Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Nikaragva - splošne informacije

Default avatar

vedranp::trv

Pozdravljeni!

Malo sem brskal po forumu in ugotovil, da je bilo že precej napisanega o tej deželi, pa vseeno:

* kako je z morebitnim cepljenjem?
* po mojih informacijah je težko dobiti karte izpod 180.000 SIT. A ima kdo boljše izkušnje?
* v info: vize Slovenci ne potrebujemo - preverjeno na veleposlaništvu na Dunaju.

Lep pozdrav,

vedranp.
Default avatar

zavesa::trv

*ni morebitnih cepljenj; mogoce hep.A -to itak vsi priporocajo za malo manj razvite drzave
*karte v okrilju IBERIE so cenejse -samo odhod je potem iz dunaja oz. benetk
*viz ne poztrebujemo-preverjeno v nikaragvi
Default avatar

cat::trv

lep pozdrav!
odhajam v sr. ameriko v novembru za 3. mesece, tudi v nikaragvo. sem se pozanimala kak je s cepljenjem in je priporocljivo se cepit za hepatitis a in b, pa potrebujes se antimalrike, men so priporocali nivakin.
Vize ne potrebujes, kot so ze povedali.
za karto pa sem se zanimala ze vec kje. jaz sicer priletim v mehiko ,vracam se pa iz nikaragve na dunaj.ampak mogoce te bo sam tako informativno cena vseeno zanimala ali ti kaj pomagala.Prek iberije je cena 190.000 sit , prek air france pa je cena 150.000.Ampak mislim da ce bi ti prisel v in se vracal iz nikaragve bi jo dobil za ok. 150.000.
upam da so ti inf. kaj pomgale.
lp
Default avatar

*hep b priporocajo samo zaradi tega, da prodajajo cepiva. vsi vemo, da se hep.B prenasa s spolnostjo in se da zadevo kontrolirat drugace. Res ni zdravo, da se nasopas z vsemi moznimi cepivi!
Antimalarike za tja NE RABIS! Ce pa ze, pa ne bodi neumna, kupi jih tam!!! So 10krat cenejsi! RESNICNO! Sploh jih imam pa jaz se doma in ti jih prodam. Jaz sem prisla iz sr.am. maja in tablet ne rabim. Ce jih hoces povej.

lp
Default avatar

cat::trv

ma jaz sem se dala cepit za a in b, to je kombinirano, 2x zdaj preden grem, pol pa se cez 1 leto spet in sem zascitena pred hep. a in b za celo zivljenje.pa nimam vec nikol nobene brige glede tega.
kake tablete imas in koliko jih imas in za koliko jih prodas?
kake tablete pa se dajo tam dobit, a ves?
pa daj povej mi malo , kak se ti je zdela sr. amerika?
kolk berem po različnih forumih in na netu , so vsepovsod svarila kak je nevarno, pa sem dobila kr malo strah...... kolikokrat :) so te oropali?
ne res, imas mogoce kake slabe izkusnje ?
lp in hvala
Default avatar

za tablete mi pisi na email ([email protected])

nisem bila nikoli oropana, oz. 1x so meni in sopotniku ukradl na plazi 1 brisaco in obe majici.

sr. amerika je kul. Je pa dejstvo, ce na poti spoznavas same tujce/backpackerje in nic domacinov (turisticni delavci ne spadajo v to skupino) ne spoznavas drzave.

Ko spoznas domacine, nevarnosti ni. Sama sem prezivela 10dni v San Pedro Sula -kar vprasaj popotnike, kdo se sploh ustavi v tem mestu. Jaz sem tam uzivala... :))

Izogibaj se turisticnih destinacij, ker se tam zbirajo tut roparji. drugje jih ni.
Jaz sem bila v sr. am. 6mesecev! Res je bilo fino!!!!

Ce te se kej zanima, me lohka vprasas tudi po majlu.
lp
Default avatar

luka::trv

hepatitis b se ne prenaša samo s spolnostjo ampak tudi s transfuzijo itd. - se pravi, če imaš nesrečo z avtom in ti dajo okuženo kri, si najebal(a)... če pa si cepljen pa ne

cepiva pa ne 'držijo' za celo življenje ampak nekje od 15-20 let (tako so vsaj meni povedal na zavodu za zdravstveno varstvo)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net