Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prepis avtomobila v Nemčiji-prosim pomoč

Prepis avtomobila v Nemčiji-prosim pomoč

Kupujemo rabljen avtomobil v Nemčiji in sicer od fizične osebe (ne od firme). Ker ne poznamo postopkov, prosim za informacijo, kako poteka prepis avtomobila v Nemčiji, kje oz. kako se pridobi preizkusne reg. tablice, ali je možno to opraviti pri prodajalcih rabljenih vozil za majhno provizijo (tako kot v Sloveniji), pa še kakšna dodatna informacija s tega področja bi nam prav prišla.

Vnaprej hvala za pomoč.

S prodajalcem morate skleniti kupoprodajno pogodbo. To pogodbo je potrebno v Nemčiji overiti, sicer boste imeli v Sloveniji težave. Na njej mora biti štampiljka, pa četudi od nemške kmečke zadruge. Potem greste na njihovo upravno enoto, kjer uredite prepis in začasno mednarodno prometno dovoljenje. Zraven njihovih upravnih enot, so ponavadi trafike, kjer kar štancajo tablice, tam pa kar skleneš še zavarovanje avtomobila za 14 dni, dokler ga ne prijaviš v Sloveniji. Se več ne spomnim vseh stroškov v Nemčiji, ampak niso bili ravno visoki, se mi zdi, da do 100 evrov ali pa niti to.

Pri nas moraš pa najprej na plačilo davka na motorna vozila in ekološke takse (cena po lestvici cene avtomobila, najdeš na spletni strani), potem homologacija vozila (ok. 30000sit) in nato dobiš prometno dovoljenje ter slovenske tablice. Imeti pa moraš nujno homologacijski list od avtomobila, prometno dovoljenje ter overjeno kupoprodajno pogodbo.

lp,

N.

Najlepša hvala za izčrpen odgovor. Prosim edino še za pojasnilo o štampiljki, ki naj bi bila na kupoprodajni pogodbi. Kdo naj torej žigosa to pogodbo v našem primeru, da bo ok? Je ta štampiljka pomembna samo za potrebe slovenskih organov, v Nemčiji pa se lahko uredi prepis na upravni enoti tudi brez štampiljke? Torej ni nujno potrebna notarska (stroškovno višja) overitev?
Prodajalec mi je namreč rekel, da pri njih zadoščata samo podpisa obeh strank na pogodbi.

Še enkrat hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pri njih zadošča samo podpis obeh strank, pri nas pa ne. Pogodbo je potrebno pri notarju v Nemčiji overiti. Mi smo morali nazaj v Nemčijo na overitev podpisa. Ampak ker je mož bil veliko gor službeno, je mimogrede šel po štampiljko. Mi smo uradno kupili avto direkt od fizične osebe, pa ker je mož poznal nekoga, ki avte v Nemčiji preprodaja (on nam ga je tudi zrihtal), je on samo firmin štempl gor dal, pa je bilo vse ok. Ma pri nas ne bi ločili, tudi če bi bila štampiljka nemške kmečke zadruge, saj uradniki, ki to pregledujejo nimajo pojma, o teh štampiljkah, glavno da je nekaj nemškega v njej napisano ;))))))

lp,

N.

Najlepša hvala za informacije, ki so nam v veliko pomoč pri načrtovanju nakupa.

Lp

New Report

Close