Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

S fantom sva skupaj leto in pol, po pol leta sva drug drugega predstavila tudi doma. Do sedaj smo se lepo razumeli s starši, tako on z mojimi kot jaz z njegovimi. Pred 14 dnevi pa me je zelo neprijetno presenetilo, ko me je njegova stara mama poklicala z imenom njegove bivše, s katero sta bila skupaj 4 leta. Od tistega, ko sta šla narazen so minila do sedaj štiri leta. Ni mi bilo vseeno, pa čeprav je starejša gospa, tako da sploh ni registrirala, kaj mi je rekla. Potem je njegova mama, ki je videla, da sem se precej neprijetno počutila rekla, da me povsem razume.
In kaj se je naredilo danes. Prav ona me je poklicala z njenim imenom! Kar cmok sem dobila v grlu, ampak sem ji potem, ko je nehala govoriti pojasnila, da želim, da me kličejo z mojim imenom. Potem se je izmotavala in skušala omiliti stvar in izjavila, da mi bojo morali dati kakšno novo ime, da ne bo prihajalo do zamenjav. Meni se je zdela to zelo nepremišljena izjava. Moj komentar na to je bil, da bo mogoče bolje, da kar jaz grem, da ne bo takšnih težav, če se že ne znajo kontrolirat kaj govorijo. Ne rabim namreč nobenega drugega imena, želim, da me kličejo po imenu, ki so mi ga dali moji starši in ne mešajo zraven sinove/vnukove bivše. Mislim, da si zaslužim toliko spoštovanja. Noben izgovor ni, da je bila ona pri hiši štiri leta! Zdaj sem jaz njegovo dekle!
Trenutno se počutim kot popolni tujec v njihovi hiši in komaj čakam, da grem domov. Še dodatno sem bila ob njuni zamenjavi imen prizadeta zato, ker je fant takrat, ko sem prišla k njemu imel še po sobi polno stvari, ki mu jih je kupila ona. Rekel je, da jih sploh ni opazil. Nisem mogla razumeti, kako ima lahko tako razstavljene stvari osebe, ki ga je prizadela s prevaro. Ko mi je omenil, da mu je žal, da nima več njunih slik, tistih najlepših, sem bila zelo užaljena. Kot da mene, naju in najinih trenutkov sploh ne bi bilo. Skregala sva se, ker se mi ni zdelo fer, da si želi imeti njene slike, medtem ko meni pravi, kako je veliko bolj srečen z menoj. Jaz sem očitno drugačen človek, ker ne morem v svoji bližini gledati predmetov, ki mi jih je podarila oseba, ki me je nato grdo zafrknila. Takšen človek si v mojih očeh ne zasluži niti minutke moje pozornosti več in raje naredim prostor nekomu, ki bo znal ceniti in spoštovati tisto kar ima. S fantom sva se morala še dostikrat pogovoriti, da sva razčistila glede njegove bivše, ker sem imela občutek, da je on še vedno nekje tam v preteklosti. Ne toliko z vidika, da bi še bil z njo, ampak da se nikakor ni mogel sprijazniti s tem, da ga je prevarala in zapustila zaradi drugega. Zdaj njuno zvezo opisuje kot golo trpinčenje, iz katerega zaradi navezanosti ni znal iti sam.
Danes sem mu povedala tudi za to, da me je tokrat njegova mama poklicala po imenu bivše in da tega ne mislim več poslušat. Rekel je, da on pri tem, kaj njegovi govorijo ne more kaj dosti narediti.
Meni je težko, rada bi bila z njim, ogromno mi pomeni, če se vidiva vsaj zvečer, prej se težko zaradi službe. Toda v hiši (živi še pri starših), kjer straši duh njegove bivše, mi ni za biti. Lahko grem sicer domov, ampak to pomeni, da se bova videla le ob vikendih.

Kaj bi vi naredili v mojem primeru? Bi šli domov? Zanima me, kakšno je vaše mnenje o tem, da bi vas starši vašega partnerja klicali po imenu njegove bivše?

lp

Hm…podobna situacija je v naši družini. bratranec je bil z dekletom 7 let. Dekle se je vživelo v naše sorodstvo, hodili smo na pijače tudi brez bratranca. kar naenkrat pa sta končala. In slab mesec za tem je pripeljal bratrtanec novo dekle. Pa sta zdaj z novim dekletom že 2 leti skup, pa sem lih zadnjič (na srečo sedanjega dekleta ni bilo v sobi) izrekla ime bivšega namesto sedanjega dekleta. povsem podzavestno.

