Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ZAMENJAVA G. RUPLA?

ZAMENJAVA G. RUPLA?

Moje mnenje je, da bi moral predsednik vlade nemudoma zamenjati ministra za zunanje zadeve g. Rupla.

Po anekti, ki je bila danes izvedena v oddaji Trenje, so na vprašanje: Komu najbolj zaupate v zunanji politiki bili odgovori

Dr. Janezu Drnovšku 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Janezu Janši 35 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Dr. Dimitriju Ruplu 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Klicalo je okrog deset tisoč ljudi, kar predtavlja (po mojem mnenju) reprezentativni vzorec.

Takšno je torej mnenje nas Slovencev. In mislim, da bi se moral predsednik vlade zamisliti. Prav zunanji minister je “srž” nesoglasij med predsednikom vlade in predsednikom države.

In kakšno je vaše mnenje?
L.p.

Po moje se Drnovšku mal rola in dela kozlarije in s tem škodo Sloveniji.

Rezultati ankete kažejo, da je večina Slovencev pravno in politično nepismenih, kar me sicer ne preseneča.

Predsendik države nima kaj furati zunanje politike, gumpci zahojeni.Naj si ta nesrečni butasti narod že enkrat prebere Ustavo in zakone.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ponavljam tvoje besede: PREDSEDNIK DRŽAVE NIMA KAJ FURAT ZUNANJE POLITIKE. To po Ustavi ne sme!!!!!!! Pa si v svoji MODROSTI to dovoli. Dol z njim, ker ne spoštuje Ustave in se sploh z ničemer več ne obremenjuje, ker je samo še moder in samo še modro misli in Vajgl posluša modre besede, in Križnar je tudi poslušal modre besede in se vrnil brez slik in vse je modro, modro. Za petek je napovedan dež. Bo mokro? Ne modro! Glede anket se pa ne zanašaj nanje, ker povemo ravno kontra. Procente ravno obrni. Želela si mnenje.

Ni bilo postavljeno vprašanje: Kdo “fura” (vodi) zunanjo politiko, temveč komu ljudje najbolj zaupajo v zunanji politiki.

Zaupanje in “furanje” pa nima nič skupnega.

L.p.

Če bi si prebrala Ustavo in zakone, predvsem Zakon o zunanjih zadevah (člene, ki opisujejo, kako se pravilno oblikuje mednarodna misija), bi ti bilo jasno, da ljudje, ki so bili tako motivirani, da so oddali glas za Drnovška in POP TV plačali 220 SIT za klic, zunanjo politiko zaupajo človeku, ki krši slovenske zakone, ki jih je sprejela celo njegova vlada.

btw. Ali je še kdo tukaj opazil manipulaciji?

Tomo Križnar in Vajgl sta opravičevala odsotnost – neizdajo diplomatskega potnega lista s tem, da bojda vojaški voditelji in lokalni samodržci niso pismeni. Po drugi strani pa sta bila očitno mnenja, da njihova pismenost zadošča za razumevanje posebnega pisma, ki ga je Drnovšek dal v popotnico Križnarju.

Ali pa, posebni reševalec Blekić, ki naj bi imel tudi pravno znanje, sebe opisuje kot pooblaščenca predsednika. Vsak študent prava, ki je uspešno zaključil prvi letnik pa ve, da je pooblastilo nično, če ga je izdala oseba, ki ni pristojna za neko področje in če pooblastilo ni bilo izdano v skladu z zakonom.

Viva 12…če bi želela točen reprezentativni vzorec bi morala anketirati koga drugega in ne gledalce Trenj….predsednik države se nima kaj vpletati v zunanjo politiko (pravzaprav v nobeno politiko) on samo predstavlja Slovenijo v tujini. To kako želi reševati svetovne probleme pa je zame malo mimo….Kakorkoli že…za moje pojme ima trenutno največ izkušenj v zunanji politiki Rupel ( pa naj mi bo všeč ali ne….)….sicer pa mogoče bi pa kar Drnovška dali za zunanjega ministra …..zunanji minister mora biti vsekakor diplomat, ne pa po kavbojsko pošiljati takšne in drugačne odposlance po svetu kar počne Drnovšek, ki mimogrede tega niti nebi smel početi…..
Viva 12, predstavljaj si, da je g. Drnovšek zunanji minister…če se kot predsednik ne drži zakonov in ustave, kaj bi bilo če se ukvarjal z našo zunanjo politiko …….

……”Takšno je torej mnenje nas Slovencev. In mislim, da bi se moral predsednik vlade zamisliti. Prav zunanji minister je “srž” nesoglasij med predsednikom vlade in predsednikom države.”……

To kar pišeš je mnenje cca 6000 ljudi kar je še daleč od tega, da to imenuješ mnenje NAS SLOVENCEV.
Kar se tiče tega, da je g. Rupel srž problema med obema predsednikoma pa takole….ta problem sega na osebno in strankarsko področje in nima z zunanjo politiko nič ( po moje).

