Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina tromboza

tromboza

kljub temu da sem slisala, da soncenje v solariju ni priporocljivo za tiste, ki imamo trombozo, sem sla vceraj v solarij za 6 min…sicer sem tam tudi povedala za to in da ce bo karkoli narobe lahko koncam s soncenjem tudi prej…in po soncenju ni bilo nobene razlike (noga mi ni nic zatekla)…zato me zanima ali lahko v prihodnje hodim v solarij ali mi bo neglede na to da mi noga ni zatekla to skodovalo in zakaj?kaksen so posledice?nogo sem po soncenju takoj tudi povila oz. dala gor kompresijsko nogavico.razlog za obisk solarija pa so mozolji….ker mi res nic druga ne pomaga kot sonce oz solarij sedaj pozimi.ce v solarij ne smem ali to pomeni tudi to da se poleti ne bom smela sonciti niti na soncu?

zanima me tudi to ali bi me morali po tem ko sem sla iz bolnice (pred 5 meseci) dati se enkrat na ultrazvok oz. kako vedo, da se je ta strdek v zili razstopil (vsaj tako so mi v bolnici rekli, da naj se bi mi)?ceprav sem nekje zasledila (mislim da na vasem forumu, da strdev v zili ostane in da funkcijo te zile naj bi prevzele druge zile…in sicer ce je ta majhna na bi jo lazje, kot ce je vecja in da v slednjem primeru noga zateka. Kako pa lahko vem katera zila je zamasena pri meni (diagnoza je Femoropoplit. vT levo) ali to kaj pove?

se opravicujem za tako obsezna vprasanja vendar jaz pri svojem zdravniku ne izvem skoraj nic, ce jaz sama ne sprasujem ne izvem nic, tako da razmisljam tudi o zamenjavi zdravnika, saj mi ni vseeno za moje zdravje (stara sem sele 21 let )

hvala za odgovore in lep pozdrav vam zelim!

neja

Spoštovani!

Sončenje in solarij sta odsvetovana predvsem zaradi toplotnega učinka. UV sevanje pa je, najbrž dobro veste, škodljivo za nastaenk melanoma.

Če ni takojšnjega neposrednega učinka na vešo nogo, potem tudi dolgoročnejšega ni treba pričakovati. Ravnajte se po sprotnem počutju.

Brez UZ pregleda je raztopitev strdka domneva, ki se jo da deloma podkrepiti s tem, da na zunaj na tistem mestu ni lokalne otekline, in z zmanjšanjem otekline noge na sploh. Načeloma pa večino “dela” prevzamejo ostale vene.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni se enkrat in hvala za vas odgovor!

To se pravi, da ce mi noga ne zateka se lahko soncim in me ni treba skrbeti za kaksne negativne posledice zaradi tega (soncenja), tudi v prihodnosti?

Spoštovani!

Taka bi bila logična razlaga. Dodatno izogibanje številnim aktivnostim ne bo nič bistvenega prispevalo k vašemu zdravju. Šest mesecev po trombozi se nekako domenva, da je tromboza samo še zgodovina.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam trombozo vene in sicer vene v medenici in pijem marivarin že kaka dva meseca in nosim nogavico. Noga v stegnu je še vedno kar precej obsežnejša od druge noge. A se pričakuje, da bo čez 6 mesecev stanje bolj normalno?

Pa še nekaj me zanima glede toplotnega učinka. Navajena sem namreč, da sem ponoči med spanjem zelo pokrita. Fant se mi čudi kako zdržim, saj je njemu vroče že ob sami misli, da bi bil toliko pokrit. A lahko to škodi mojim venam ali nima nobenega pomena?
Hvala vam že vnaprej za prijaznost in čas, ki si ga boste vzeli, pa lep pozdrav.

Spoštovani!

Pokrivanje je stvar navade in dobrega počutja in nič ne vpliva na opisane težave.

marivarin imate predvsem za preprečevanje možnosti emoblije, neposredni vpliv na topljenje strdka pa je mnogo manjši. Jemlai jih boste najmanj 6 mesecev. Otekanje je pri trombozi velik problem. Oteklina bo verejtno manjša, čisto enaki pa nogi najbrž zlepa ne bosta.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Odgovoril sem vam na drugem sporočilu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

no jaz otekline nimam ze od kaksenga tedna do 10 dni po tem ko sem prisla iz bolnice…sicer imam vedno na nogi kompresijsko nogavico, vendar otekline ni niti zvecer po vecurnem stanju oz. hoji. pojavila se mi je le enkrat, ko sem zjutraj prepozno vstala in tako na hitro odsla v sluzbo in tako pozabila zjutraj obut nogavico. pa se takrat ne zelo izrazita. naj povem da drugace nosim nogavico redno. imam pa bolj izrazite zile po celem telesu, predvsem po nogah. ali so to krcne zile in zaradi cesa so se pojavile?ali bodo ostale tako ali morda se bolj izrazite tudi po koncu zdravljenja?

zanima pa me tudi to…poleg studija pomagam tudi v eni trgovini in sem tako kar dosti na nogah…imam tudi stol tako da lahko tudi sedim…zanima pa me ali to v mojem primeru skoduje?

se enkrat hvala za vase odgovore in prijaznost!

Spoštovani!

Imate prirojeno več ven, oz. slabše stene in zaklopke. Prisdno uporabljajte nogavice. Stanje in sedenje ni najbolše. Priproočljiva je hoja ali dvignjene noge.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala vam za tako hiter odgovor.
Ker mi glede tromboze še nekaj ni jasno, bi vas rada še nekaj vprašala. In sicer kaj se dolgoročno zgodi z žilo, ki je zaprta in s strdkom, glede na to, da ga marivarin ne raztaplja? A to pomeni, da bo strdek za vedno ostal tam in žila za vedno zaprta?
Se vam opravičujem, ker vas nadlegujem s podrobnostimi, a to mi res ne da mira, še posebno, ker sem stara šele 28 let. Hvala še enkrat in lep pozdrav.

Spoštovani!

Večinoma je res tako, kot opisujete. Le zelo redko se strdek zaradi porcesov v telesu le toliko razgradi, da žila postane znova prehodna.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close