Najdi forum

Mene pa nekaj zanima. Naša družina se je pred kratkim povečala, tako, da imamo sedaj tri otroke. Že ob odhodu iz porodišnice smo naleteli na težavo oz. neprijetnost, ker trije stolčki “skoraj” ne grejo v naš avto (Kalos) oz. skrajna dva stolčka stojita postrani. Zdaj z možem zbirava informacije o nakupu večjega avtomobila. Zanima me, kakšen avto svetujete oz. kakšne izkušnje imate. Midva razmišljava o Multipli in Scenicu. Kaj menite? Želiva si, da bi se med vožnjo vsi dobro in varno počutili.
Pozdravček, Nuša

Lep pozdrav

Za enkrat imate kar široko paleto izbora,vendar naj opozorim na eno malenkost ki je tudi mene razjezila…
Mene je Multipla tudi interesirala,vendar je treba pred nakupom vedeti da srednji sedež spredaj,ni uporaben za prevoz otrok dokler niso stari dvanajst let,kajti spredaj se pred dvanajstim letom otrok ne sme voziti.Sodeč po tem da imate pet člansko družino je kar nekaj primernih vozil,predvsem pa predlagam karavana.
Pri nas je to predstavljalo velik problem,zato smo se premislili in nato vzeli Chrayslerja-GrandVoyager z sedmimi sedeži,a smo kmalu prišli na željo po več sedežih in seveda po večjem prtljažnem prostoru,zdaj vozimo Volkswagen Transporter lepo opremljen za družino,s klimatsko napravo vsekakor pa varčen diesel,med tem ko so vsak v svojem sedežu še vedno lahko žena stopi h komu če kaj posebej nujno potrebuje….,lahko se h komu vsede in mu pri čem pomaga,je pač koristno….Senic pa sploh ni slaba izbira,je zelo zanesljiv voz….

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

Ja, tudi nas muči to vprašanje. Imamo Hondo CRV, ki je do sedaj kar dobro služila svojemu namenu. Sedaj pa pri štirih otrocih resno razmišljamo o nakupu novega avtomobila, saj moramo vedno koga pustiti doma (ponavadi 17-letnika, ki pa se tega sploh ne brani:))), če gremo kam vsi.

Tudi mene zanima, kakšen avto se je izkazal za dobrega pri prevozu štirih otrok, ampak da ni kombi. Pa prtljažnik mora imeti velik in odprt, ker imamo tudi velikega psa.

Imamo Citroen C8, čisto premajhen 🙁 Sedeži v redu, a ker jih imamo v treh vrstah, zmanjka prtljažnega prostora.
Zdaj smo si ogledovali Hondo Oddysey in Chrysler Grand Voyager in moram reči, da izgleda slednji precej prijaznejši.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Vozimo se v Chrysler Voyagerju. Imamo varianto s šestimi sedeži, ki so v treh vrstah. Za okolišne vožnje je v redu, a ko gremo na počitnice se pojavi problem, saj skorajda nimamo prtljažnega prostora. Razmišljamo, da bi prešli na kakšno večjo varianto, tudi zato, ker mož avtomobil pogosto potrebuje za prevoz materiala za posel.

Trenutno ogledujemo (rabljene) avtomobile/kombije ranga Renault Trafic Maestral, Mercedes Viano (absolutno predrag) ali Vito (bolj robusten, bolj za tovor), Volkswagen Transporter Kombi, ipd… Kakšne izkušnje voznikov tovrstnih kombijev so toplo dobrodošle!

Meni je strašno všeč Honda FRV, ampak je enak problem s tremi sedeži spredaj kot pri Multipli. Pa tudi cena je kar huda 🙂

Karmen

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Tomaž, hvala za mnenje in informacije. Kaj se v Multipli na srednjem sprednjem sedežu ne sme vozit niti dojenček v lupinici (to mislim zato, ker ta sedež nima airbaga in ker so dojenčki v lupinicah načeloma lahko na sprednjih sedežih, seveda obrnjeni nazaj in da ni airbaga). A mogoče veš kaj o tem?

