Najdi forum

Spoštovani!

S fantom se spomladi selima v novo stavanje, ki bo v hiši mojih staršev. Imama zelo majhno spalnico širine komaj 2,80 m in dolžine 2,88, zraven bo dnevna soba podobne dimenzije. Tako bo zaradi prostorske stiske postelja na enem koncu čisto zraven zunanje stene in radiatorja, na drugi strani pa 40 cm od vgradne omare. Nočne omarice seveda ne pridejo v poštev. Zanima me, kakšno vlogo igra takšna “stisnjenost” spalnice oz. postelje v feng shuju. Lega je na severni strani hiše. Glave bova imela med spanjem obrnjene na zahod, noge na vzhod. Vprašala pa bi tudi za barve. Pohištvo bo v beli in temno rjavi (temni oreh oz. Wenga), stene naj bi bile pa v rdeči, beli in krem barvi. Vgradna omara bo pol steklena. Jaz sem rojena 3.11.1982, fant pa 10.1.1981. Upam, da boste na osnovi teh podatkov lahko našli odgovor.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Prostor, kjer boste spali, je zelo majhen, zato ne verjamem, da boste v njem ostali dolgo časa. V tako majhnem prostoru načrtujete preveč barv:
– na stenah tri različne barve?
– temna barva omare v tako majhnem prostoru?

Glede na to, daje spalnica na severu, bi vam priporočila uporabo barv iz elementa zemlja (rumena, oranžna, rjava) ali les (zelena) – svetle odtenke barv, ampak ne presvetle. Uporabite za steno samo eno barvo, drugo za pohištvo in bo dovolj. Drugače bo spalnica preveč nemirna.

LP

Helena Golenhofen

Lep pozdrav, Helena Golenhofen univ. dipl.ing.grad. svetovalka za feng shui Energijski center d.o.o. Česnikova ulica 12 SI - 1000 Ljubljana ~~~~~~~~~~~~~~~~ FENG SHUI AKADEMIJA www.fengshui-akademija.com 041/285 280

Spoštovani!

Želim spremeniti barve v splanici, ker mi ni več všeč oz. jo čutim kot preveč hladno. Lega spalnice je SV. Prevladujoča barva pohištva je bela, z nekaj svetlo modrih površin in ročk predalov. Glede barv v spalnici sem zasledila veliko različnih variant. Enkrat je npr. modra barva primerna, drugič npr. ohlaja partnerske odnose ipd. Kakšna je primerna barva spalnice zame? Rojena sem 7.12.1976 ob 22.05 v Ljubljani. Fant je rojen 13.10.1970 v Celju.

Vprašanje pa imam še glede KUA števila, saj naj bi bilo moje KUA število po enih izračunih 6 po drugih pa 9.

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Lillian Too svetuje, da v spalnici nimamo ogromno elementa vode?

In?

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Enostavno sem mnenja, da ustvarjate zmedo,.hehe, morda ne osebno “vi”, toda na tem področju je ogromno zmede, Kolikor je meni znano, jen, področje, ki ga želim oživeti po enem sistemu pomeni področje družine in, ker je prostor tako narejen, da postavitev pa kue na tak način da je kan poravnan z vhodnimi vrati v prostor,.torej jen lahko poživim z elementom lesa, torej rastline, odtenki zelene barve, z visokimi in ozkimi oblikami in z elementom vode, ki kao podpira les, morda tudi s kako sliko, ki predstavlja “drevo”, družino,.Toda glej ga zlomka, en malo drugačen sistem mi pa pravi, da v tem področju, ki je JZ, če uporabim kompas in to področje je rezervirano za khuen, odnose, ki ga oživljamo spet drugače,.ogromno elementov na majhnem prostoru, da ne omenjam letečih zvezd, pa astrologijo, radiestezijo pa ne vem kaj še,..sedaj biti pameten, to je umetnost?

Dobrodošla iz zmede!!

Ne smemo mešati različne sisteme in jih dati v neko celoto, oz. na pol razumljen en sistem kombinirati z drugim zelo drugačnim, skratka, to sem že tukaj nekomu razložil in sem se na predavanjih večkrat zadržal na tej temi, in sicer toliko časa, da je to bilo vsem jasno.

Nikakor ne morete mešati »pa kua« in »šolo kompasa«, eno ali drugo, oz. drugo priporočam, poiščite moj odgovor, če želite. To enostavno ne more nihče popolnoma razumeti iz knjige, temveč tudi praktično na delavnici, na konkretnem in svojem primeru, na svojem stanovanju in na sebi.

