Najdi forum

s srcem pri bivsi. z glavo pri sedanji

Zivjo!

Rabim vaso mnenje. S punco s katero sva bila skupaj 4 leta sva sla narazen-jaz dal konec (oba stara 25). Potem sem si nasel novo partnerico, cez 14 dni, ko sva midva kocala. V pogovoru, ki sva ga imela z bivso punco, sem ugotovil, da je razlog zakaj sva sla narazen bilo mogoce resiti. Sedaj sva ga, ker sva ze prej bila tista taprava prijatelja, nama komunikacija ni delala tezav, samo jaz pac nisem spregovoril o dolocenih stvareh.Moja krivda priznam. Ugotovil sem, da sem malo prevec hitel z vsem skupaj. Z bivso ohranjava prijateljske stike, torej sva v kontaktu.Sedanja punca ne ve,na kaksni ravni sem z bivso-se vedno moja najboljsa prijateljica.Rekel sem ji, da sva z bivso v kontaktu in da kar ne morem prekiniti stikov z njo. Kljub temu, da sem bivso zelo prizadel mi stoji ob strani, mi skusa pomagati v tej zmedi in tudi ona mi je svetovala, da naj za mnenje vprasam tudi kaksnega moskega, ker mi v dolocenih stvareh pac ne more pomagati, ker je zenska. Tezava je v tem, da sedaj ne vem, ali naj poslusam srce ali glavo. Ker kadar sem s punco v kakrsnem koli intimnem odnosu ali se tudi poljubljava, mi v spomin pride bivse dekle. Spomnim se nanjo in na naju, kako sva se imela lepo, kako je uzivala, itd.Sicer mi gre sedaj ze malo na boljse in ze manj mislim nanjo.Ampak res malo manj. Ja, ne vem ali se naj vrnem k bivsi, ali naj ostanem pri tej punci kot sem sedaj. Bivsa mi je tudi, jasno dala vedeti, da pri njej ni vec poskusanja ali pridem in ostanem, ker je enostavno prevec trpela, ko sem jo zapustil.Z glavo sem se tudi odlocil, za novo punco, ker je srce se vedno pri prejsnji punci. Z glavo skusam, prepricati srce, da je mogoce ta taprava. Ne vem, ker te punce se ne poznam tako dobro kot sem prejsnjo, zaenkrat mi je kul, ne vem pa, kaj bo cas prinesel. Kaj mi predlagate, kaj naj naredim, mogoce kaksna preizkusnja glede poslusanja glave ali slediti srcu. Res ne vem kaj naj naredim, to kar se mi sedaj dogaja mi ni podobno in tudi sam sebe presenecam, ker sem v taksni situaciji. Najraje bi vso stvar zavrtel nazaj pa ne morem, zato mi prosim pomagajte, kako naj vso stvar peljem naprej. Se to, s to punco sva skupaj 1,5 meseca. Bivsi punci sem tudi povedal, da bi sedaj med nama bilo vse drugace, ce ne bi bilo vmes tretjega faktorja.

Hvala za vsak odgovor, mnenje, karanje,…

Lp

Mislim, da si res precej zmeden- pa brez zamere. Bivša-sedanja-bivša sedanja…

Ni fer do sedanje punce, verjamem da ne delaš nalašč stvari, ampak jo boš zelo kmalu prizadel. Moje mnenje je, da ti ni ne do ene ne do druge. Če se sprašuješ če je sedanja prava – potem ni.
In če ne pretrgaš stike z bivšo… ne vem, še bolj boš zbegan.

Sploh pa ne moreš hodit z eno, se poljubljat z njo in mislit na bivšo!!! Ne počni sam sebi tega.

Moje mnenje je da razložiš punci- sedanji- kako čutiš- in si vzameš čas, ker drugače boš uničil oboje. Sam pri sebi boš kmalu spoznal kaj in kako čutiš in se potem odloči.

