Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Postavite vprašanje za Arharja in Jankoviča?

Postavite vprašanje za Arharja in Jankoviča?

Pa jima bomo poslali in nato odgovore tudi objavili, če pa bosta želela ju bomo povabili v debato.

Lahko pa postavite še za koga drugega vprašanje in bomo poslali tudi njim.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

O fino; jaz imam eno vprašanje – pa ne za njiju

..Vi se odločite, kdo bi bil najbolj primeren iz politike (Drobnič, Janša,..) :

Mi lahko nekdo pove res tehten razlog, zakaj npr.:
– je 8 urni delovnik postal že luksuz v sloveniji
– dobivamo nižje plače kot ‘evropejci’, izobražujemo se pa na njihovi ravni
– imamo visoke cene v trgovinah in še večje kredite za stanovanja
– ne moremo v službi dati niti sendviča več v usta, ki si ga sami plačamo, kaj še kaj drugega..
– ne bomo smeli kaditi niti doma kmalu več (cig. pa bomo seveda še lahko kupovali, ker je le masten davek od tega..)
– bomo hodili kmalu rajši s kolesom v službo… (pazi to: v zakonu piše, da so dolžni povrniti 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najcenejšega prevoza… HALO!! ti genialci so pozabili napisati vsaj ‘javnega’…. samo čakam lahko kdaj prebere to direktor..)

– … itd še mnogo ‘nečloveških’ stvari ??
-povejte mi kdo bo zdržal tak tempo npr.40 let, kot se ga gremo danes?

Kdo od ”NJIH” je tisti, ki ima moč upravljati nad človeških življenjem? Pa kaj bi še radi?? Toliko enega kapitalizma in bogatije, nič jim nočemo, živijo več kot predobro, pa še nimajo dosti – še kar teptajo ”ubogo gnado” namesto, da bi jim pustili vsaj ŽIVETI !
Ali se kdo od ‘snovalcev’ teh pravil sploh zaveda, da smo živa bitja, za katera je normalno, da smo lačni, da kihnemo, da smo kdaj zaspani, da tudi zbolimo ..in da nismo roboti, katerih delovna zmožnost je neomejena. Strokovnjaki so že leta nazaj vedeli, da človek 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} efektivno itak ne more delati več kot ca.6 ur/dan. Zakaj potem visimo v firmah po cele dneve? Kje je logika?
Ali res mislijo da se ta krog ne bo končal spet na njihovih plečih – bolezni, kapi, težki psihiatrični bolniki, problematični otroci, prometne nezgode, samomori, droga…? To je vse eno, vse in vsi smo v istem denarnem toku.

Naj mi prosim nihče ne zameri (pogovorna fraza)
– nosimo se kot Angleži, živimo pa že kot Bosanci.

Ne morem verjet, kam pelje ta svet ! :-(((

Oh, toliko neumnosti nametanih na kupu pa že dolgo ne. Pejt delat v ZDA, boš hitro še bolj ‘jebena’ stranka. Pač, v kapitalizmu se dela in ne počiva.

Zakaj pa neumnosti? Pojdi ti v ZDA, takšni spadajo tja.

Seveda, sposobni spadajo tja. Zato pa so ZDA velesila, Slovenija pa en pekec drekec.

V ZDA že bil, nekaj časa delal, ampak žal mi ni uspelo zrihtati vseh papirjev. In še bom šel, če bom imel možnost.

Zakaj pa neumnosti ? Zato, ker že nekaj let delam v Sloveniji in VEM, da ni res, kar je -jebena stranka- napisal/a. Večina ljudi ima čist normalne delavnike in super delovne pogoje – od plačila bolniških, doooolgih dopustov in dovolj visokih plač.

Če je tako, potem pa sploh v redu.
Ti kar pojdi.

Nekdo zgoraj je zapisal:
Strokovnjaki so že leta nazaj vedeli, da človek 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} efektivno itak ne more delati več kot ca.6 ur/dan.

