Najdi forum

LAMINAT + TALNO GRETJE

V bodoči hišici bomo imeli talno ogrevanje, do zdaj sva razmišljala o parketu v dnevnih in nočnih prostorih, zdaj pa sva se odločila za porcelangrez v dnevnih in za laminat v nočnih prostorih. Predvsem zaradi stroškov.

Zanima me ali ima kdo navaden laminat (cca 2.500 SIT/kv.m) na talnem gretju? Upam, da ni potrebno dati kakih dragih laminatov…

Zdravo,

mi imamo talno ogrevanje in laminat tisti, ki se sestavi skupaj (ni tisti, ki se lepi). Teče že šesto leto in nimamo nobenih težav, pa tudi kupili nismo nič posebnega. Vendar talnega gretja nimamo v spalnici in v otroških sobah – tako so svetovali, da to ni ravno dobro za spanje.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

LP

Zakaj pa bi talno gretje škodilo spanju? Če misliš na sevanje – to baje nima nič veze s tistim sevanjem, ki ga povzroča močna podtalnica (če je tok tik pod hišo).

Mi imamo talno gretje pod laminatom v naši novi hiši (tudi predvsem zaradi stroškov) le v kuhinji, jedilnici, dnevni in predsobah, ker je strokovnjak odsvetoval spalnice zaradi tega, ker večino tal pokriješ z posteljami in omarami – to je ključni razlog. Nam se je laminat napihnil povsod, kjer imamo talno, ker smo imeli absolutno preveč vlage v prostorih.
Lp!

Preveč vlage? Od česa pa? Slaba izolacija sten? Samo talno gretje ne oddaja vlage… ???

Ne ni slaba izolacija sten, nasprotno, tudi vsem znano, da talno gretje ne oddaja vlage…laminat je bi strokovno položen, podlaga tista, kot se zahteva za talno gretje, pa je bilo potem vse napihnjeno, strokovnjak ni vedel zakaj!! Smo potem pogosto slišali tudi druge podobne primere.
Lp!

New Report

Close