Potreboval sem skoraj osem let, da sem stvari »pošlihtal« in še osem zadnjih let praktičnega dela, torej vsega skupaj 16 let, in v vsakdanjem življenju uporabljam ta osvojena znanja, dopolnjujem, poizvedujem in razširjam naprej, a nekateri bi to radi dosegli kar čez noč, ma, ne gre na ta način!

Najprej je treba razumeti to, da je to dolgoletni študij, kot vsi ostali poklici, pa še modrost je, torej nekaj več, gre za način življenja, ki traja celo življenje.

Vsi moji članki tukaj pod “lepljivo” so lekcije, ki jih začnete osvajati, počasi, eno za drugo, “step by step”, po lastnem filingu….

Lahko se odločite za šolo Lillian Too in greste v Malezijo k njej, lahko pa tudi osvojite znanje pri meni, tu in sedaj, v Sloveniji, zato sem napisal učbenik…, ampak, vaša želja in Njegova volja naj bo.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Saj zato pravim,.v današnjem času nimam “časa” 16 let, da si uredim prostor. Rabim nasvet, torej konkreten točen odgovor, zdaj in tukaj, prepričan sem, da večina tukaj prisotnih želi isto,.spoštujem vaše osvojeno znanje, torej nekdo se je moral žrtvovat in se stvari naučitiin to spoštujem (upam, da pravilno),.želimo delujoč sistem prilagojen, nam zahodnjakom, nekaj kar je v sozvočju z našo kulturo in se da takoj preveriti, predvsem pa, da je jasno vsakomur,.meni in verjetno marsikomu komplicirani sistemi, ki se še povrh tepejo med sabo ne koristijo. Kaj uporabiti, da ne naredimo še več škode. Upam, da vam je razumljiva moja zahteva,.uff,…

Super, to je ta pravi pristop reševanja življenjskih ovir in konkretno delo na sebi in svojem stanovanju. Del odgovora ste že sprejeli, prvi pogoj je izpolnjen, torej “Klasična šola kompasa” je tista “lekcija”, ki jo želite prakticirati v svojem življenju. Čestitam!

Potem si, če želite, preberite nekaj več o tem v članku “Osebni feng shui”, delavnica na vašem domu in pripravite tista dva tlorisa, pod točko 2. in 3. ter gremo veselo na delo:

http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433647

Za detajle me lahko pokličete vsak dan od 11:00 do 21:00.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Spoštovani!
Najprej srečno novo leto in velikooooo uspehov vam želim. Čestitam za zanimiv forum.
Spalnico želim prebarvati, ker čutim, da mi sedanja modra barva ne prinaša tistega, kar želim in potrebujem, čeprav je glede na to, da sem les,moja barva. Prebarvati jo preprosto želim tudi zato, ker želim novo energijo, novo veselje. S prijateljem sva se razšla, čeprav nisva živela skupaj. Zaradi tega tudi želim prebarvati spalnico. Trenutno si želim toplih barv, najraje svetlo pastelno roza, morda eno ali dve steni, ostalo bi pustila kot je. Vse stanovanje bi najraje osvežila, no to pa potem še pride, ko bo čas in ko me bo prijelo. Hvala!

Lep pozdrav!

Hvala lepa za novoletne čestitke, enako želim vam in prijeten novi začetek, kot tudi za navdušenje nad forumom.

Pravilna je vaša želja po novi vibraciju po odhodu prijatelja, naj zavibrira boljša energija v novi barvi, in roza – barva ljubezni, je ravno pravšnja za dober začetek, mnogo boljša, ker je bolj jang od jin modre, zelena bi vam pa bila bolj bogata od modre! Zato vam svetujem, da prebarvate celo spalnico v dve novi barvi in sicer dve sosednji steni v roza in drugi dve v pastelno zeleno.

Za začetek je to kul, potem po občutku, postopoma celo stanovanje. In da boste imela ravno pravšnji občutek, kako naprej delati spremembe v stanovanju, svetujem da začnete s pospravljanjem navlake in zaostalih energij, nato se vam bodo stvari same razkrivale in boste točno vedela kaj, kako in kakšna je na vrsti naslednja sprememba, vedela boste podobno na tak način, kot sedaj veste, da želite SPREMEMBO in začutiti ter videti novo barvo v spalnici.
Intuicijo imate odlično, naj bo to vaš kompas!

