Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Strokovni izpit iz socialnega varstva

Strokovni izpit iz socialnega varstva

Pozdravljene!

Pripravljam se na strokovni izpit iz socialnega varstva, pa me zanima, ali ga je kateri/katera opravljala. Ali poznate koga, ki bi mi lahko podal kaj informacij glede izpita?

Hvala za odgovor!

Renata

o, srečnica. meni ga ne uspe opraviti, ker niti pripravniške ne morem dobiti.
obrni se na CSD. meni so na kranjskem csd-ju ženske vse razložile, samo kaj ko mi ne pomaga.

Ojla!

Sama sem iz štajerskega konca. Trenutno sem (še) zaposlena v varni hiši kot svetovalka. Ker pa sem izpolnila pogoje za pristop k izpitu, sem se tudi odločila, da grem in ga naredim. Sem pa slišala, da je izredno zahteven in obsežen. Sama sem si že sprintala vse zakone – pride 5 debelih fasciklov! No ja, bomo pač morali.
Jaz nisem opravljala pripravništva, ampak je to moja prva zaposlitev. In po preteku 1 leta delovnih izkušenj imaš pogoje za pristop k izpitu.

LP, Renata

nova
Uredništvo priporoča

jaz pa ne vem ,zakaj ga moramo socialni delavci sploh delati, saj imamo vse te zakone že v predmetniku, tako kot tudi ZUP, pa ga moramo vseeno imeti.

ja, baje gre izpit res v absurdne detajle – po členih in alinejah.

Sama sem strokovni izpit naredila pred 4 leti, po koncu pripravništa. Oproščena sem bila opravljanja dela izpita, ker sem ZUP naredila že prej na VUŠ-u (Fakulteta za upravo). Gradivo sem dobila od kolegice in ga potem samo dopolnila s spremembami. Kot mi je poznano komisija še vedno zelo rada sprašuje o spremembah zakonodaje.
Meni je bil splošni del najtežji /vprašanja so bila zelo podrobna/. Glede ostalega pa se mi zdi, da se komisija vseeno malo prilagodi področju na katerem delaš… Velja pa še vedno, da je najlažje tistim, ki so pripravništvo opravljali na CSDju, najeb*** pa tisti, ki delajo pripravništvo v nevladnih organizacijah.
Če želiš pa še kake bolj podrobne informacije pa se obrni na moj mail in ti priskrbim mail od naše pripravnice, ki je izpit naredila pred dobrim tednom…

Pozdravljene,

tudi jaz imam namen v kratkem delati izpit iz socialnega varstva. Nisem namreč delala pripravništva, ampak sem bila leto in pol zaposlena v nevladni organizaciji. Baje, da imam pravico pristopiti k izpitu, vendar je potrebno napisati nek življenjepis ali dobiti določena potrdila. Ali morda kdo ve, kako je s tem, da sploh lahko pristopiš k izpitu. Tale socialna zbornica je pa itak en velik KAOS.

Tilcara

Gradiva naj bi dobil tam,kjer opravljaš pripravništvo.Če ne pa v taki organizaciji,kjer ga imajo.Prav tako organizacija te prijavi in plača izpit.(Vsaj tako so pred leti nam).
Jaz bi na tvojem mestu kar poklicala in vprašala.
lp

Jaz sem ga morala delati, pa nisem iz tega foha.
Gradivo je objavljeno na njihovi strani (zakoni), zbrati moraš pa vse sam.
Jaz sem ga decembra padla, na enem področju, maja ga grem ponovit.

tilcara, jaz vem, da sem morala kar nekaj dokumentacije skup nabrskat, da sem se lahko prijavla:
-prijavnica in izjava
-življenjepis- lasten, v katerm na 3-4 straneh opišeš svoje delo na področju sociale
-izjava delodajalca o tvojem delu in ustreznosti- pri meni je tega zneslo tudi 2 strani
-izjava direktorja, da re delaš eno leto na ustreznem delovnem mestu
– potem pa pomisli, fotokopijo delovne knjižice, kjer se še enkrat vidi, kje si delal, oz, če si delal v ustrezni instituciji

Mislim, da je to vse, čeprav mi vseskozi nekje zadaj kljuka, da še nekaj manjka.

Je pa en kup piflarije, če mene vprašaš, kup nepotrebnih informacij, ki jih jaz zasigurno nikoli v življenju ne bom na svojem področju koristila- ne rečem, za te ki delajo na CSD-jih, ok, ampak, tudi ti imajo po moje programe, kjer so stavri zapisane in ne rabijo tako vse iz glave stresat.

Jaz komisijo sem imela OK, ampak ko so mi želeli pomagati, je bila pomoč taka, da na koncu res nisem več vedela kaj hočejo od mene.

Izpit ti pa plača ali delodajalec ali pa sam- čisto od dogovora odvisno

pa srečno

Živjo,

tudi jaz sem se prijavila na strokovni izpit in mam že totalni kaos v glavi z vsemi informacijami.

Zanima me pa kakšna so kaj vprašanja, se jih spomnite in koliko časa ste se učile za strokovni izpit?