Tile “strokovnjaki” so verjetno hodili v naše “šole”.
Potem se pa še čudi, zakaj ne dosegamo evropskih plač. Prav zaradi takih, ki v to verjamejo in niti ne poizkusijo, če pa morda le lahko.

Da ne bo pomote, tudi na kitajskem, japonskem,tajvanu in še marsikje se orenk dela. Zato so te države tako uspešne in še bolj bodo. Evropi pa grozi capljanje, žal. Po Lisbonski strategiji na bi do leta 2010 Evropa postala najmočnejše gospodarstvo na svetu. Resnica je taka, da se razlika do ZDA še povečuje, Kitajska pa razliko do ZDA (Evrope sploh) neprestano zmanjšuje. Kam to pelje, je jasno kot beli dan.

Ja, kdo bi pa pol na forumih visel, če bi samo delali?

Mislim, da tisti, ki jim je zares hudo v teh časih, ne poznajo ne računalnika, ne interneta, ne forumov, ampak samo delo. Nam, ki smo tukaj že ni nič hudega. V tujini nihče ne visi ves delovnik na internetu, pa kavicah.

Vprašanje:

veliko Ljubljančanov se je bilo prisiljeno preseliti v okolico zaradi previsokih cen nepremičnin. Selitev v drugo občino lahko – še posebej za otroke predšolskih in šolskih otrok- pomeni prehod na slabše finančno stanje in na ogromne logistične težave.

Zato me zanima: koliko bo v vašem programu prostora za to, da boste olajšali prometne povezave (konkretno me zanima širitev mreže LPP, vsaj trud v smeri mestne železnice, več parkirišč na obrobju ala na Dolgem mostu itd, vpliv na hitrejšo gradnjo novih mestnih vpadnic?). Ali boste še diskriminirali otroke s tem, da boste plačilne razrede delili na Ljubljančane in Neljubljančane ( v vrtcih).
Ali pa bo vaše delo izključno usmerjeno na ljudi, ki v Ljubljani živijo (pa čeprav morda tam ne hodijo v službo kot mi?)

Hvala za morebitne odgovore!

Hvala!

Veliko nas je, ki nam je Ljubljana dom in si želimo, da bi kljub drugi občini stalnega bivališča (a ne, gospod Arhar), lahko še naprej živeli povezani z Ljubljano. Koneckoncev smo vsi tam v službi in še dolgo bomo!

Delno je odgovor na zastavljena vprašanja razviden z programa Z. Jankoviča.

NO vidim, da nima nobenih vprašanj, razen jebena stranka. Verjetno bosta oba kandidata govorila o tem kako bodo vsi imeli samo 8 urni delavnik, da bosta zvišala plače, da bodo cene v trgovinah nižje, da bodo obresti za stanovanje nižji, da bo malica še vedno v službi, da bo prevoz na delo bolje plačan.

Seveda jih lahko prav vse vprašate, ampak naj odgovorim še jaz jebeni stranki. KAj je resnica? Veliko jih izkorišča čudovit položaj v Sloveniji, veliko jih je na bolniškah brez razloga, veliko jih nič ne dela, ampak samo čakajo na plačo, veliko jih izkorišča lukne v zakonu in delajo zgubo podjetjem, med njimi so direktorji, državni uradniki in navadni delavci. Ampak med tistimi, ki ven vlečejo celotno gospodarstvo pa so ta pridni, ki nič en sprašujejo in samo delajo in delajo, dokler ne guznejo.

Ampak država ni propadla zaradi tistih, ki so guznili od dela, ampak od tistih, ki so na njihov račun živeli. Vedno se pritožuje, tisti, ki vse naredi za firmo ona pa nič zanj, ampak vseeno dela še naprej, samo to možnost ima, da jambra.

Verjamem, da jebena stranka dela v firmi po več kot 8 ur na dan, še vedno pa je {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki delajo samo 8 ali manj v veliki večini 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zelo težko naredi vse namesto tistih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Primož

p.s.
torej, kaj boste vprašali naše kandidate za župana.