Srečno!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Želela sem preurediti spalnico, saj ureditev pohištva nekako ni po fs. Toda zaradi prostorske stiske, je sedanja postavitev najustreznejša. Ker torej ne morem prestavljati postelje, omare in omaric, bi želela z ustrezno barvo sten izboljšati energije v spalnici. Kaj priporočate, glede na to, da sem rojena 11.3.1966, mož pa 1.10.1958? Izračunala sem najimi števili KUA (moje: prst8, moževo: kovina6) in DZK (moje: kovina7, njegovo: 6).

Že vnaprej hvala za odgovor.

Lepo vas pozdravljam,
roža_j

Vi: KUA 8
Mož: KUA 6

Vaši dve steni sta v vijolični, marelični, roza… ena od teh.
Njegovi dve steni pa pastelno rumeni ali beige, lahko pa tudi sijoče beli.

Zavese pa rdeče.

Uspešno barvanje in srečno.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravlejni!
Bom jaz kar tu dodala moje vprašanje. Z možem že nekaj časa izbirava barve sten za najino spalnico, pa nikakor ne prideva skupaj. Zato sem začela prebirati vaše članke, ki so me zelo pritegnili. Izračunala sem najini števili in upam, da nisem kaj zgrešila:
Moževo: 18.06.1971, KUA 2, DZK 2
Moje: 17.08.1973, KUA 6, DZK 9
Iz tega sledi, da njegovo prst ustvari ogenj, zato so njegove barve: vijolična, rdeča, oranžna, marelična, kostanjeva.
Mojo kovino pa rodi prst: črna, rumena, sijoče bela, bež in rjava.
Tu se pa zgubim. Kako sedaj naprej? Katere barve bi bile najprimernejše? Mi lahko prosim svetujete? Posteljo in garderobno omaro imava v rjavi barvi.
Najlepša hvala za odgovor,
anika

Živijo anika!

Zelo ste pridna in do sedaj od vseh tu na forumu ste prišla najdlje z izračuni in ugotovitvami, iskrene čestitke. Priporočam vam delavnico, da lahko nadaljujete v pravilni smeri in da vse skupaj lepo sprejmete, kar praktično pomeni, da boste naprej samostojna v prakticiranju fs.

Ker od tu naprej nastopajo modrost, izkušnje in strokovnost, če bi se še malo spustila v učenje, morda bi sama dobila pravilen odgovor, a kot rečeno, super ste.

Pokličite me, če želite, lahko vsak dan od 11:00 do 21:00.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Kaj menite glede erotičnih umetniških slik, ki predstavljajo en del telesa, v spalnici? So v nasprotju z željo po trdni zvezi in zakonu, ker ne upodabljajo dvojine?

Odlično vprašanje!!!

Zelo so v nasprotju z energijami zaželenimi v tako “svetem mestu”, kot je spalnica, najbolj intimno mesto dveh – DVEH, torej, fs zdravila so tu vedno v paru.

Pomeni, da je takšna veza “ogrožena” in je daleč od tega, da bi bila trdna v zakonu! Celo to, je v nevarnosti tak zakon, lahko razpade ali ima svoje zelo nezaželene posledice.

Umetniški akt dveh v strastnem objemu, je zelo zaželen v vsaki spalnici.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Slišala sem, da naj bi bila barva breskve dobra barva za rjuhe, ko hočemo pritegnit pravo osebo, kasneje pa slaba. Katere stvari so še dobre v fazi iskanja, kasneje pa jih je treba zamenjat?

Lepo pozdravljeni!

Imam vprašanje: ali je možno imeti osebno tehtnico pod posteljo v spalnici, ali to vpliva na odnose in pri iskanju partnerja? In kje je pravo mesto za tehtnico?

Hvala in lep dan želim!

Morda je to res za oranžno, rdečo in rumeno barvo, ki spadajo v najbolj jang za spalnico in je potrebna previdnost, zaradi kontra učinka!

Namig:
Potem, ko “svojem princu na belem konju nataknete laso”, daste bolj pastelni oddtenek, recimo marelične, še bolj pa roza, preverite da se mu katera teh ne upira!?

Glede ISKANJA, pa obstaja cel niz fs nasvetov. Pokličite me in boste v eni uri izvedela tisto, kar je za VAS najbolj primerno – to je pametna naložba v vašo varno in harmonično bodočnost, da pridobite energetsko odgovarjajočega partnerja do konca svojih dni!

Nocoj je Lunin mrk in ne počnite okrog iskanja partnerja nič, pa tudi kakšen drug projekt ne pride v poštev, ker boste razočarana!?

Srečno!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

New Report

Close