Wild

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind

to, kar si napisala ti je tvoje mnenje, do katerega imaš seveda pravico. In nikakor ne mnenje Slovencev.

Verjetno pa 10 tisoč tistih ki so klicali predstavja bolj reprezentativni vzorec, kot to, kaj si misliš ti.

Sem pa jasno napisala: Moje mnenje je…. In tudi jaz imam, tako kot ti, pravico do svojega mnenja.

Reprezentativni vzorec pa vedno predstavljajo NAKLJUČNO izbrani, torej tisti, ki so klicali verjetno niso bili vnaprej določeni. Ali pa imaš ti drugačne podatke?
L.p.

Viva 12
Ljudje, ki sami kličejo na TV niso naključno izbrani…….naključno izbrani bi bili tisti, ki bi jih iz tv-ja sami klicali in bi jih naključno izbrali iz imenika…..

WildWind

p.s. To je moje mnenje- mnenje slovenke, razen če imaš ti kakšne drugačne podatke????Jaz ne posplošujem!!!

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind

sama s sabo prihajaš v nasprotje. Očitno si skregana sama s sabo in z vsemi, ki te obkrožajo.

Tudi ne veš, kaj pomeni to, da nekdo naključno sodeluje v neki anketi, kot tudi ne, kaj pomeni “posploševati”. In, prav zaradi tega si sama s sabo v nasprotju.

Pa še to! Forum je namenjen razpravi različno mislečim. V bodoče to upoštevaj in ne vsiljuj svojega mnenja tudi drugim.

L.p.

….”Očitno si skregana sama s sabo in z vsemi, ki te obkrožajo”…..

Ali ne znaš debatirati brez da bi obsojala in sodila??????
Če je to forum kjer nekateri lahko napišejo vse in morajo drugi vse požreti, vključno z žalitvami ti pustim, da debatiraš sama s seboj….

WW

p.s.: Lepo si napisala:”Forum je namenjen razpravi različno mislečim. V bodoče to upoštevaj in ne vsiljuj svojega mnenja tudi drugim.”

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

naključno izbrani, ki so naključno plačali komercialni klic

naključni ludisti

(nekateri so bili naključno obrani za nekaj sto tolarjev celo večkrat :)), naključna kraja)

Oprosti WW ampak, če se še tako trudim ne morem nikjer razbrati, kako, kdaj in na kakšen način te je Viva12 obsojala ali ti celo sodila?
Smo malo občutljivi in navajeni, da imamo vedno prav, kajne?

dve osebi, ki ne razumeta kaj je mnenje in kaj neznanje

tudi jaz imam lahko mnenje, da se Sonce vrti okoli Zemlje, pa se za moje mnenje Zemlja ne bo zmenila in mi bo še zmeraj silila z resnico, da pleše okoli Sonca

A je bila te dni kakšna luna? Imejmo se radi, kaj se prekljate za vsako malenkost. Noben slovenski politik ni vreden prepirov tule gor, se vam ne zdi?

Če je tako v javnem mnenju, ko se hitro skregate vi in v vsakem stavku vidite obtožbe, ptoem ni čudno, da nihče ne pozna ne ustave, ne razumevanja politike.

ZA vse takšne smo tudi odprli ta forum,da se kaj tudi naučimo. Nihče ni popoln in v politiki zelo malo ljudi res ve, kaj je rpav. Zato prosim, podajajte mnenja.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Se opravičujem vsem, ki sem jih razjezila, užalila ali kako drugače prizadela….Da, bila je polna luna in še kaj drugega….

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Viva12,
če odmisliš mnenje desetisoč ljudi … kakšni so tvoji argumenti za zamenjavo Rupla ?

Sicer pa se tvoje misli očitno spogledujejo z direktno demokracijo, ki pa bi se, po mojem mnenju, izkazala za popolni polom, ker je pač ogromno ljudi nerazgledanih in nočejo misliti s svojo glavo. Čez kake 200 (ali še bolje 500) let mogoče.

Živjo!

Pa še moja replika na tole zadnjo (mislim, da ste se prej dovolj spričkali, da ne bi še jaz piskrčka pristavljala… :)))

abrabobra napisal:
>kakšni so tvoji argumenti za zamenjavo Rupla ?

