Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Iran, Jordanija, Sirija

Default avatar

whiteflower::trv

Ojla!

Cez novoletne praznike se odpravljam na potepanje po Iranu, Jordaniji in Siriji. Tocnega plana se ni, zanima pa me, kako je kaj tam doli z vremenom sredi decembra in dalje? Si ne znam predstavljati, je mrzlo, tolplo,?????? Katero izmed drzav priporocate??? Hvala za nasvete,

LP
Default avatar

bojanv::trv

Iran.

Vozil sem se po snegu, po mrazu, pa tudi po vročini. Odvisno kam greš. Tudi v Iranu imajo ledenike, pa tudi puščave...

lp

bv
Default avatar

MarkoP::trv

Nekje se kopajo, drugje pa smučajo - oboje jemlji dobesedno.

Vse tri - oziroma vsako posebej.
Default avatar

shtrbunk::trv

Oj,

Ja v Iranu na Tochalu (al kuko se že reče unim hribom nad Tehranom), imajo že zdele kar precej snega - baje odlična smuka.... je pa v perzijskem zalivu pasje vroče in soparno - tko da se paše v morju osvežiti.... :)
.... čist sveže info:)

glede predloga - če maš čas itak v vse tri (ziher so zanimive).... drugač pa sem bil v Iranu, pa je res zakon - od arabskih držav sem bil še v Jemnu, ki je baje tut za novo leto fenomenalen - jz sem bil konc jan pa je blo tut super.... plaže, morje, puščave, gore,... je kar za it povsod:)

lp,M
Default avatar

bojanv::trv

Za Jemen ravno sedaj (trenutna informacija) baje odsvetujejo vstop tujim turistom.

Baje se nekaj dogaja okrog terorizma ali karkoli že...

lp

bv
Default avatar

virex::trv

Jaz bi tudi rekla v vse tri oz. vsako posebej. Sicer nisem bila v tem času, ampak sem obiskala vse tri in posebej Iran me je zelo navdušil.
Default avatar

shtrbunk::trv

Glede Jemna - jaz sem bil letos mal po novem letu, ravno 1 teden po tem ko so množično tuje turiste ugrabljal..... dobr po nekaterih predelih morš met tisto vojaško/beduinsko spremstvo - drugač pa ni panike.... so se mi dzeli prav prijazni...

...je pa res, da je lohk kjer kol, kar kol..... hja tut v Londonu lohk...

lp,M
Default avatar

mile::trv

Tochalu je glede smuke cist dolgocasen, razen če si totalen začetnik

Dizin je pa druga pesem, mi smo prišli tja aprila ( dan po nihovih praznikih) , prvi dan nametalo 20 cm snega, smučišča čisto prazna ( ker drugače zna tam bit neverjetna gužva)...skratka poezija... res drugačna smuka kot pri nas :)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net