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Joj, no, kako naj župan vpliva na plače in na delovnik ? Njegova vloga je čist druga.

Zanima me, kaj bi kot župana ukrenila v zvezi:

Dejansko oživljanje mestnega centra. S tem ne mislim raznih koncertov po ulicah in trgih, teh je dovolj in so mi všeč, mislim na to, da bodo spet oživeli vsi lokali, ki so včasih bili odprti v starem jedru. Zanima me, kako mislijo poskrbeti za prebivalce jedra, ker bo sicer postala stara Ljubljana mesto strahov.

Zanima me, kako nameravata spraviti v red mestne funkcionarje, da bodo stvari tekle kot je treba, brez nesmiselnih dolgotrajnih postopkov, brez podkupnin, brez lobiranja.

Zanima me, kakšna je vizija kanidatov za bodočega župana, kako bo organiziriano parkiranje. S tem mislim tako prebivalce centra Ljubljane kot tudi obiskovalce centra. Kako mislita motivirati ljudi, da bodo pravilno parkirali in bili s tem zadovoljni.

Zanima me, kakšne imata načrte z mestnim redarstvom.

Zanima me, kaj nameravata storiti v prid otrok, ki živijo v samem središču mesta. Ali mislita, da bi bilo potrebno otroška igrišča ( s tem ne mislim Tivolija) ograditi in zaklepati in celo paziti preko noči.

Zanima me tudi, kaj menita, da lahko naredita za Ljubljano posebnega in tega nihče drug ne more doprinesti oz. tega ni sposoben.

Zanima me, zakaj meni g. Arhar, da je upravičen kandidirati za ljubljanskega župana, če se vsak dan vrača v zeleno okolje. Menim, da obiskovanje Ljubljane (na delo in nazaj, na prireditev in nazaj) ni dovolj za celovit vpogled v to, kaj pomeni biti Ljubljančan. Prosim za pojasnilo, saj menim, da je to sicer le menjanje službe.

Zanima me, kam v Ljubljani bi poslala turiista, ki bi vaju ustavil vprašal, kaj naj si ogleda, kaj je zanimivega v našem mestu. Kami bi poslal 20 letnega, kam 40 letnega in kam 70 letnega turista?

Zanima me, na kaj v Ljubljani sta najbolj ponosna?

Zanima me, če vesta kje v stari Ljubljani se nahajajo najstarejše hiše?

Ali vesta, da je stara Ljubljana polna neprofitnih stanovanj, ki so obešena na ramena lastnikov (upravičencev po denacionalizaciji)? Kaj v zvezi s tem mislita ukreniti, da bi razbremenila posameznika v dobrobit mesta?

Ali menita, da bi bilo potrebno stavbo Centromerkurja prenovoti in ponuditi kot eno od atrakcij v Ljubljani? Zakaj?

Kaj bi spremenila ob reki Savi, da bi mesto živelo z reko in reka za mesto?

Ali menita, da je potrebno nakupovalene centre omejiti ali razvijati?

Kaj mislita, da bi moralo biti v znameniti hiši “nebotičnik” in kaj v zvezi s tem nameravata ukreniti?

Kako mislita poskrbeti, da bi bili mladi zadovoljni, stari pa ne bi imeli (prehudih) skrbi za svoj naraščaj.

Kaj menite o Metelokov?

Kaj menite o Rogu?

Kaj menite o džamiji?

Kaj menite o mormonih?

Kaj menite o vzpenjači? Ali menite, da bi morala obstajati vzpenjača tudi na Golovec?

Kaj menite o tunelu skozi grajski hrib?

Katero predstavo ste nazadnje gledali v Drami?

Katero predstavo ste nazadnje gledali v Mestnem gledališču?

Katero predstavo ste nazadnje gledali v Mladinskem gledaišču?

Kaj pa Lutkovnem gledališču?

Kaj pa Šentjakobskem, Stara elektrarana, gledališče Glej, Metelkova, ipd.

