Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Suha nosna votlina med spanjem

Suha nosna votlina med spanjem

Kadarkoli se zgodi, da spim na hrbtu, imam kmalu zelo “osušeno” nosno votlino in grlo. Zaradi tega se vedno zbudim in imam še dolgo zelo zoprn občutek. Kadar spim na boku, teh težav nimam.

Ali mi lahko svetujete, kako naj se temu izognem, predvsem spanju na hrbtu?

Spoštovani!

V primeru spanja na hrbtu je fiziološko, da imamo odprta usta in dihamo skozi osta. Zaradi tega se nam bolj izsuši sluznica žrela.
Za preprečevanje spanja na hrbtu vam priporočam, da si na hrbtno stran pidžame zašijete teniško žogico, ki vas bo pri ležanju na hrbtu motila.

Lepo pozdravljeni, B.O.

1. Med spanjem nimam odprtih ust – ravno zato se mi izsuši nosna votlina. Ampak zakaj ne med spanjem na boku?
2. Nekaj podobnega teniški žogici sem že poskusil, pa se ni obneslo.

Lep pozdrav,

Blaž.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Poskusite z mazilom Nisita, ki si ga nanesete na vhode nosu pred spenjem.

Lepo pozdravljeni, B.O.

Ali lahko Nisita mazilo uporablja tudi skoraj pet letna hči skupaj z terapijo kapljic Dexamethazon – Neomicin (se opravičujem, če je slučajno narobe napisano ime zdravila)? Terapija 1-2 kapljici 3X dnevno že skoraj 16 dni (še caa.10 dni) zaradi zamašenega nosu -posledično tudi kašlja skoraj 2 meseca.
Ali je potrebno mazilo očistiti iz nosa pred vnosom kapljic?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Ne razumem, zakaj bi uporabljali Dexa-neo kapljice za sušenje in tanjšanje nosne sluznice, nato pa Nisita mazilo za vlaženje??

Lepo pozdravljeni, B.O.

Hčerka naj bi imela zatečeno in pordelo sluznico?
Pri kontroli po 16. dnevni uporabi zdravila je pediatrinja ugotovila,da je sluznica še vedno malo nabrekla in pordela, zato je zdravljenje podaljšala ša za 10 dni.
Zanima me koliko potem pravzaprav škodujemo nosni sluznici, če tako dolgo uporabljamo to zdravilo?
Ali na ORL tudi uporabljate terapijo z Dexa-neo in v kakšnih primerih?
Naša pediatrinja pravi, da tako terapijo lahko izvedeš le enkrat letno. Če sklepam po svoji logiki, potem naj bi to naredilo več škode kot koristi (tanjša sluznica – večja možnost ponovne okužbe).

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Dexa-neo kapljice uporabljamo za terapijo vnetij nosne sluznice. Dexamethason deluje proti nabreklosti sluznice. Najpogostejši stransku učinki teh kapljic so izsušenje nosne sluznice ter sledovi krvi v izpihani vsebini nosu.
Priporočam uporabo fiziološke raztopine v nos (Nisita pršilo), ki zmanjšuje te stranske učinke.

Lepo pozdravljeni, B.O.

Pozdravljeni!
Imam velik problem z nosno votlino.Sem alergična na cvetni prah in moja nosna sluznica je zelo razdražena.Zdravnica mi je predpisala pršilo,ki blaži moje simptome v tem obdobju.Sem mislila ,da je zaradi alergije,pa verjetno ni,saj zdaj ko ni tega obdobja,imam še vedno podobne simptome.Vendar s tem da me nosne stene kar močno pečejo in mislim da se mi delajo male hrastise na njej.Ko ispihnem so dostikrat krvavi laski in nos me takrat zelo peče.
Kaj mi svetujete?Za odgovor vam bom zares močno močno hvaležna!Ali si mogoče lahko kako sama pomagam.(OPOMBA:sem elergična (3 mm) na fiziološko rastopino)
lp .petra

Spoštovana!

Vaša nosna sluznica je najveretneje močno spremenjena (ali zaradi alergije, ali zaradi pršil ali zaradi suhega zraka, kajenja, kemikalij… ali zaradi drugih “bolezni” – žal ne vemo). Na fiziološko raztopino naj ne bi bili alergični (noter je le voda in sol), lahko pa je nespecifična reakcija kože. poleg čiščenja nosu poiskusite z oljnatimi vitaminskimi kapljicami za nos (upam, da niste tudi na to alergična) – Coldises kapljice.

Lp. drIB.

pozdravljeni!
Imam problem z nosno sluznico,ker sem 1leto pred spanje uporabljav OPERIL! Zdaj pa imam zelo izsušeno nosno sluznico in stanšano nosno votlino. Me pa zanima če si lahko v takšnem primero kako pomagam sam oz.kako naj si pomagam…

lp. Dušan

Spoštovani!

Imate najveretneje poškodovano sluznico, prvo kar morate narediti je, da prenehati s kapljicami, nato pa počakati in upati, da se bo sluznica postopoma opamogla. Lahko inhalirate vlažne sopare, v nos dajete oljnate vitaminske kapljice, drugega ni.

LP IB.

Pozdrav. Imam problem z nosom.Ponoči je sluznica izsušena, zjutraj je pa noter kri.
Ali je možno, da začne v nosu krvavitev, če je sluznica presuha?
Nobenih preparatov nisem uporabljal. Kaj početi, da bi bila sluznica bolj vlažna? Brez lekarne, če je možno.
lp
Gorazd

Spoštovani!

Če je sluznica v nosu suha, se ta razdraži in kapilari lahko popokajo (kri v nosu). Brez lekarne lahko naredite le, da veliko pijete, da je v spalnici zrak vlažen in seveda da ne delate v prahu, s kemikalijami…

LP IB.

New Report

Close