Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Borneo ali Filipini

Default avatar

Yogi::trv

Živjo!

Decembra se s fantom odpravljava na potovanje v Malezijo, obiskati pa želiva tudi Borneo ali Filipine, prosim za predloge kaj se bolj splača. Rada imava treking in pa tudi lepe plaže...

Hvala za predloge!

LP
Default avatar

mirjanan::trv

Živjo,

letos januarja sem bila na slab mesec na Filipinih.
obisk ti priporočam, je pa odvisno kam bi šla in za koliko časa.
Glede plaž sva bila razočarana, trekingi na severu so super in ti jih priporočam.
če te kaj določenega zanima me lahko vprašaš na mail: [email protected].

lp, Mirjana
Default avatar

katja.m::trv

Ojla,

lani avgusta sem obiskala Malezijo, od tega 3 tedne Bornea in 1 teden polotoka...Na Filipinih sicer nisem bila, tako da ti ne morem dat neke primerjave, lahko pa ti zagotovim, da je Borneo prečudovit, tekingi so super (Mt. Kinabalu, veliko je zanimivih jam, Mulu NP- Pinnacles..), potem so tu še pohodi po džungli, orangutani, čudovite plaže- lahko obiščeta kak otoček, npr v predelu Sipadan-a kjer je tudi ful lepo za potapljanje, snorkljanje....

mogoče bi ti Borneo priporočala tudi zaradi morebitnih boljših oz bolj cenovno ugodnih povezav iz malezijskega polotoka...iz KL so pogosti leti v Kuching na jugu in v Kinabalu na severu Bornea...
Odločitev je tvoja, če te pa eš kaj zanima, pa kr vprašaj, lp

katja
Default avatar

meta::trv

Ojla,

jaz sem bila samo na Filipinih in od plaž mi je bil najbolj všeč Malapascua island - bela mivka, palmice, ful mal turistov, čudovito za potapljat... Na otoček se pride s Cebuja, moraš pa rentat en čolniček.

lp
Default avatar

spanheim::trv

Hvala za informacije. Ali je otoček daleč od Manile?

LP!

Ulrik
Default avatar

triglav::trv

Kar se filipinov tice:

Meni so bili vsec, saj so (vsaj v nizki sezoni) precej manj turisticno obljudeni v primerjavi z nekaterimi drugimi deli JV Azije. Na luzonu je narava lepa -> na severu otoka se lahko podas na treking medrizevimi terasami okoli banaue-ja, imas mnogo vulkanov (pinatubo, mayon, taal), katere lahko obcudujes od dalec ali pa splezas na njih.

Plaze so lepe na osrednjih otokih okoli Cebuja (Visayas) - npr. bantayan, malapascua, baje tudi na negrosu. V glavnem, izbire je veliko. Boracay naj bi imel najlepso plaza, ampak jaz se nisem odpravil tja, ker sem sklepal, da je prevec turisticen.

Vsi popotniki na veliko hvalijo palawan - to je otok v blizini borneo, kjer so zacuda se ohranili dzunglo (drugod na filipinih so gozdove na zalost vecinoma ze izsekali). Naravnih lepot je veliko, otocki na severu palawana skrivajo stevilne sanjske in deviske bele plaze pod strmimi apnencastimi klifi - podoben tip pokrajine kot v krabi na tajskem ali v ha long bay v vietnamu. S to razliko, da je palawan precej manj obljuden.

Ce imas moznost, si oglej kaksen njihov festival - eden od najvecjih njihovih festivalov poteka nekje sredi januarju (ati-ahan?).

LP verzija 2003 je cista katastrofa... Prelistal sem novejso verzijo, ki izgleda boljse. Boljsa izbira je verjetno vodic the philippines jensa petersa (napisal je prvih sest izdaj LP-ja).

Aja, pa zelo veliko ljudi na filipinih govori dobro anglescino. Tezav s sporazumevanjem ni...

lp,
bostjan

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net