Kateri film ste nazadnje gldali v kinu? Katerem?

Ali menite, da bi moral župan slediti premieram?

Pa še eno vprašanje… Kaj osebno menite, da boste pridobili s tem, da boste župan?

Zelo lepo pozdravljam oba kandidata. V upanju, da bom svoja otroka lahko čez par let lahko spustila skozi vrata, ne da bi pri tem “od strahu omedlevala”.

Vso srečo in veliko trd(n)ega dela vama želim.

volilka iz Ljubljane (center).

Sorry

Popolnoma resno sprašujem g.Jankovoća ali še nakupuje v Mercatorju ali pa gre tudi v druge trgovine v nakupovanje?
Namreč, ko je bil predsednik uprave Mercatorja, je od svojih zaposlenih zahteval, da kupujejo v Mercatorju, po možnosti izdelke, pakirane v Mercatorjevo embalažo, v službo prihajajo z Mercatorjevo vrečko….
Šlo je za pripadnost firmi in prav nesramno te je nadrl, če te je slučajno srečal in poznal, da teh zadev nisi delal tako….
Kakšnih podobnih ristriktivnih zadev se misli omisliti, če slučajno res postane župan? Kaj bomo morali početi v imenu Ljublajne? Kaj nam bo očital v imenu Ljublajne, če ne bomo počeli, kar bo skoval v kakšen pompozen slogan?
Namreč, g.Jankovič ni samo mož z nasmeškom, ki sedaj kuka z naslovnic časopisov in ki se smehlja s televizijskega ekrana…Mož je diktator in totalirist ter narcisoidnež! Preverjeno! In res ne verjeti vsem rožcam, ki jih sadi sedaj v predvolilnem boju. Me prav zanima, kdo ga bo maral vzeti v službo, če bo izgubil na volitvah… Njemu so v bistvu medijsko zastavljene volitve pisane na kožo. V Mercatorjevem cajtengu je v starih časih svetil z vsake strani in sodeloval na vsaki pasji procesiji.
Veliko lažje dihajo zaposleni v Mercatorju odkar ni več on na prestolu! Povem iz prve roke! Me zanima, kaj bo odgovoril na zgornje vprašanje!

Glede na to, da spadam med tiste, ki delamo več kot 6 ur vprašanje za kandidate:

1. si boste prizadevali za to, da bo možno v mestu tudi ob vikendih podaljšati vozniško dovoljenje, zamenjati potni list, vplačati položnico?
2. boste omogočili odprtje dežurnih vrtcev in varstva za otroke staršev, ki zaradi narave dela delajo tudi ob sobotah in nedeljah?

Mene pa zanima, kako je z urejanjem otroških igrišč?

Z družino živim v Kašlju (Moste Polje), v naselju z veliko mladimi družinami, ki pa ne premore niti enega samega otroškega igišča (ne v Kašlju, ne na Vevčah).
Imamo sicer lokacijske načrte, ki pravijo, da je travnik ob naselju namenjen športno rekreacijskemu centru, a dlje od obljub mestne občine v zadnjih dveh letih nismo prišli. Tako se naši otroci še vedno igrajo na cesti, občinski travnik pa je že nekaj let poraščeno neprehoden.

Zanima me, kakšna bo vaša politika glede oživljanja otroških igrišč v Ljubljani? In ali poznate postopke, po katerih je otroško igrišče na občinski zemlji sploh možno urediti, kljub temu, da je temu namenjena, nam v namreč zadnjih letih tega ni uspelo urediti.

Hvala za odgovor!
Jasmina

Vprašanje za Jankoviča (ker pač Arhar še ni dal ven programa?

Od kod boste črpali finančna sredstva za izvedbo velikih investicijskih projektov, ki jih napovedujete (gradnja dveh garažnih hiš pod ljubljansko Tržnico in Kongresnim trgom, mostom čez Gradaščico, novo mestno vpadnico …)

Ljubljana je namreč že od časa Vike Potočnik globoko v rdečih številkah in to brez velikih investicisjkih projektov. Danica Simšič je celo prisiljena odprodajati premoženje občine.