Res pa je da sedanje dekle se ni vživelo v žlahto, redko se vidimo.

Ma po moje nihče ne dela tega nalašč. Za vse je težko ker je sin pripeljal novo dekle.

Probaj ne tako jezno odreagirati.

Razumem te, da si občutljiva pri takih stvareh.
Meni se je isto zgodilo, njegova sestrična mi je v navijaškem vzdrušenju, ko smo igrali tenis, rekla: “S… pa bo zmagala, bravo S…!” Ta S… je pač bila 10 let njegova žena. Takoj me je začela objemati in se opravičevati. Še dobro, da se je zgodilo le enkrat.

Po drugi strani pa se mi zdi fajn, da so starši mojega prvega fanta vsako punco, ki je po končanju najine veze prišla k hiši, klicali z mojim imenom, haha.

Vse se vrača …

Če računaš, da se ni zmotil tvoj fant, pač pa njegovi starši, in da te nihče iz inata ne imenuje z nepravim imenom, potem le ne glej tako hudo na tole pomoto. Mogoče boš šele potem razumela, da te nihče ni mislil žaliti, ko bi se tebi kaj takega zareklo. Nikar si ne ustvarjaj zamer za nenamerne zmote, lepo prosim.

Ne no bit tolk zamerljiva! V življenju se bo dogodilo še veliko takih in podobnih stvari, da se bo kdo zmotil. Kaj ti se še nikdar nisi zmotila? Še nikdar koga poklicala malo drugače kot mu je v resnici ime? Pa če se nisi uspela zmotiti doslej, imaš še večino življenja pred seboj in le verjemi, da se lahko tudi ti zmotiš tako kot vsak drug. Saj veljajo ista merila za vse, a ne? Pa lepo pozdravljena!

Ja, se strinjam s Frfro… brezveze si užaljena, mene je tudi že fant poklical z imenom bivše, pa z imenom njegove sestre, pa prijateljice… V vezi lahko pride do veliko hujših problemov, kot je zamenjava imena…
Pa mislim, da si preveč burno odreagirala, pri njegovi mami, dej probej kej malo na šalo obrnit, ne pa igrat eno užaljenko in zamerljivko…

Mislim, da si se odzvala preveč burno. Pomisli: če se imata s fantom rada in če je to edina ovira na poti k uspešni zvezi – potem je tvoja užaljenost skorajda smešna. Ampak pazi, te razumem in tudi meni ne bi bilo vseeno, ampak da bi zaradi tega uničila sicer uspešno zvezo… Vse skupaj jemlješ preveč resno: lahko se s fantom resno pogovorita o tem, če meniš, da je to potrebno, potem pa končaj to zgodbo in ne igraj večne užaljenke, sicer se kar poslovi od fanta.

Ja tudi meni se je to zgodilo. S tem, da onadva nista skupaj že 8 let!!

pa se je kar v roku 2 tednov zgodilo, da me je njegova baka in mama poklicali po njenem imenu.

Slabo mi je postalo – sploh pa zato, ker sva zaradi njegove bivše šla že skoraj narazen in še sedaj, če se sploh kaj daljno omeni kaj o njej ali karkoli mi postane slabo…. Sovražim jo!!!

No takrat jih je moj pogledal z takim pogledom, da bi lahko ubijal!!! 🙂

Ma res mrzim to njegovo bivšo, ker se mi zdi, da bo spet kaj začela in je ne prenesem in ne prenesem nič kar je z njo povezano!!!

********************************************* We all know that cats rule the world!

Maja, ne morem verjet, da lahko sovražiš dekle, ki jo je imel nekoč tvoj dragi rad. To istočasno tudi pomeni, da si polna sovraštva do sebe. Poglejmo, zakaj! Ker ima pri izbiri partnerja vsakdo svoj specifičen okus! To pomeni, da vsakdo izbira partnerja po določenih lastnostih, ki ga pritegnejo. Če npr. katero dekle nima kombinacij lastnosti, ki fanta pritegne, se lahko po trepalnicah meče za njim, pa je niti povohal ne bo! Izmed množice deklet je le par procentov takih, ki po kombinaciji lastnosti odgovarjajo nekemu fantu. Seveda velja isto za dekleta. Torej, po lastnostih smo vse bivše podobne sedanji punci ali ženi, vsi bivši pa sedanjemu fantu ali možu. Zato premisli, če se splača zganjat sovraštvo do sebi podobnega človeka. Kjer sejemo sovraštvo, ga bomo tudi poželi. Kjer sejemo razumevanje in ljubezen, bomo pa to poželi. Povsem preprosto.