Govorim, ker sem sama doživela od fanta točno to. Se ni in ni mogel odločiti, kaj bi bil pri meni in prekinil stike z bivšo- je hotel samo da sta prijatelja!!!, ali mene pusti in gre k bivši, čeprav baje že dolgo ni bilo več to to. Postavila sem mu ultimat. Še danes mi je žal, da sem toliko časa vztrajala v tej vezi, ker je če ne fizično, vsaj psihično sedel na dveh stolih,ni razčistil, mene pa tudi ni hotel pustiti.

Dobro razmisli, če sta z bivšo za skupaj in če niso bile tiste stvari tako hude, oz greš lahko čez njih-oba- in če se vidiš z njo, se potrudi. Sedanje punce pa ne zavajaj.

Veliko sreče!

izgubljen,

z bivšo lahko prekineš stike, samo če si upaš – dokler si ne upaš, pomeni, da še rabiš nek zasilni izhod, kamor lahko v mislih pobegneš, ko zaškripa v odnosu z novo.

Priporocila bi ti, da ne ostanes ne v trenutni niti se ne vrnes v prejsnjo zvezo, dokler nisi nekaj casa sam, se posvetis sam sebi in ugotovis, kaj bi sploh rad. Prav gotovo ni bilo pametno, da si se spustil v novo zvezo, ne da bi prej prebolel staro. S tem sebi ne delas usluge, ker vse prihaja za tabo, vse skupaj pa je nepravicno do tvoje nove partnerke.

Dragi izgubljen;
priporočam, da prebereš (res pšrebereš) knjigo od J. Gray-a: MOški in ženska na začetku, ker ti bo vse jasno in tudi to, kaj narediti………tipična tvoja zgodba je opisana v njej!

Srečno!

Pa kaj tebi ni jasno?

Našel si si novo partnerico? Sposoben si se bil zaljubit 2 tedna po tem, ko si končal 4-letno zvezo? Pa ja! Tole deklico si si našel zato, ker nisi bil navajen biti sam…ob prekinitvi neke zveze seveda začutiš grozno praznino, najbrž si jo tudi ti, ampak te se ne da kar tako nadomestit, še posebej ne, če si ti tisti, ki ima bivšega partnerja še vedno rad. In logično je to…po štirih letih se stvari ne da kar odsekat. In to, da si najdeš deklico, ki jo s to tvojo zmedenosto mučiš, zavajaš, ji boš strl srce…je čista neumnost in skrajna egoističnost. Bodi iskren- najprej do sebe- izprašaj se, kaj bi pravzaprav rad in ko boš imel stvari počiščene, se spuščaj v karkoli. Bodi pa iskren tudi do dosedenje tvoje deklice in ji povej, kako stvar stojijo- razen če nisi 90 posto, da bi res rad bil z njo in da je bivša samo še spomin…kar pa dvomim.

In ja…zakaj je treba bit non stop v nekih vezah…zakaj si enostavno ne rečeš, da boš pa pač nekaj lasa samski…v času samskega življenja imaš veliko časa in možnosti, da delaš, ugotoviš, uvidiš, kaj si res želiš…in ko se naučiš krasno živeti sam, si neobremenjen…se po moje res lahko zaljubiš…zaradi pravega razloga- ne zato, ker ne prenašaš samote ali si v nekem trenutno tako obupno želiš bližine neke deklice…

Strinjam se z Mio. Že to, da si komaj po 14 dneh našel novo partnerico, kaže da s teboj ni vse v redu. Očitno se res bojiš biti sam. Ampak rešitev ni v skakanju iz ene zveze v drugo, ampak v delu na sebi.

Kar se pa ljubezni tiče, je dobro pesem na to temo zapel Đorđe Balašević: “…to ne bira pamet, nego srce”. Toliko o tem, kdo zmaga v boju za ljubezen: glava ali srce.

Ti si po mojem mnjenju fant kateri se bi rad skoz nekaj dokazoval ampak tukaj si pogorel.
Jaz te na njenem mestu niti povohala več nebi kaj šele pogovarjala s tabo?

