj poceni, avtobusni prevozi so dražji. Splače se potovat ponoči, ker s tem prihanihš na prinočiščih.

lp Taja
Default avatar

kiklop::trv

Joj bogatasi. Sam sem bil v Sr. Ameriki pol leta in sem porabil vsega skupaj (z letalsko karto) 450.000SIT jest ne vem kaj tolk zapravlate, al vas pa pac vsi skupaj nategujejo... Naucte se spansk... Ni tezko. Pa Mehika je severna amerika...
Default avatar

Misa::trv

Kakšni so stroški ob prečkanju mej?
Default avatar

AlienX::trv

Mehika je uradno Srednja Amerika.
Default avatar

Mehika JE severna Amerika!!!!!!! In še za vse nepoučene: Zemljina (ker če bom napisala kontinent se bomo spet pregovarjali kaj je kontinent in kaj ne) severne Amerike se konča s Tehuantepško ožino. Predlagam AlienX, da si pogledaš to v atlas in poleg tega še preveriš kako celotna Amerika zgleda. Poleg tega bi te še prosila, da mi poveš kaj je URADNO v tem konkretnem primeru?

In kiklop TOTALNO SE STRINJAM S TABO! Tudi jaz sem preživela pol leta v sr. Ameriki (ja 7 državic, brez Mehike) in tudi moja cifra porabljenega denarja je podobna tvoji.

Španščina pa sede. In to zelo. Pa iznajdljivost.

Je pa res, da zaenkrat v teh državah Slovenčki še nimamo slabega ugleda. Se pa bojim, da če folk porabi 15$/dan v državah, kjer je BDP zelo majhen, bomo tudi mi pridobili gringo (ne, to ni napisano v ljubljanščini) status. In očitno upravičeno.
Mogoče pa potovanje postaja nek moderen šport.

Še tole: ko greste na pot, ne spat v top1 hostlu in se družit z zahodnoevropejci in Američani (mišljeno ZDA) - tako se NE spozna dežele. Pa ne,da ni prijetno spoznati tudi te ljudi. Večina jih je zelo prijetnih, ampak to ni to. In potem pride spanje v teh državah 10$! in poraba na dan 15$
TO je zelo veliko denarja za te (domačini) ljudi. In vi ga dejansko mečete stran in se s tem postavljate. In pol se čudite, zakaj latinoameričani ne marajo zahodnega sveta.
In JA Lonely planet LAŽE.

Pa ne me zdej napadat, tudi to ni napad na nikogar. Zgolj nekaj za prebrat za premislek. To je vse.
lp
Default avatar

AlienX::trv

Se OPRAVIČUJEM za napako, ne vem kaj mi je blo. Mehika je uradno Severna Amerika! Uradno pomeni geografsko klasifikacijo (ki jo jaz edino priznavam), in ne kakšna politično, sociološka ali kako drugo razmejitev. Vseeno se lahko to povedala na manj zaničljiv način, ker zagotovo poznam več svetovne geografije kot ti.

LP
Default avatar

wiz-guy::trv

kolko sem jaz razumel kiklopa je on predvsem mislil, da je mehika severna amerika zaradi tega ker je ne samo geografsko ampak tudi gospodarsko (turistično) močno povezana z ZDA. in tudi zato je bolj draga. tudi jaz sem bil v mehiki ampak bolj v turističnih krajih na zahodni obali (puerto vallarta, mazatlan, cabo san lucas) in vzhodni (yucatan). delal na potniških ladjah. in tam je kar draga, precej draga, posebej na vzhodni obali. ampak ne za amerikance (iz zda)!

kdo pa bolj pozna geografijo tukaj pa se še ne ve. trenutno. predlagam pa tekmovanje... ;-))
Default avatar

Vito::trv

Al' prav se piše kasha ali kaša.....

Če govorimo o kontinentih, sta samo dva: Severna Amerika (ki vključuje tudi vse srednjeameriške države) in Južna Amerika.
Geografsko politični pojem Srednja Amerika zajema države na južnem ožjem delu Severne Amerike južno od Mehike (tudi Yucatan) in vse Karibske otoke. Podobno, kot je Sredozemlje del Evrope, Azije in Afrike.
Dodatno zmedo povzroča pojem Latinska Amerika, ki sega od južne meje ZDA do Ognjene zemlje in je definirana na osnovi uradnega jezika (večine) držav na tem področju.
Default avatar

vi se kr zmente, kaj je kaj, v lonely planetu CENTRAL AMERICA on a shouestring, je not sam 7 drzavic, pa nisem mehike najdu vmes, drgac pa nimam pojma o zemljepisu...
Pa res ne prevec zapravlat tko k pravi zavesa, res nocmo valda Slovenci postat Gringoti... K men se je kr jezil, k so me mel za kesurja... No sej ce se pa preseravate, pol pa ne hodt k Backpakerji naokol...
Default avatar

sinica::trv

Neki mi ni jasno. Ali je trevel zato, da se isce sopotnika in dobi kake informacije ali zato, da se razglablja kje je kaj??????
Default avatar

Sinica, sej malo razglabljanja ne škodi. Se kaj pametnega naučimo.