Hmm to pa nisem pomislila in imaš zelo prau. 🙂 To še mi nobeden nikoli ni tako povedal… …

Hja ampak veš – je ni bi tako sovražila, če se nebi zgodile določene stvari.

********************************************* We all know that cats rule the world!

Zdravo, Maja!
Verjamem, da se ti zdi potrebno potegniti se zase, postaviti stvari na svoje mesto, sploh če bivša nima pospravljeno po dilah in tvojega sedanjega oz. svojega bivšega fanta še kar naprej obletava. Tudi ne bi bilo prav, da bi nezainteresirano spremljala vse skupaj in mirno čakala, kaj bo iz vsega ratalo. Edino pametno si naredila, da si ji stopila na prste! Le da reševanje neke situacije ni potrebno začiniti s sovraštvom. Zato ne, ker ne pelje v rešitev, ampak v nadaljnje zaplete. Če pa hočemo eni stvari naredit konec, ga bomo le tako uspeli narediti, da tisto stvar v globino razumemo. Razumevanje je itaq sestavni del pozitivnih razmišljanj, česar za sovraštvo ne moremo trditi. Res še nikdar ni sovraštvo pripeljalo do razumevanja in posledične rešitve problema, ampak pozitivna naravnava. Pa veliko lepega v pozitivnem razmišljanju!

Hm, menim da je tvoja reakcija skrajno neprimerna situaciji, namreč preveč občutljiva si in v življenju obstajajo resnejše stvari in problemi, s katerimi se očitno ne spopadaš, glede na to, da imaš čas za ukvarjanje s takšnimi “problemčki”.
Očitno je fantova družina res prijetna in se trudijo, da ti ugodijo, ker pa ni nihče popolen, niso tudi oni, a ti pa si, ali kako? Za podzavestne reakcije očitno še nisi slišala, ali pa celo doživela..aha,saj res, popolna si.
Želim ti dopovedati le to, da če boš tako ostro reagirala glede stvari, ki sploh niso problemi, kaj bo potem v prihodnosti, torej, razmisli o svoji zrelosti, ciljih v življenju in tem, da si morda lahko srečna, da nimaš pravih problemov, kot imajo(-mo) nekateri na forumu (le preglej teme..).

Lep pozdrav in toliko v razmislek..

Sanja,

hvala za tvoj odgovor, na katerega pa moram odgovoriti, ker želim razjasniti nekaj stvari.Veš, nisem popolna in tega se zavedam. Niti ne pričakujem popolnosti od koga drugega, ker se zavedam, da imamo vsi pozitivne in negativne lastnosti.Na forum sem pisala, ker se mi zdi, da se tukaj razpravlja tako o problemčkih in problemih in menim,da je prav, da se glede tega ne dela razlik. Sama lahko izbiraš ali se boš ukvarjala s komentarji na problemčke ali se boš osredotočila na probleme.
Jaz sem se znašla v situaciji, ko mi nekaj ni dalo miru in sem prosila še za vaš nasvet. Mislim, da s tem ni nič narobe. Glede zrelosti in življenjskih izkušenj pa ne bi razpravljala na tem mestu. Ne zdi pa se mi prav, da iz celote potegneš delček in na podlagi tega sklepaš o osebi. Forume na med.over.net. spremljam že dobra tri leta,vem, s kakšnimi problemi se ljudje soočajo/mo. Ne samo na podlagi teorije, ampak iz lastnih izkušenj!

Mogoče boš tudi ti kdaj v življenju imela le droben problemček in boš potrebovala nasvet, s pomočjo katerega boš lažje reflektirala celotno situacijo.

Moj bratranec je nekje 3 leta bil z Tino.Ko sta se razšla,je pripeljal Nino.
Tudi jaz sem ušpičila neumnost vsaj 2x in verjemi,da skoraj kar komplet žlahta,da ne govorim o njeni sestri in starših,ki so jo večkrat poklicali Tina,namesto Nina.
Zamenjava črke T in N.Pa kakšna revolucija.
No zdaj je vse dobro,ker smo se navadili na njo.Ne gre za to,da pomisliš na drugo ali drugega,ampak avtomatsko iz navade.
Še svoji sestri večkrat narobe pokličem,ker imata vsaj zadnje tri črke enake.
Primeri:Suzana,Tatjana,Marjana,Adrijana,Bojana,Damjana,Lilijana……
Tadeja,Mateja,Andreja,Jerneja,Sergeja…..
Metka,Cvetka,Jelka,Zvonka,Marjetka,Betka……in podobne kombinacije.