Si se vprašaj kaj se bo zgodilo ko bo ta tvoja biša nekoč čisto prekinila stike s tabo?

Verjemi če boš takole nadaljeval boš nakoncu sam ostal!!!!

Viualno ni vse!!

Vprašaj se malo kdo ti največ pomeni na koga se lahko zaneseš skom si delil lepe in slabe trenutke??!!

Veliko sreče v novi zvezi!!

ja, zdaj ti je vse kristalno jasno, če bosta z bivšo spet skupaj, se bo pa zgodba prej ali slej ponovila. pozabi jo!

Izgubljeni?
Večji bo faktor, bolj zagotovo se boš opekel.

Zdaj pa malo razmisli,kaj sploh hočeš!
Če si se zavestno odločil,da z bivšo nočeš biti in si stopil v novo zvezo,ti ne preostane drugega,kot,da bivšo pozabiš.
Nova zveza je sigurno drugačna in če jih sto zamenjaš-vsaka bo po svoje svojstvena.
Zato ne mešaj bivša ,pa zdajšnja….
Če jih boš menjaval na 14 dni,se ti bo še zmešalo!

Ti si nezrel, sam ne veš kaj bi rad. Izgleda, da te najbolj privlači nedosegljivost.
V rosnih letih sem imela fanta podobnega tebi, ko je bil z mano je sanjal o svoji bivši, ko sem ga pa pustila, je mojo naslednico utrujal s sanjami o meni…
Najbolje, kar narediš, da obe punci pozabiš, si vzameš veliko časa, premisliš kaj bi sploh rad in potem poiščeš dekle, do katerega boš lahko gojil normalna čustva.

Če sta z bivšo odpravila še zadnjo težavo, zakaj ne poslušaš srca? Do nove pa tudi nisi fer in jo boš prizadel. To je tako, kot se ločiti in na vrat na nos znova poročiti, brez, da bi ozdravil in razjasnil svoje misli pred novim skokom.

Ampak ti si mladenič, poln energije in tvoje vedenje je normalno. Živiš hitro in ne želiš ničesar zamuditi. Si imel pa srečo, da si sploh našel svojo srčno damo. Nekateri jo iščejo vse življenje…

Va dove ti porta il cuore! Pojdi kamor te vodi srce!
In res ni pošteno zavajati svoje punce, joooj, če bi vedela, kaj se tebi plete po glavi,…

kaj naj ti rečem.
sama sem v isti situaciji.
z bivšim sva šla narazen po parih letih, kr nekako ni šlo, že nekaj mesecev, sva še kr vztrajala, potem pa sem se jaz odločila, da bolje da nehava, vsaj za nekaj časa, da vidiva kaj si pomeniva. ne vem, sva v letih, ko se mi zdi, da se človek odloča ali boš s človekom ostal in začel razmišljat o skupnem življenju….ali je bolje da gresta vsak svojo pot. ko sva se že rahlo ohlajala drug od drugega sem se zbližala s sodelavcem in se vanj zatreskala…ne vem zakaj ampak takrat se mi je zdelo, da imava ogromno skupnega. parkrat sva šla ven, z bivšim sva končala in jaz po parih dneh, kljub temu, da se je ta novi ful trudil začnem noro pogrešat bivšega, noro….vidla sem, da je on pravzaprav čist pravi zame in da ga imam neizmerno rada. on pa se je v tem tednu na novo zaljubil in ni hotel več slišat za to, da bi midva še kdaj bila skupaj. od tega je že več mesecev, pa je še vedno neizmerno hudo, ne vem zakaj….spoznavam druge fante ampak vedno znova ugotavljam, da sva bila ustvarjena za skupaj, le da takrat tega nisem videla in cenila.
tudi midva sva ostala v stikih, enkrat mi je celo rekel, da mu glava pravi jaz, srce si želi pa njo. in je ostal z njo, čeprav bi mu bilo z mano lažje. torej je poslušal srce….ne vem kaj naj rečem…zdaj, ko imam tako težko izkušnjo za sabo bi ti rekla, da moraš poslušat srce. ne vem, tudi jaz sem se takrat, ko sem se zatreskala, poslušala srce, pustila bivšega, začela z novim, čeprav se ni izšlo…..nisem mogla drgač! bi se bila ves čas spraševala kako bi bilo in bi mi nekaj manjkalo…