Bom zelo vesela še kakšnega mnenja, izkušnje

Karmen, vozili smo se z Vianom in je prav super… škoda za ceno, sama sicer teh ne poznam 🙁
Ti pa nikakor ne priporočam Vito-ta, sicer ne vem, kako izgleda kakšen malo bolj opremljen, a s takim, kot nas včasih pelje prijatelj, se ni prav nič prijetno voziti.

Prijeten večer!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Hja lep odziv….,

Moram reči da sem se pozanimal in pravijo da z lupinico sicer lahko sede v prve sedeže,ampak le do devet kg,ko je otrok težji so z nekimi testi dokazali da je prenevarno,zato je lahko le na zadnji klopi lupinica.Z zračnimi blazinami pa je tako,če je lupinica spredaj mora bit Airbag izklopljen,če nima te funkcije pa ne sme biti otrok spredaj(gre za varnost v primeru nesreče,ne zaradi policistov).

Glede izkušenj z VW transporterjem pa tako,za moje pojme je vsekakor zelo funkcionalen voz,malo potroši,ogromno prostora ima(9 sedežev)-kljub temu ogromno prostorav prtljažniku,ima klimo,malo gre za vzdrževanje,kar kupiš zanj je po evropskih cenah,kar za GrandVoyagerja ki smo ga imeli prej žal ne velja,za mene je vsekakor mnogo boljši on američana,je pa seveda stvar posameznika…..toliko o izkušnjah s kombijem,vsekakor pa ni tako lep kot enoprostorci,i8ma namreč prewcej klasično obliko kombija….kar me sploh ne moti…

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

nuša, pozdravljena! mi imamo tri otroke in scenica in čeprav sem nad avtom navdušena, nas malo moti, da je srednji sedež ožji in stolčki ne “sedejo” lepo. sicer se najmlajši vozi še v lupinici, ampak so bili ravno včeraj na obisku prijatelji, katerih hčerka ne sedi več v lupinici in pravijo, da jih je kar težko vse tri pripeti s pasovi.
meni je krasen picasso, ki ima vse tri sedeže zadaj enako široke in nima teh težav, je pa žal zame manj pregleden, je kar “odsekan” spredaj.

lep večer še naprej in ČESTITAM za dojenčka. srečno, metka ;-)))

Mi imamo Sharana in tri otroke v stolčkih, če ne vzamemo psa s seboj, kar gre tudi z prtljago…

L

Mi bomo pa zaenkrat prakticirali kar z dvema avtomobiloma, ker za novega niti približno ni denarja. Imava pa Škodo Octavia 4×4. Je ne zamenjava, ker je super. Drugi avto pa je manjši, bolj za vsakodnevne potrebe. O čem večjem zenkrat lahko le sanjava.

Lp

Mi pa smo osem članska družina v kratkem pa bomo devet pa je Citroen C8 zakon pa čeprav nima velikega prtljažnika pri sedmih sedežih. Kupili smo ga pred kratkim študiramo pa o nakupu klopi za zadnjo vrsto tako da bomo imeli v bistvu osem sedežev. Če pa že greš na dopust si pa lahko omisliš ali prikolico še bolje pa strešni kovček. Lep pozdrav!

Mi imamo Toyoto Previo 4×4, ki ima ossem sedežev. Sicer iam že svojo zgodovino, saj je stara že 12 let, ampak deluje kot švicarska ura. Tudi prtljažnika nima ravno majhnega. Ko smo šli na dopust, smo vso prtljago spravili v prtljažnik in v kovček na strehi. Pred tem smo imeli Renault Espace, pa smo ga ravno zaradi malega prtljažnika zamenjali.

Me preseneča to sporočilo saj smo tudi mi razmišljali o Toyoti,vendar nas je odvrnila poraba goriva,ker smo veliko na cesti—-malo ironično,ampak morali bi imeti kar trajnik na Petrolu…..hahah,ne verjamem da porabi kaj manj kot 12/15L na sto km,to je pa že kar velik mesečni zalogaj, če narediš na mesec 2 tisoč km cca…..

