Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija astigmatizem

astigmatizem

Že od otroštva slabše vidim na levo oko, no, da je astigmatizem, pa se zavem šele lani na pregledu pri drugi zdravnici, čeprav sem imela vseskozi neke stopinje, mi ni nikoli na misel prišlo, kaj bi to pomenilo. Šele takrat se mi je posvetilo, da prav zaradi tega tudi ne prenesem tega, da bi gledala zgolj z levim očesom. Najbrž se je moje desno oko, ki ima celo večjo dioptrijo, zaradi tega vse bolj obremenjevalo in dobilo vedno večjo dioptrijo. Z desnim mi je veliko lažje gledati, in včasih nehote zaškilim, da si izostrim sliko.
Moja znanka, ki je imela večjo dioptrijo, je bila lani operirana v bolnici, mi je vsa navdušena pripovedovala o novi metodi, ki ni laserska operacija, pač je povezana z nekim pihanjem v oko in potem sledi neka operacija, ki ni boleča?
Ali mi kaj svetujete glede mojega vida in ali so mogoče moje domneve dokaj realne?

Hvala!

Težko vam takole napovem brez da bi videla vase izvide, ker je pomembno tudi kako visok je astigmatiem in kaksna je vasa ostrina vida torej funkcija vida na enem in drugem očesu, ker opisujete da na eno oko slabše vidite.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Zanima me zakaj astigmatizem nastane. Povsod piše, da je večinoma prisoten od rojstva. Zanima me, ker so ga pri meni odkrili pred kratkim, po tem ko sem pol leta nosila mehke kontaktne leče. Je lahko to vzrok? Kako da ga prej pri vseh pregledih niso odkrili?

Hvala!

Skoraj sigurna sem, da kontaktne lece niso vzrok za nastanek astigmatizma, res pa je da vcasih lahko delajo nek astigmatizem, ki po dolocenem casu, ce ste nekaj casa brez lec lahko izgine.
Ni nujno, da je astigmatizem prisoten od rojstva, lahko se pojavi tudi kasneje.Glede tega ali so ga odkrili ali ne pa lahko recem, da ima skoraj vsak nekaj malega astigmatizma, ni pa nujno in ce je vrednost astigmatizma zelo majhna jo vcasih sploh ne predpisemo pa lahko pacient tudi zelo dobro vidi.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

živjo!
mene pa zanima a se da s stalnim nošenjem očal popraviti astigmatizem ? ali je res če nosiš očala vedno(ne le po potrebi-vožnja, gledanje tv,..) da se oči navadijo na očala in se ti vid poslabša oz.se oči ulenijo?
hvala za odgovor

Z nošenjem očal se astigmatizem ne da popraviti. Vid se z nošenjem pravilno predpisanih očal ne poslabša.

Spoštovani,
pri zadnjem pregledu mojih oči, sem dobila sledečo diagnozo: Astigmatizem, starostna slabovidnost in starostna začetna siva mrena.
Doktor mi je priporočal operacijo z vstavitvijo umetne, druge leče. Stara sem 60 let.
Vprašanje: ali lahko pričakujem, da mi poseg krije zdravstveno varstvo, leče pa plačam sama? Cena leče za oba očesa je cca 2000€, operacija pa še enkrat toliko.Polovico zneska sem že privarčevala in si neskončno želim videti.
Veliko dobrega želim, Ana

Zelo težko takole brez pregleda ocenim za kaj ste primerni, ponavadi pa so te operacije samoplačniške, razen če je tu siva mrena krije zdravstveno zavarovanje, samo potem je potrebno preveriti za kakšno lečo, ki se jo vstavi ste primerni.Lahko se naročite na brezplačni informativni pregled, ki je povsem neobvezujoč v naši ambulanti in se šele potem lahko okvirno oceni.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close