Mislim, da je Viva12 dovolj jasno napisala, zakaj bi bilo po njenem mnenju potrebo zamenjati Rupla.
Po njenem mnenju bi ga bilo treba zamenjati, ker po rezultatih glasovanja na Trenjih v zunanji politiki NAJMANJ ljudi (5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) zaupa prav šefu slovenske diplomacije, zunanjemu ministru, torej nekomu, ki je na svoji funkciji zato, da skrbi za zunanjo politiko RS.
Kaj je tukaj torej nejasnega?

Dodatne argumente ti bo pa Viva12 gotovo še napisala.

Po mojem mnenju pa je Rupel pač nesposoben. Bil je nesposoben že, ko je bil še v Drnovškovi vladi in je še vedno – “leteči Dim”…. 🙂

(S)mejte se!

Lp, P.

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Jah, zakonodaja je jasna. Zavezujoče javno mnenje se meri le in samo na volitvah. Zato jih tudi imamo, mar ne. V kolikor pa tebi pomeni javno mnenje ljudi, ki plačujejo za to, da oddajo glas v neko oddajo, tolikšna zaveza, da bi jo moral upoštevati predsednik vlade, potem moraš pri sebi par stavri razčistiti.

Nezavezujoče javno mnenje ni in ne more biti argument. Dajmo s čim pametnejšim na plano.

Zanimivo bi bilo vedeti, kakšna populacija glasuje na vprašanja v tako bedni oddaji. Očitno večina taki, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo.

Komu najbolj zaupate na področju zunanje politike? Anketa 24. ur. com

Skupaj odgovorov: 3494, od/do: 7.9.2006 – 8.9.2006

Janezu Drnovšku 1974 56 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Janezu Janši 1126 32 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Dimitriju Ruplu 394 11 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Moji argumenti za zamenjavo Dr. Rupla so: (poudarjam moje osebno mnenje)

– Bil je že na vseh mogočih položajih (poslanec DZ, v obeh vladah zunanji minister, župan mesta Ljubljane, konzul, ……); nikjer nobene stvari ni dokončal oziroma naredil kaj pozitivnega)

– Veliko let bil član LDS in “trdo” zagovarjal njihovo politiko; z drugače mislečimi (med katerimi je bil tudi g. Janez Janša) je na hitro pometel, na prav aroganten in nonšalanten način

– Čez noč spremenil barvo in postal simpatizer (razglašal na vse grlo) SDS

– Veliko je in še zapravlja na naš račun (davkoplačevalcev), privošči se vsemogoče od raznih privatnih poletov, banketov ……….

– Kot osebnost mi deluje izredno negativno v vseh pogledih.

– In najpomembnejše za Slovence ni naredil nič oziroma zelo malo

– Kakšen pa je njegov ugled v tujini in kaj si o tem mislimo nekateri, pa je (zopet poudarjam moje osebno mnenje) razvidno iz včerajšnje Ankete na Trenjih in iz zgornje ankete na 24. ur.

– Še bi lahko naštevala, vendar brezpredmetno, pač tako ga jaz vidim in zato sem tudi mnenja, da bi ga bilo potrebno takoj zamenjati.

L.p.

Heh, najprej sem mislil, da opisuješ Drnovška …

Pri delu ministra se običajno gleda dve vrsti odgovornosti – objektivna in subjektivna. Subjektivno je težko dokazati, objektivne pa se pri nas pod Alpami žal sploh ne upošteva. Sedaj pa te vprašam, zakaj meniš, da ni ničesar dokončal ali naredil ? Oziroma, kaj ima veze njegovo županovanje s sedanjim ministrovanjem (ali pa njegova “menjava barv”)? Če je bil nemara slab župan je avtomatsko tudi slab minister ? Vglavnem, mešaš jabolka in hruške.

Zelo lahko vidim, da gledaš na zadeve čustveno in sodiš glede na simpatije oz. všečnost. To delamo več ali manj vsi in s tem tudi ni nič kaj posebnega narobe, dokler se ne zaradi puhlost vehementno zahteva zamenjave, linče in tako naprej.

Nič ne mešam. Opisala sem svoje argumente. Če si na splošno negativen v vseh svojih dejanjih, če si negativna osebnost, kako si potem lahko pa na enem dober – kot zunanji miniser???

Za g. Rupla menim, da velja rek: VOLK DLAKO MENJA, KOŽE PA NE.

Kako dober oziroma pardon SLAB minister pa je g. Rupel, pa kažejo ankete, komu najbolj ZAUPAMO V ZUNANJI POLITIKI.

Gospod Rupel to sigurno ni. In če je temu tako, potem tudi ne more biti in tudi ni, dober minister – MOJE MNENJE.

L.p.

sicer nisem ljubitelj Rupla, ampak pod LDS-om mu menjanja dlake ni nihče očital

pa je bil eden tistih, ki je iz Demosa sestopil v LDS

New Report

Close