Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Francija

Default avatar

Azur::trv

Pozdravljeni!

Ali ve kdo za kak zanimiv del Francije, kjer se je "ustavil čas" in so ljudje nadvse prijazni?
Default avatar

libanon::trv

Zanimivih delov Francije, polnih znamenitosti, miru in prijaznih ljudi je polno. Večinoma moraš le oditi nekaj kilometrov iz večjih urbanih mest in velikih turističnih središč.

Naj naštejem le nekaj zanimivih krajev:
-CAMARGUE v delti Rone: močvirja, na katerih se pasejo divji konji in počivajo nepregledne jate flamingov
-PROVANSA:cvetenje sivke
-KORZIKA: odkrivanje zgodovine bojev za neodvisnost Korzike
-SEVERNA OBALA: Mont Saint Michel
-...

Poglej tudi ostale prispevke in spletno stran http://travel.over.net/svet/drzave/index.php?id=72.
Default avatar

Hvala Libanon za namige. Zanimive destinacije, katere pa sem razen severne obale že obiskal. Zanima me konkretno kaj manj turističnega, tudi cenovno zelo ugodnega. Verjetno si sam že obiskal omenjene kraje. Kaj pa Bretanija, oz del proti Bordeaux-u, kakšno priporočilo?
Default avatar

libanon::trv

Oj! Francije si na žalost še nisem ogledal, vem pa za nekaj zanimivih krajev, ki jih je vredno obiskati.
---V okolici Bordeaux-a si je lepo ogledati tamkajšnje obrate za izdelavo odličnega francoskega konjaka. V Normandiji, v Rounu, si lahko ogledaš rojstno hišo pisatelja Gustava Flauberta, cerkev, ki je posvečena Devici Orleanski, zanimiv je tudi ogled "Čudeža zahodnega sveta" - Mont. St. Michela in benediktinskega samostana na tem otočku. Caen je bil zgodovinski sedež Viljema Osvajalca. Mestece Fécamp je znano po benediktinskem likerju, ki ga menihi izdelujejo sami. Središče pridelave znamenitih Normandijskih sirov - Livarot.
---V Bretaniji v Cancalu, si je moč ogledati gojišča ostrig.
---V Šampaniji v Reimsu se nahaja katedrala, kjer so kronali francoske kralje.
Default avatar

luna::trv

Zdravo!

Mont St, Michael si je vredno ogledati, ampak izven sezone, drugače je prevelika gneča. Veliko zanimivosti lahko vidiš v dolini reke Dordogne, ampak tudi tu velja obisk v juliju ali septembru, ko ni gneče. Če iščeš predel Francije, kjer so ljudje prijazni, dobra hrana, veliko vasic, ki skrivajo v sebi zanimivosti, ki pa vendarle niso tako poznane, da bi bila gneča, ti priporočam obisk predela Correze (v bližini mest Brive in Tulle, proti jugu). Drugi najrevnejši predel Francije (za Korziko) v svojih nedrjih skriva odprte ljudi, ki te povabijo k sebi domov, čeprav te prvič vidijo, ki so te pripravljeni sprejeti medse, mene je naravnost očaral. Majhne tržnice s pravo malo veselico dvakrat tedensko, nihče ne zaklepa vrat, meni se je zgodilo celo, da so mi povedali, kje imajo spravljen ključ od hiše! Toplo priporočam!
Default avatar

vojc::trv

Še dve urbani zadevi, povsem srednjeveški, a po moje ne preveč turistični, Rodez in Albi.
Default avatar

Baby::trv

Francijo sem že kar precej obdelala, če temu lahko tako rečem.
Odvisno, za kako dolgo se odpravljaš tja - je kar nekaj takih krajev, in če grem lepo po vrsti, bi tole lahko izgledalo takole:
PROVANSA:
- Fontaine de Vaucluse - soteska, po kateri je urezala strugo manjša reka z mlinom in žago in s prikazom ročne izdelave papirja. V neposredni bližini je planota Vaucluse z čudovito vasico Gordes. Okolica je znana po mistralu
- Les Baux - dobro ohranjena utrdba, zgrajena na enem najlepših delov Provanse, s katere je lep razgled na širno okolico
- Albi - večina hiš je iz rdeče-rjave opeke, mesto ima mogočno staro srednjeveško cerkev in Lutrecov muzej in botanični vrt
LANQUEDOC
- Carcason - za mogočnim obzidjem se skriva staro, srednjeveško mesto z mnogimi majhnimi, v francoskem sitlu pač - restavracijami, galerijami in trgovinicami. Danes je Carcason eden najbolje ohranjenih srednjeveških utrdb
CAMARGUE
-Delta Rhone, ki je inspirirala Mistrala in navduševala van Gogha, je tu ustvarila domovanje mnogim vrstam ptic, tu so doma bivoli, najde se še divje konje....V St.Marie de la Mer se romi iz celega sveta vsako leto 24. in 25 maja odpravijo sem na romanje, ki mu sledi camarški festival plesa. Tudi bikoborbe imajo - čisto posebne. Skratka - divjina, polna nenavadnih podob.
AZURNA OBALA
- Antib - majhno mestece s Picassojevim muzejem, čudovito tržnico
- St.Paol de Vence - cenejša varianta dragega Cannesa, znan kot središče umetnosti. Majhno mestene na vrhu hriba z ozkimi uličicami, kamnitimi hišami, lično oblikovanimi izveski - zelo pravljično
- Eze Village - tudi majcena vasica na vrhu hriba z eksotičnim vrtom in čudovitim pogledom na šrino okolico. Dolge, ozke in vijugaste ulice, tlakovane z drobnimi, belimi kamenčki, belimi hišami z oboki... tu se ti čas res ustavi.
NORMANDIJA
- Etretat - mesto se razteza čisto na severu, ob morju. Peščene plaže s stebri in oboki
- Rouen - srednjeveško mesto z na pol lesenimi hišami
- Mont St. Michel - 80 m visok granitni otok, prav na meji med Normandijo in Bretanijo, kjer se plima in oseka enakomerno izmenjujeta in poskrbita za to, da je otok enkrat obdan z vodo vse do obzidja in drugič kopen do bližnjih otočkov
BRETANIJA
- Dinan - čudovito ohranjeno srednjeveško mesto: hiše z lesenimi pročelji, tkalske delavnice, s kamni tlakovane ulice
- Locronan - vasica z ohranjenimi renesančnimi stavbami, postavljenimi okoli osrednjega trga
- Pointe du Raz - najbolj slikovit skalnat rt v Bretaniji
- Concarneau - veliko ribiško pristanišče in turistično središče Bretanije. Staro mesto z obzidjem stoji na otočku. Polno majhnih, ljubkih prodajaln, galerij in dobrih restavracij
- Carnac - z megaliti (bretonska posebnost)
- Auray - leži ob zalivu, ki je bogato gojišče ostrig (po ostrigah je znano tudi mesto Cancale)
- pokrajinski park Briere kot območje šotastih močvirij

