Najdi forum

Mogoče veste kakšen učinkovit recept iz domače lekarne. Namreč meni se konstantno ponavljajo ječmeni. Saj veste na vekah. Večji, manjši. Prejšni mesec sem imela tri čisto drobčkane na eni veki. Se mi zdi, da je po porodu še slabše. Rada bi si to zoprno zadevo sama odpravila, ker drugače vem kaj me čaka. Očesna klinika in strganje ječmenov. To pa boli. Bojim se, da ne bi prenesla na sinka. Na očesni pa čakaš tri mesece, da prideš na vrsto. Preverjeno.
Hvala za vsako idejo.
P

Sori, nimam pametne ideje… samo spomnila si me, kako sestra razlaga, da je šla kot otrok k eni sosedi, ki naj bi ji ječmen “odčarala”. Ful se režimo na to temo, saj ji je baje mahala z nožem pred obrazom in izgovarjala ene čudne besede. No, ječmen je čez čas res izginil, a naslednji, ki ga je imela prav tako, le brez coprništva.

Sama sem -pred nosečnostjo imela neštetokrat ječmene in najbolj je pomagala kamilica. Takoj,ko sem začutil,DA IZRAŠČA JEČMENČEK, SEM SI (ČIM VEČKRAT DNEVNO) dajala kamilične obkladke. Meni je zeelooo pomagalo. Hitro je dozorel,se odprl in šel.
Ko pa sem imela na očesu dva, res grozna, mi je zdravnica predpisala neko kremo in je res hitro pomagala. Zdravnica je rekla, da so ječmeni posledica slabe krvi oz. da se kri čisti…?

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem kot otrok imela zelo veliko ječmenov. Potem sem si dala uhane in se je zadeva umirila. Mi je pa zelo dolgo pri uhanih venomer nekaj curljalo (kot nek gnoj ali nekaj podobnega, tako da sem morala uhane pogosto čisit). Če je to pomagalo ali ne, ne vem, sem pa tudi od nekaterih drugih slišala podobno. Sedaj že dolga leta nimam uhanov, vendar ječmenov tudi ne.

Odloči se sama, seveda.

hehe, asru, tudi moja babi je imela to navado. Sicer malce drugačno, manj nevarno 🙂 A glej ga vraga, vedno je prijelo :))))) ječmen se ni razvil do konca in je v dnevu, dveh izginil!

Ker mi tako ne preostane drugega, nadaljujem njen urok, vsi se zraven režimo, a pomaga hehe. Zgleda pa nekako takole (narediti pa ti ga mora nekdo drug):
* z desno roko ti pred očesom 3x zaokroži z roko oz. melje
* zraven govori: ‘Ječmen žanjem, kuram dajem’ *phej* (tu na suho ‘pljune’ v oko in istočasno z roko ‘vrže ječmen’ v stran)!’

Smešno, včasih komaj izgovarjam besede, ker mi smeh ne da miru, ampak deluje vseeno. Preverjeno 🙂

Uspešno ‘čaranje’ in lep dan,
Z.

A morda nosiš očala ali leče in imaš dipotrijo? Meni se je kar naprej pojavljal ječmen, ko sem imela očala z nepravilno dipotrijo (malomarnost optika). Ko sem zamenjala očala za takšne s pravo dipotrijo in cilindri, tudi ječmena ni bilo več.

Nisem sicer prepričana, če je tako easy, ampak pri meni je delovalo 🙂

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close