Bojim se tudi, da se bo s tema dvema parkirnima hišama zgodila nova epizoda parkirišč na ploščadi Trga Republike. Za osvežitev spomina, do privatizacije je prišlo zaradi neaktivnosti občine v pravnih postopkih.

Avtor: nik
Datum: 08-09-06 14:45

Ja, imam vprašanje!
Kaj bosta naredila g.Jankovič ali g.Arhar glede prometne ureditve, oziroma totalnega kaosa praktično na vseh cestah v Ljubljani, čeprav mislim, da izstopa Celovška? Predor se sicer gradi, že zdaj pa poslušamo, da ne bo narejen do roka, da bodo tudi stroški skoraj še enkrat višji.
Tisti, ki se vozijo iz Medvod, lahko povedo, koliko časa potrebujejo, da pridejo v Šiško, kmalu pa naj bi začeli graditi še sosesko v Stanežičah.
Lep pozdrav.

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Podvprašanje, ali bi se zavzela za dodatni nadzorni organ v LJ in seveda podala predlog še v kakšno drugo občino ali pa kar v zakon.

Da bi poleg rdečih baretk, ki skrbijo za pobiranje denarja od parkiranja. uvedli še zelene baretke, ki bi skrbele za onesnaženje mest. Limali bi listke za vse, ki smetijo po ulicah, ki odmetavajo papirje in steklenice kar po tleh.

hodi zelenc po ljubljani in vidi kako nekdo iz avta vrže plastenko, ga ustavi in oglobi.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

meščanka, če vse to veš, ali lahko argumentiraš.

>prav nesramno te je nadrl, če te je slučajno srečal in poznal, da teh zadev nisi delal tako….

ali lahko to dokažeš, če lahko piši mi osebno na mail. ali pa obrazlčoži tukaj pod to temo. Prav je da vemo, če se je to zgodilo in komu. Ni potrebno tukaj imena, lahko meni na mail, jaz nisem meščan mesta, tako da ne bom volil tukajšnjega župana.

>Mož je diktator in totalirist ter narcisoidnež! Preverjeno!
> Veliko lažje dihajo zaposleni v Mercatorju odkar ni več on na
> prestolu! Povem iz prve roke! Me zanima, kaj bo odgovoril na
> zgornje vprašanje!>

Ali si delala v Mercatorju ali tvoj žlahtnik, če je res potem mi sprooči na mail, drugače brišem, kajti vsakdo lahko napiše, da je to preverjeno. Od koga torej je moje vprašanje, če je to osebna izkušnja mi piši?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Tukaj samo en moj komentar, več kot jih dela po 10 ur in več, več poterbo bo po odprtju vrca cel dan, torej bo še več ljudi delalo več ur ali pa bodo nove zaposlitve???

Dobro vprašanje.

> 2. boste omogočili odprtje dežurnih vrtcev in varstva za otroke
> staršev, ki zaradi narave dela delajo tudi ob sobotah in
> nedeljah?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož, a ti zadostuje, če potrdim za resnico kar je navedla Meščanka_LJ? Koliko se jih mora oglasiti in povedati?

Mene pa zanima, ali je Jankovič kot šef Mercatorja in socialno tankočuten in tankovesten manager poskrbel za kakršnokoli varstvo za delavke, ki so delale za blagajnami do 21:00 in še dalj, ker je po končanem dnevu trgovino potrebno tudi pospraviti?

V ZDA marsikatero podjetje ponuja zastonj vrtec kot boniteto za svoje zaposlene, ker so ugotovili, da so zaposleni na delovnem mestu bolj efektivni, če vedo da je otrok v varnih rokah, ter da ga imajo na dosegu dvigala, če je nuja

V Sloveniji še dolgo ne bo tako kot v ZDA :

New Report

Close