Tako: sem ti naštela samo nekaj tistih mest, vasi in področij, ki jih je resnično vredno videti.
In kjer se je meni čas res ustavil.

Če rabiš še kakšne informacije, sporoči.
Lepo bodi,
b.
Default avatar

andreste::trv

Letos maja se odpravljam v Francijo, šla bi do Strasburga, Normandija, Bretanija, pa potem dol do Provanse...

Imaš kakšen nasvet, izkušnja, zanimivost,predlog...
Default avatar

luna::trv

Svetujem ti, da si raje vzemi manjši košček za ogled, razen če ne greš za dlje časa. Midva sva si v enem mesecu ogledala Bretanijo in Normandijo, pa je bilo kar veliko dela, če sva hotela videti vse, kar Baby zgoraj opisuje, pa še par stvari zraven. Če greš na zgornji konec Francije, si je vredno ogledati tudi obale Normandije, kjer so muzeji v spomin na invazijo ter predeli, ki so jih pustili v takšnem stanju, kot so bili ob bombandiranju. Luknja pri luknji... Normandija je dežela sirov, tu imaš tudi muzeje ter degustacije na to temo. V mestu Bayeux je tapiserija iz 11 stoletja, dolga 70 m, ki jo lahko vidiš v muzeju...

Prijetno pot!
Default avatar

Pozdravljeni!

Zahvaljujem se za prijazen odziv in za nasvete, katerih sem vesel. Zelo mi znajo korisriti, nisem se pa še odločil za točno destinacijo. Pravzaprav, vse je še odprto, tako da so vaše izkušnje in mnenja še vedno dobrodošla.

Za andreste: Po mojem mnenju si si izbrala kar velko turo. Nekoč smo se znanci odločili za podobno pot, pa se je izkazalo, da je bil zalogaj prevelik- časovno ni zneslo.
Glede mojih izkušenj je Provansa tako ali tako zakon, Strassbourg sem pa vedno le obvozil, tako da ne vem kaj sem zamudil. O Bretaniji pa tudi sam razmišljam. Ker vprašuješ za nasvet, ti priporočam le eno od teh destinacij, ker se hitro zan zgodit, da boš ob morebitnem pomanjkanju časa nabirala večinoma le kilometre.
Default avatar

andreste::trv

Mislim iti za 14 dni, tudi mene je mal strah, da mi bo zmanjkalo časa, je pa tudi res, da več kot toliko skupaj dopusta težko dobim, lahko kar pozabim, da si bi vzela mesec dni . Nekaj pa sio že lahko pogledaš v tem času.

Je že kdo kampiral v Franciji za 1. maj, je že dovolj toplo, mislim, da bi znala biti Normandija še kar mrzla.
Default avatar

Samos::trv

Morda koga zanima Lonely Planet Francija. Posodim za eno leto.

Pokliči.

LP!

Š3tof
Default avatar

loara

Za romantike je zagotovo odlična odločitev - gradovi v dolini reke Loare :) Midva sva uživala, se počutiš, kot da živiš v nekem drugem obdobju ...
Default avatar

Mayita.slo

Mene je navdušil Chateau Chinon, sicer pa me vsako leto znova prevzame francoska riviera, ki skriva tudi bolj avtentične kotičke - meni najlepši je zagotovo Antibes in majcene vasice naokoli kot npr. Eze in Mougine ;)

Mayita
_______________________________________________________________________________________________________________

Sem avtorica dveh popotniških knjig, aktivno pišem popotniške članke, prirejam predavanja in seminarje, osebno svetujem o delu v tujini in pozivam ljudi k aktivnemu življenju in potovanjem. Poletja preživljam na privatnih jahtah kot osebna nutricionistka in živim življenje, kot sem si ga vedno želela.

Poznate mojo NOVO knjigo S trebuhom za kruhom? >> http://www.mayita.si/knjige/s-trebuhom-za-kruhom/

Najdeš me na:
http://www.mayita.si
[email protected]
FB: Mayita Potuje
Ig: mayita.slo

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net