Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija odstop mrežnice

odstop mrežnice

Pred enim tednom so hčeri operirali odstop mrežnice. Odstop je bil v spodnjem delu očesa, do rumene pege. Jutri naj bi prišla domov.
Danas je pri pregledu vprašala zdravnico do kdaj bo imela tako “izkrivljeno” sliko in je odgovorila da se to še ne ve. Da bo mogoče po enem mesecu jasno ali bo boljše ali pa bo kar tako ostalo. Seveda smo bili šokirani. Zaenkrat vidi tako slabo, kot pred operacijo.
Kako lahko sploh lahko delaš če ti je pred očmi deformirana slika? Je se mlada in pred njo je še celo zivljenje. Prosim za odgovor in pomoč: ali res ni mogoče narediti ničesar, ali res ni nobene možnosti da bi še normalno videla?

Ne vem, če bo kakšna beseda dovolj, da bi vas lahko malo pomirila. Brez, da bi točno videla za kakšno stanje gre, sigurno pa stanje takoj po operaciji še ni čisto dokončno. Še vedno so notri šivi, ki lahko malo motijo, stanje še ni umirjeno in tako naprej. Pomembno pri vsem tem pa je, da se kontrolira drugo oko, da se natančno pregleda očesno ozadje pri široki zenici in če bi se pojavile kakšne spremembe, da se takoj pregleda pri okulistu. Vem, da pomiriti človeka ni tako enostavno, pa vendar samo optimistično naprej in misliti tudi na drugo oko.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Pozdravljeni,
tudi sama sem imela popoln odstop mrežnice, pred tremi leti.
Po operaciji, kjer so mi vstavili plin v oko se je mrežnica nazaj prilepila
in po približno treh mesecih se je slika normalizirala.Sicer sem izgubila cca 5% vida ampak glede na to da prej nisem čisto nič vedela je sedaj o.k.A lahko vprašam zakaj je pri hčeri prišlo do odstopa?Meni sploh ne vejo vzroka?Želim čimprejšnje okrevanje,
srečno, samo čas je potreben.
ana

Najlepša hvala za vaše pojasnilo. Tudi pri moji hčerki ne vedo zakaj je prišlo do odstopa. Pravijo sicer, da je možno, da že genetsko ima tanje (slabše) mrežnice in potem je lahko vzrok npr. kratkovidnost ali pa kakršenkoli napor, sprememba steklovine, ki za sabo povleče mrežnico… Skratka, nič določenega.
Zdaj povdarjajo, da mora skrbno in redno kontrolirati drugo oko, da ne bi prišlo spet do odstopa.
Hvala, da ste napisali, da se je pri vas stanje normaliziralo. Malo upanja ste nam dali.
Lep pozdrav in srečno

Zaskrbljena,
kako je sedaj, po pol leta z vašo hčerko? Zanima me, ker je bil na takšni operaciji (odstop zgornjega dela do rumene pege) moj sin pred enim tednom in se je včeraj vrnil iz bolnišnice. Vse nas zelo skrbi kako bo, ker podobno kot pri vaši hčeri tudi pri našem slika še zdaleč ni v redu.

LP

New Report

Close