AlienX - Glede na to, da me ne poznaš, ne veš kakšno imam izobrazbo in sploh ne veš nič o meni, predlagam da takih bedarij v smislu 'ker zagotovo poznam več svetovne geografije kot ti' opustiš.
Je trditev, ki totalno ni na mestu in ne pove nič. Predvsem pa pove kdo od naju je bolj zaničljiv.

Omenil si uradno geografsko klasifikacijo. Se sploh nisem ozirala na kako drugo, kot geografsko. Ampak me je pa zanimalo katero uradno geografsko klasifikacijo si uporabil?

Pa sej sem potem prebrala še nekakšno napačno trditev. Takole gre; sr. Amerika ni del nobenega kontinenta, ker je kasneje zaradi stika obeh (južna in severna) nastala kot ožina (isthmus) med njima.

pa ni za kej :)
lp
Default avatar

omatjaz::trv

Pravo debato ste spekl ni kaj. Nazadnje ko sem cekiral je blo na zemlji sedem kontinentov in ne osem. Centralna amerika je geografsko gledano del severne amerike pa ce komu to pase ali pa ne - se strinjam z Vito-jem. Ce gledate politicno je centralna amerika celota za sebe kamor ne spada Mehika. Mehika je del severne amerike.

Se tisto o zapravljanju denarja na poti. Mislim, da je nekdo napisal, da je v sestih mesecih zapravil samo 450.000 z karto vred. Ce dam karto bek, ki je bla verjetno vsaj 150.000 ostane 300.000. Na mesec okoli 250 USD. Ocitno sam spadam v klub bogatasev kakor nas predalckate, ker sem sam zapravil enkrat vec in sem znal spansko in me niso nategval. Je pa res, da se nisem za vsako malenkost pogajal in si zaradi tega verjetno prisparal cajt in zivce. Vecina ljudi, ki potuje na tako zelo pocen nacin na koncu studira se samo na denar in kje bi najmanj zapravil , uziva pa bol malo-iz izkusenj Lahk se pa seveda obnasamo ko Izraelci,ki so znani po svojem pocen nacinu potovanja. Sam pol se vprasite zakaj jih skoraj vsi mrzijo, popotniki in domacini in zakaj se jih vecina ljudi izogiba na dalec.Z vsoto 250 USD na mesec si ne mores bogve kaj privoscit. samo za hrano sem na mesec zapravil vsaj 150 usd in sem jedel v najcenejsih luknjah. Ce pa nektiri mislte zvet ob kruhu in bananah kar je v srednji ameriki popotniska navada je pa to cisto vasa krivda in ne potem fausijo zganjat. Doloceni deli srednje amerike so res pocen ampak ne vsi. Na Roatanu se zapravi okol 20 usd na dan, ce hoces vsaj mal uzivat, potaplanje se dodatno. Panama je pa kot celota zelo draga. Verjetno pa si z 250usd na mesec tega tak al tak ne mores privoscit za vec kot dan ali dva in so to samo sanje.

Matjaz
Default avatar

HA HA HA HAHA matjaz!

Tole si pa spekel. Na samih predvidevanji je težko videti kaj si hotel povedati. Če te zanima kako je kiklop potoval, vprašaj njega. Ne pa predvidevat kr ene stvari!

Glede na to, da je moja izkušnja podobna Kiklopovi ti odgovarjam zase. NE NISEM JEDLA SAMO BANAN IN KRUHA: btw kruh je v sr. Ameriki stvar za BOGATAŠE.
Tudi jaz se nisem za vsako stvar pogajala, sem pa imela prijatelje. Ki pa si jih pridobiš, če ne hitiš.

Ne vem kako potujejo Izraelci in seveda dvomim, da VSI Izraelci potujejo enako. Tako kot je razlika med Slovenci (in Slovenceljni) samimi. Torej jaz znam v sr. Ameriki preživeti z 250 USD na mesec, ti pa ne. Pa še tole mi povej, kako pa potem domačini preživijo s 100USD na mesec ( npr.: v Kostariki, kajti Nikaragva in Honduras gresta še precej nižje! ) In kako preživi folk iz revnejših držav? Njihov mesečni prihodek je zelo majhen.
In ko mi nekdo reče, da v sr. Ameriki porabi 150 USD za hrano, se mu nasmehnem in dodam DOBER TEK.
Zopet razlika med tabo in mano. Jaz si znam skuhati stvari tudi sama.