Mislim,da ne smemo biti tako malenkostni!So druge stvari,ki so bolj pomembne v življenju!

Nejčika, dobila si zelo primerne in stvarne odgovore. Poizkusi se ravnati po njih. Ker tudi sama praviš, da gre za problemček in ne za problem, tako tudi ravnaj in ga rešuj na temu primernem nivoju. Torej prekinitev zveze zaradi problemčka nikakor ni primeren odziv.

Če opisano težavo čustveno doživljaš kot problem, razumsko pa kot problemček, ti preostane le, da delaš na sebi in dopustiš, da se tako jasno začrtane meje tvoje osebnosti malo premaknejo navzven. Lahko se pa tudi prepuščaš lastnemu jazu in ponosu ter vztrajaš na nepremagljivih okopih. Le da si s tem delaš medvedjo uslugo, če si le želiš živeti v partnerskem sožitju. Če pa ne, je pa tako vseeno in si lahko povzdigneš svoj jaz tja do nebes.

Dopusti ljudem okoli sebe dihati tudi po njihovo.

Želim ti vse dobro.

Hmm, ko smo s sestricnam in bratranci pri babici, pa jo kdo vmes poklice po telefonu, rece: joj, ves da so moji fantje prisli na obisk… no, tko je z babicami…

Da se kdo zmoti, je cisto normalno…

Glede stvari… jaz jih imam po sobi tudi kar nekaj, se mi zdi, da imam se na omari sliko od bivse… pa ne vidim razloga, da bi jo vrgel stran… saj mi nic vec ne pomeni… fantje pa tudi drugih stvari ne mecemo vedno stran (punce ponavadi jih). Imam tudi en trak na roki (la Armstrong varianta) od bivse… pa ga ne nosim zato, ker bi me spominjal nanjo, pac pa ker mi je vsec… meni je pac vseeno, kdo mi kaj da… pac obdrzim, ce mi je vsec

Veseli me, da si pac prebrala moje mnenje in odgovorila. Moje sporocilo vsekakor ni bila otroumna kritika, katere avtorica bi bila zlobna ali pa zenska polna frustracij, samo izrazila sem mnenje, da je to majhen “problemček” katerega si pa predstavila populaciji na forumu, kakor da bi bile “velik problem” kar si sedaj, ko si se verjetno malo ohladila, potrdila tudi sama. Torej, tudi sama prebiram ta forum ze kar nekaj casa in vem s kaksnimi problemi se spopadajo ljude in moram priznati, da so nekateri taksni, da ob koncu sporocil potocim celo solze in mocno socustvujem z njimi, tvoj problemček, pa je K SREČI (seveda:)) majhen in v primerjavi z nekaterimi sporocili in temami melem za oči in dušo, potemtakem – zivi zivljenje naprej in bodi malo manj obcutljiva, vsaj potrudi se no:)

P.s. drugace pa mislim, da je ta fant vse povedal:

“Nejčika, dobila si zelo primerne in stvarne odgovore. Poizkusi se ravnati po njih. Ker tudi sama praviš, da gre za problemček in ne za problem, tako tudi ravnaj in ga rešuj na temu primernem nivoju. Torej prekinitev zveze zaradi problemčka nikakor ni primeren odziv. “

Pa upam, da si me tokrat pravilno razumela, saj moj namen nikakor ni razpravljanje ali nepotrebna kritika, temvec objektiven, realen odgovor, ki lahko pomaga, ce le-te osebek to zeli.

Lep pozdrav,

Sanja

Frfra, ne klobasaj neumnosti..Ti deklic, pa ne kompliciraj, jasno!!!

To se je menda zgodilo tudi ko je moj bivši pripeljal domov svojo novo punco… In je prišlo naokrog na moja ušesa, meni se je zdelo seveda zabavno, kaj morem.. Valda tega ne delajozanalašč, tudi moji starši so zamešali ime mojega bivšega z imenom sestrinega tipa.

To se zgodi tako nenadzorovano, seveda pa je sila neprijetno. Tudi jaz sem celo svojemu dragemu dvakrat rekla ime bivšega, s katerim sem bila veliko let, pa še na isto črko za začenjata imeni. Enkrat niti nisem opazila kaj sem rekla!! Pa niti slučajno ne mislim več na njega, drugače ga ne bi pustila.
To ti pride v pozdavezst, ni mišljeno, da bi hotel osebo s tem prizadeti.

New Report

Close