Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Močenje postelje

Močenje postelje

Toliko je govora o o tem kaj vse je posledica preobremenjenosti z gljivicami, pa me zanima, ali je vzrok za močenje v posteljo možno iskati pri gljivicah. Imam šestletno hči, ki ponoči lula v posteljo. Radki so dnevi, ko je plenička suha. Ponavadi je tudi po količini urina veliko, ne glede na to da zvečer nikoli ne pretirava s pitjem tekočine.
Zdravnica na ta problem odgovori, da ima še čas, da se zadeva uredi sama od sebe, jaz pa ji želim pomagati. Kakšno je vaše mnenje?

Glivice so bolj redko vzrok za močenje postelje, lahko pa so spremljevalni simptom. Glavni vzrok za močenje je ponavadi v blokadi vegetativnega živčevja. Te blokade nastanejo lahko kot posledica cepljenja, zastrupljenosti s težkimi kovinami.

Toplo priporočam BRT.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Mogoce je se aktualno uprasanje “mocenje postelje”,ker je casovni presledek daljsi, upam da bo moj odgovor v pomoc. Pred leti sem se ukvarjala z to proble,matiko pri otrocih do 14 leta starosti. Pomembno je spoznat psiholosko plat problema.Nocno uriniranje se zacne potem ko je otrok ze suh, in ker ne nadzoruje uriniranje v casu spanja se zacne vse bolj poglabljat v globok spanc in stem opravici mokro posteljo. Tu ne gre za kakrsno koli fizicno okvaro.V spanju je telo sprosceno in ga otrok ne kontrolira , zato tudi ne zazna ko je mehur poln.Z strani starsev se zacnejo skrbi in iskanje pomoci. Otroku ne naredimo usluge da mu damo plenice, ker mu stem sporocamo da je prav da se naprej urinira.Zadnji tekoci obrok naj dobi okrog 17 ure in ko pred spanjem umiva zobe mu nalijemo vodo v glaz. Preden hremo spat ga se enkrat nesemo na wc. Ti otroci zelo trdo spijo in jih je tesko zbudit. Z casoma ,ce se drzimo enga ritma,se nocno mokrenje zmanjsuje. Otrok rabi zelo veliko strpnosti in razumevanja,ker sam ne zastopi da jev tem kar koli slabega.Ta problem se pojavlja pri otrocih ko se starsi locujejo ali pri selitvi, novem varstvu, zamenjavi okolja,zmeraj takrat ko se pocutijo ugrozenoin prestraseno.
Vecinoma mokrenje ,ce ni okvare,spontano preneha v casu pubertete oz. takrat ko se odstrani osnovni problem.Zaenkrat veliko srece!

nova
Uredništvo priporoča

…jaz vam moram povedat, da sem do 7. razreda OŠ močila posteljo. Starši so me peljali na milijon pregledov, obiskovati sem morala psihologinjo, celo k bioenergetiku so me v sosednjo državo vozili, ampak moram povedati, da nič ni pomagalo.
Noben zdravnik ni ugotovil vzrok. Staršem so vedno samo naročali naj ne pijem zvečer in naj me ponoči zbujajo, da grem na stranišče.
To je seveda prineslo tudi probleme, saj nikamor nisem hodila na počitnice, s sošolci nikoli nisem šla nikamor…
V 7. razredu sem pa sprva močila posteljo 2-3x na teden, nato pa sem čisto prenehala. Kar tako, samo od sebe se je nehalo…

…..tako, da pustite času čas…

Moja sedem letnica še vedno lula ponoči. Nikoli ni bila suha, oz. tu pa tam je plenička ostala suha ampak nikoli dvakrat skupaj. Trenutno hodi na biorezonačno terapijo, nekaj izboljšanja že opažamo, ni pa še končala s terapijo. Mehur je imela obremenjen z eno bakterijo in ostanki cepiva proti oslovksemu kašlju, ledvice pa z izopropanolom (pogosta sestavina različnih sredstev za čiščenje oz. dezinfekcijo).

Hvala vam za posredovanje vaših mnenj in izkušenj. Do podobnih ugotovitev sem prišla že sama. Hčere ne obremenjujemo s tem. Od vedno lula ponoči, zato mislim, da ni iskati vzrok v kakšnem dogodku ali spremembi v času odvajanja od plenic – ni bilo drastičnih sprememb. Hči nosiva na stranišče ponoči, vendar ima kljub temu še pleničko, saj jo zmoči proti jutru in se je kar nekajkrat prehladila ker je bila v mokri postelji. Nekje sem sližala tudi tezo o tem, da se otrokih, ki imajo moteno dihanje ( povečana ščitnica, mandlji) in smrčijo ponoči (hči je zelo glasna), izloča neki hormon, ki povzroči prekomerno izločanje urina. Pri naši hčeri, sva to opažala, saj ne glede da zvečer minimalno pije, je količina urina izločena čez noč zelo velika. Ali kaj veste o tem in še nekaj, zanima me vzrok za povečanje mandljev in ščitnice. Ali je možen vzrok cepljenje.

Povezava mandlji – cepljenje je zelo verjetna, pri ščitnici pa ima večji vpliv prehrana (motnje v delovanju žlez zaradi zakisanosti oziroma preveč ogljikovih hidratov).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Rada bi vas potolažila glede mokrenja postelje.Jaz sem močila posteljo do svojega 12. leta, potem pa kot bi odrezal . naenkrat se je nehalo in od takrat nikoli več. Spomnim se, da mi je zdravnica hotela dati nekakšno napravo, ki bi me zbudila, ko bi prišla prva kaplja vode. No te naprave mi niso nikoli dali: Sem tako trdno spala, da me to ni zbudilo. Ne obupajte

New Report

Close