In ko mi nekdo reče, da je bil na Roatanu in nato trdi, da ni bogataš..... se samo nasmehnem in prikimam. Nimam kaj za dodati. Brez komentarja. Speachless bi rekli Britanci.

Očitno gre tudi za taktiko potovanja. Jaz sem na drugi strani zapravila ZELO malo za spanje. Pa ti? Res me zanima koliko si imel v navadi plačevati za spanje oz. kje si spal?

Sploh pa ne vem nič o tvojem potovanju v sr. Ameriko. Povej kje vse in koliko časa. Cene me pa ne zanimajo, mi je vse jasno. Pa ne bit jezen, ampak res me zanima kje si bil in koliko časa. Mogoče si bom potem lažje predstavljala zakaj si ti zapravil enkrat več denarja.
lp
Default avatar

omatjaz::trv

Sem te pa trofu tja ko najbol boli, a zavesa!? FAUSIJA, FAUSIJA....

Kuhal si nisem-pa znam- sam ne vem zakaj bi, ce je bla pa hrana pocen in zelo dobra. HVALA za dober tek upam, da je tebi tud teknilo. Men je.

Za prenocisce sem placal ponavadi okol 3 USD-manj v Guatemali. Na Ometepe-ju in Roatanu pa 5 USD.

Roatan samo za bogatase? HAHAHAHA ZAVESA! Ne si metat peska v oci.

Pa brez zamire.

Matjaz
Default avatar

Kva mate cajta!!!!

Ja dejte si ze mir!!! Res je 3$ za spat kr neki denrja, ce preracunam, da sem v Kostariki zapravil za tri mesece spanja natanko 5000 colonesov... Vsak k si vsaj malo prebere o Kostariki (res lepa plaza) se lahko spozna z dejstvom, da se da postaviti sotor na kateremu koli delu njihove PRELEPE OBALE (od tod ime Costa Rica). No na tak nacin, ce seveda nisi ameriican in ne pijes samo vode iz plastenk, lahko za spanje porabis in vodo porabis zelo malo... Ce obiskujes malo drazje dele te prelepe dezelice (tam k pise highlights v Lonely Planet) pa verjetn res lahko zapravs tolk denarja za spanje... Res mors met sreco, al pa mors bit mal cohnjen, da tok zagons v tok pocen dezelah... Ja pa jest sem tud naredu potapljaski tecaj, sicer na Utili (otok poleg Roatana), ki je pa nekoliko cenejsa. Ze bezen pogled v ze prej omenjeno knjigo ti marsikaj pove. Npr. tudi to da so nocisca na Utili vsaj 2x cenejsa kot na vecjem in bolj fensi hotelu.
Drgac pa dvomim da Zavesa zganja folsijo... mislim prej narobe!

Srednja Amerika je zelo pocen, ce se le ne gres razvajenga evropejcka, ki se spreminja pocasi v potrosniskega GRINGOTA!!!!

Sej se spomnis tega izraza matjaz?

Pa tud men ne zamert...
Default avatar

Ok. sva v Hondurasu, povprečno spanje na celini je 25 lempir (med 1,5 in manj kot 2$), mogoče kje malček več. V mislih odpotujmo na Roatan. Cene so v dolarjih in cena prenočevanja je 5$ (povzemam po matjazu). Drago?
Lej, fora je v tem, da ne smeš primerjat cen s tem, kakšno plačo imaš ti, ampak kašne so cene drugod po državi.

Na trditev o nekakšni foušiji bom spregledala, ker ne temelji na ničemer in je enostavno puhla. Mislm, zakaj na celem svetu bi ti bila lahko nevoščljiva po teh tvojih postih?!?!?!?

Glede hrane, vsak, ki si sam težko služi denar ve, da je hrana v lastni režiji cenejša. Razen hrane, ki jo prodajajo na tržnicah, ta je lahko cenejša (vendar ni veliko popotnikov, ki bi si upalo jesti tam). Da ne bova govorila samo o denarju, prednost, da si skuhaš tudi kaj sam je to, da se naučiš kuhanja iz novih surovin (chayote, yuca, ...) in da se naučiš novih receptov.

Peska si pa želim, predvsem v kombinaciji s toplim Karbskim morjem in veliko sonca.... mmmmmmmmmm

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net