Lp

Učila sem se kakšen mesec. 2-3 uri na dan. Nekatere stvari so šle lažje v glavo, invalidi nikakor ne. Naredila v prvo.
Spomnim se, da so me zelo podrobno spraševali v splošnem delu- referendumi, sprejemanje zakonov. Posebni del: skrbništvo, rejništvo, pravice po ZSV.
Ko sem jaz delala strokovni izpit ( pred 8 leti) so govorili, da je veliko odvisno od komisije in od tega kje si delal pripravništvo.

Tudi mene čaka ta izpit še v tem letu. Informacije sem našla na spletni strani Socialne zbornice.

Živijo,
jst se tudi sedaj pripravljam na to hudo moro. Odzivi kolegic, znank o strokovnem so različni, več je pozitivnih kot negativnih, tako da ne smemo obupat. Sprašujejo pa praktično vse- vsekakor pa ne po členih kot je bilo zgoraj opisano. Važno je, da se ti sanja kako se v določenem primeru ravna, kakšni so postopki, …

Vsem želim uspešno učenje in seveda opravljen izpit.

Strokovni izpit delala pred letom in pol. Naredila. Vprašanja : 1.DEL: vlada,varstvo podatkov (inf. pooblaščenka,), občina, 2.DEL. Kako spremeniti otroku priimek, Rejništvo, Danerne pomoči oz. dodatki ob rojstvu otroka, 3. DEL: Izbrala sem duševno zdravje, zato sem dobila vprašanje iz tega področja, Invalidi… Sicer se čisto ne spomnim, res je dosti odvisno od komisije, moraš vedeti kaj govoriš ( ne se piflat), včasih dobiš čisto praktični primer in ga moraš reševat, kot da si v službi npr. K vam pride mati, ki pove…kako bi to vi ukrepali?Treba je snov razumet, to je glavno. Ustavo pa itak moraš znat na pamet.

Lp Žana

Strokovni izpit iz soc. varstva sem opravljala letos in je najhujše obdobje v mojem življenju. Priprave in učenje niso nič v primerjavi z usnim delom. V komisiji je bila zloglasna JELKA FUŽIR
Vsem, ki se učite želim veliko uspeha in predvsem fejst komisijo, ker je izpit odvisen od komisije in ne od znanja

T.

Kakšni so pogoji, da sploh pristopiš k izpitu? Izobrazba, izkušnje….nekaj sem že slišal o praksi. Kaj pa ostalo? Kdo ve, kako je z zdravstvenimi delavci ?
Oskar

Lahko še kdo prosim napiše kakšna vprašanja je imel na izpitu?

Tudi jaz se pripravljam, in je groznooo, in bi prosila za kaka vprašanja, ker bi mi bilo tako lažje!!!!

MTadeja, a si že bila na pripravah za strokovni?
Na katerem področju pa delaš* Slišala sem, da prilagodijo vprašanja glede na področje kjer delaš.

Živjo!

Vidim, da tu teče beseda o strokovnem izpitu iz socialnega varstva. Sama delam v nevladni organizaciji, ki deluje na zmanjševanju škodljivih posledic drog, zato je moje izbirno področje za strokovca duševno zdravje. Diplomirala sem na socialni pedagogiki, kjer ni veliko poudarka na zakonodaji, zato sedaj nimam nobenega gradiva, od koder bi se začela učit. Menim, da je učenje direktno iz zakonov težko in dolgotrajno, zato me zanima, če kdo ve ali obstajajo kakšni zapiski za strokovni izpit iz socialnega varstva?… za strokovni izpit na področju šolstva sem jih namreč našla malo morje. Tudi večina kolegic ga opravlja na šolstvu, zato sem precej osamljena in izgubljena.

Za vsakršen odgovor in pomoč bom zelo hvaležna.

Lp,
Maja

danes imela strokovni izpit iz soc. varstva. naredila v prvo. Komisija je bila resna (vsi člani ženske), vendar strokovno prijazna, s podvprašanji te vodi. Sem zelo zadovoljna IN NI tako grozno kot govorijo-grozna je samo tvoja trema IN to te lahko uniči. NE se dat. Znat moraš (ne moreš mutit)-lahko pa si misliš, da nič ne veš in imaš srečo, da te vprašajo točno tisto kar veš. Bodi osredotočen samo na tisto kar veš in uspelo ti bo!
Vprašanja,ki se jih spomnem:
– Svet EU, Svet Evrope, Občine (organi, kako nastane, pogoji….)
– razlika med soc. varstvom in socialno varnostjo
– Organi zavoda+opis pristojnosti, ustanovitev zavoda,kdaj postane zavod pravna oseba kdo je pred.ustanoviteljem..- vršilec dolžnosti
– Družinski pomočnik(pogoji…pravice katere ima, pravice invalidov iz delavnega razmerja + opis,,,kvotni sistem-vse, socialno varstvene storitve.
Pazi: Tudi, če veš na pol in poveš še kaj dodatnega od tega kar so te vprašali-verjemi pomaga.
Srečno.

P.S. Brez priprav na strokovni izpit-naredila

New Report

Close