Brez zamere je le moj komentar,z razmišljanjem…..

lp T

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

Ker imamo mi tudi Multiplo in poleti pričakujemo četrtega otroka, smo se malo pozanimali kako je z vožnjo otroka na sprednjem sedežu. Dokler je otrok v lupinici, se pač vozi spredaj, obrnjen v nasprotni smeri vožnje, saj spredaj na sredini airbaga ni.

Pred par meseci je bila že debata o vožnji otrok na sovoznikovem sedežu na SČ, vendar je bilo tričetrt mnenj na osnovi rekla-kazala.

Če pogledamo zakonodajo, ZVCP v 102. členu določa naslednje:

Z A K O N
O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA
uradno prečiščeno besedilo
(ZVCP-1-UPB2)

Prevoz oseb

102. člen

14) Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu.

V zakonu nikjer ne piše, da otrok ne sme sedeti na sprednjem sedežu. Če “konstrukcijske lastnosti avtomobila” dovoljujejo, lahko sedi spredaj, vendar mora biti v ustreznem otroškem sedežu!

Zakon si seveda razlagam tako, kot mi najbolj odgovarja :))

Kar se tiče treh otrok in Multiple, pa je ne morem prehvaliti. Otroci so z našo multiulti zelo zadovoljni, prostora je ogromno, vidljivost odlična. Cena je tudi kar ugodna, poraba (mi imamo dizla) nizka, rezervni deli z dokaj znosno ceno…

_______________________________________ Nick ne odraža dejanskega stanja posledic :)))

Res je, da je Toyota kar precej požrešna, vendar mi rabimo avto s pogonom 4×4, ker drugače pozimi ne pridemo nikamor. Strmi klanci in kar velika oddaljenost od šole in službe (cca 4km), avtobusa pa ni. Kilometrov pa letno ne naredimo tako veliko(približno 12000 km). Nam kljub večji porabi kar ustreza. Moram pa povedati, da tudi prejšnji Renault Espace, ki je bil starejši letnik, ni imel eliko manjše porabe.

Z zanimanjem berem vaše prispevke, ker sva tudi midva v podobni dilemi, čeprav še ni ravno akutna. Jeseni pričakujemo tretjega otročka, veseli smo ga, seveda pa jih bo treba voziti okoli. Trenutno imamo Škodo Octavio 4×4, prima avto, ker smo doma malo bolj na hribu in ker tudi zelo radi obiramo skrite kotičke naše dežele. Tudi poraba majhna in malo se kvari. Je pa stara 6 let. Žena ima za sebe manjši ( no, srednji) avto.
Nima pa naša Octavia treh tritočkovnih pasov zadaj, niti Isofixa za sedežke.
Zato razmišljamo, da bi jeseni nabavili novo Octavio, ta ima pač vse, morda kakega terenca, vendar nimajo toliko prtljažnika, ali pa kakega kompaktnega enoprostorca, pa bi se pač za nekaj časa odpovedali pogonu 4×4 ( težko, težko…).
Kaj pa vi mislite? Kaj menite o nakupu rabljenih enoprostorcev, npr. Sharan, Peugeot 807, Renault Espace, ki so pač večji avti in zato novi predragi?
Ima kdo izkušnje s firmo SETR Kurent, ki uvaža velike avte? Ali s kako podobno, zaupanja vredno?
Se beremo, Samo

Kangoo ali espace…

Tri otroke komot spravimo v laguno karavan, velik pritljažnik nam pride prav tudi za prevoz pasjih prijateljic.

Svetujem MULTIPLO ! Nas je šest,otroci so stari 11,9,7 in 3 leta. Na srednjem sedežu ponavadi sedi 11 letnik ,ali 7 letnik v jedecu.Vsi naši otroci imajo na pasu feet,ker prilagodi pas otrokovi višini. Včasih sedim spredaj na sredini tudi jaz-mama,je čisto O.K.

New Report

Close