s katerimkoli fantom sem do zdaj bila, s srcem sem bila in sem še vedno pri bivšem…..ne vem, če do sedaj ni nič boljše….sem ga očitno ljubila bolj kot sem mu bla dala vedet!
odločiti se moraš pa sam…..sicer sem pa mnenja, da je v življenju najmočnejše vodilo ravno srce…..

Hay!

A je ta tvoja bivša mogoče tista z vzdevkom ” izgubljena” na forumu ljubezenski nasveti?

lp

Dragi Izgubljen,

tudi vaša izkušnja je potrdila modrost, da ni pametno iz zaključene zveze takoj skočiti v novo. Predstavljam si, da če si z nekom štiri leta in greš narazen, potrebuješ kar nekaj časa, da narediš refleksijo odnosa, “posrkaš” izkušnje, preboliš in se nato odpreš novim zvezam.

Sedaj ste se znašli v trikotnku, čeprav ste “uradno” z eno punco, ste v resnici (v čustveno-energijskem smislu) z obema. Saj tudi razmišljate o obeh, kajne?

Svetoval bi vam, tako kot že nekateri moji predhodniki, da se umaknete iz obeh odnosov in ste nekaj časa sami. Bodite iskreni s sedanjo punco, opravičite se ji in ji povejte, kaj se v vas dogaja. Preprosto ni pošteno, da ste z njo, hkrati pa razmišljate tudi o bivši. Prosite jo, da vajino zvezo za nekaj časa zamrzneta ali pa povsem prekineta do nadaljnega.

Nato pa se le soočite z izzivom, da ste sami (vas je strah biti brez punce?) in si vzemite dovolj časa za temeljit razmislek. Še najbolje bi bilo, da bi se vsaj za nekaj dni umaknili iz ustaljenega okolja in v miru razmislite (morda greste za nekaj dni sami kam, lažje boste razmišljali z distance, kot pa v vsakdanjem okolju) . Pa ne bežite pred svojimi neprijetnimi čustvi, bolečino … Kajti vse to vas bo dohitelo. Dilemo, v kateri ste, analizirajte razumsko in bodite pozorni tudi na svoje občutke ob eni in drugi punci. Ko pa se boste odločili za eno od obeh (če se boste), prevzemite svoj delež odgovornosti in se obema tudi opravičite. Zavedajte se, da ste vi tisti, ki ste “zakuhali” vse skupaj. Predvsem pa se ne prenaglite ponovno s kakšnimi nepremišljenimi potezami!

Oglasite se, kako vam gre!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

Pazi da ti ne bo žal.
Sem bila v taki situaciji,fant mi je povedal da ga bivše dekle prosi naj gre nazaj k njej(skupaj sta bila 5 let,midva kakšen mesec).Ni vedel kaj bi,ker jo je imel še vedno rad.To sem še nekako razumela,ne pa tega da se 25 letnik ne zna odločati.Povedala sem mu da naj poskusi z njo ker očitno še ni zaključil sam pri sebi in sem šla.
Jaz tako nebi mogla biti z njim,ker sem preveč ljubosumna in bi me žrlo.Čustva se počasi ohladijo,če so močna.Naj povem da sva se imela skupaj super,kakor je pač na začetku.
Čez leto dni sem ga srečala na kavi in govoril je samo o tem kako mu je žal da je ni že takrat pustil,da je bilo isto naprej in jima ni šlo..Govoril je tudi kako bi nama lahko bilo lepo skupaj,kako sva se razumela,kakšen par bi lahko bila,kako mu je žal…
Nauk vsega tega:priložnost zamujena ne vrne se nobena(če je pametna).

Odločiti se moraš enkrat za vselej in se tega držati.

New Report

Close