Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek aritmija- mogoče še katera?

aritmija- mogoče še katera?

Z istimi problemi namreč. Vsako leto se mi pojavi na pomlad aritmija, ki traja približno tri mesece. Utrip imam normalen, tudi pritisk, dogaja pa se mi ko se umirim. Enostavno čutim srce v predelu grla in želodca, kako mi skoči izven ritma. Pred dvemi leti sem bila pri kardiologu in pravi da imam srce o.k., izvidi ščitnice so bili prav tako o.k. Ima mogoče še katera podobne težave?

Evo, jaz. Ampak ponavadi v zimskem obdobju ali pa pri veliki vročini poleti. Je precej neprijetno ja.

Jaz! Ampak skozi vse leto!

Ja, večinoma zvečer, ko se umirim, neodvisno od letnega časa in ne pogosto. Baje da imam mehke zaklopke, zato kri, ki je že prečrpana iz enega dela srca v drugega, uhaja nazaj, kar se sliši kot vmesni utrip. Nič nevarnega, bila sem pri kardiologu, ki pravi, da ni nič narobe z mano, na obremenitvenem testu je aritmija celo izginila.

Ja zanimivo, kar nekaj nas je z podobnimi težavami. Tudi jaz nimam aritmije pri obremenitvi, samo takrat ko se umirim in to vsak dan. Drugače so me pri kardiologu pred dvemi leti kar potolažili, vendar sem se odločila, da si letos poiščem še drugo mnenje pri kakšnem privat kardiologu.

aritmija se vidi na EKG -ju, tudi v mirovanju, če je prisotna. in lahko se zgodi da se z obremenitvijo umiri.

kaj pa pokaže UZ srca?

Točno tako!

Če aritmija obstaja, potem se vidi na EKG.
Moj oče jo ima že 35 let. Zaradi aritmije (PRAVE aritmije) je bil tudi invalidsko upokojen – pri 40ih letih za 4 ure, po 12ih letih polovičnega delovnika pa dokončno in ves čas jemlje zdravila. Ker mu srce zaradi aritmije “preskoči” v drugačen ritem, so mu do sedaj dvakrat srce z elektrokonverzijo vračali v normalni ritem. Enkrat na začetku in drugič pred dokončno upokojitvijo.

Temu se reče aritmija. Ne pa hitremu ali močnemu bitju. Nič čudnega, da karidologi niso našli nič posebnega.
Vesele bodite, da niso nič odkrili! Verjemite, da življenje z aritmijo ni prijetno. In aritmija je ali je ni. Ne pojavlja se periodično ali sezonsko.

Ultrazvok je o.k.,na ekg se vidi, kako mi srce preskakuje v mirovanju, pod obremenitvijo nikoli. Baje je več vrst aritmij in lahko so občasne.

UZ srca pokaže spremebe srca, npr.: velikost, posamezne prekate, ipd.

ja tud men se to dogaja, da ga čutim v grlu 🙂 pa sem bla tud pri kardiologu in je vse o.k. mi je pa reku da se to vsakemu občasno zgodi,le da smo me ženske bolj občutljive oz. me to občutimo, zaznamo, moški pa ne tako….,

Evropejka, če imaš občasno oz. v istem obdobju aritmijo? Mislim, da to ni aritmija. Srčno mislim, da je to na psihični bazi. Tako se je z mano dogajalo in sem prehodila okoli zdravnikov še pa še in na koncu ni bilo nič. Dobila sem ena zdravila, da mi srce več nič ne tolče 300 na uro kot je včasih. Sedaj imam blažen mir že 3 leta. Zdravila so Propranalol, upam, da sem pravilno napisala.

Ali si jemala že ta omenjena zdravila?

lp,

jaz sem prepričana, da so to v glavnem po domače kar živčki

že več let me napada aritmija- najprej imam en prazen občutek, nato se srce zaguga in butne v sapnik, da me napade hud kašelj, nato nekaj sekund nič in potem se srce gunca, pa gunca kot žolca na krožniku

med tem pa čakam in molim, da se premisli in spet zalaufa

včasih traja tudi po minuto dve, da spet ponori in potem se pulz takoj dvigne čez 130. potem mi je pa za umret slabo predvsem v predelu srca , pa sili me na bruhanje

ja res ni fajn, še posebno , če tole traja potem kakšno uro

večkrat me kar v spanju preseneti in se ob rukerju v sapnik zbudim

druga varianta pa je, če ponori, čaka, pa čaka , pa spet ponori in tako celo noč

ultrazvok bp
mitralne zaklopke bp
24 holter bp
ščitnica bp
imam pa vasovagalno sinkopo, ki me lahko pobere, če se takrat tako
odloči – določena pri testu z nagibno mizo

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Ne zdravil še nisem jemala. Počakam še izvide ščitnice, potem pa se naročim na pregled v diagnostičnem centru. Zanimivo je da imajo skoraj vsi problem z prekomernim bitjen srca oz. povečanim pulzom. Meni pa samo skače iz ritma, pulz imam normalen.

si meriš pulz klasično, z roko, ali z RR aparatom. motje ritma, ki jih opisuješ, nekaterih aparatov ne moti, večina pa RR ne izmeri. govorim o elektronskih RR aparatih.

Bila sem tudi pri svoji zdravnici. Ekg je bil normalen. Kljub temu me je poslala na urgenco. Kar so tam pregledali, je bilo o.k. Nič kritičnega. H kardiologu sem naročena enkrat maja. Pojavlja se mi skoraj vsak dan, nikoli ob naporu. V mirovanju. Včasih traja malo, včasih kar dolgo. Včasih je nekaj dni, celo en teden o.k. Malo sumim tudi stres, a je včasih tudi, ko sem čisto mirna.
Ne skrbi me zelo, saj bi na urgenci že našli, če bi bilo kaj hujšega. Je pa zelo neprijetno.
Kako si pomagate, kaj naredite,, popijete, da hitreje mine?

Tudi jaz, ze sigurno 15 let, stara sem 42, je najbolj prisotna zvecer, ko se ulezem v posteljo. Cez dan skorajda nic, najbrz pa tudi nisem pozorna. Jaz cutim kot preskok, vcasih pa kot da tezko gre srce naprej, ali pa obcutek, da hitro bije, ceprav ko potipam pulz na vratu, tega ni cutit.
Bila sem 2x na UZ, baje vse OK, ekg sem imela, razen 24 merjenja utripa ne..

Meni pa se zgodi, ravno prejsnjo noc po vec letih, da se mi ponoci utrip zelo pospesi in me obide slabost, da bi zlezla skupaj, nato se umiri. Mislim pa, da ni nic fizicno.

Pri meni tudi v mirovanju. Ko lezim. Kot da bi imela iz srca v vrat napeljano neko slamico in da mi nekdo povlece kri po tej slamici in me butne… se ustrasim… in cez par sekund se umiri…
Ekg ne pokaze nic

To so tako imenovane ekstrasistole kar opisujete in ne aritmija. Imam že to leta tudi na vseh pregledih ekg jih ne ujame ker jih ravno takrat ni , pokažejo pa se na holteru to je napravi ki 24 ur meri srčni utrip meni so se vedno pokazale in bile zabeležene zdravnik pravi da je to vse v mejah normale.
Jemljem sicer bloxan ki pa ne vem če kaj pomaga včasih izginejo za več dni pa se spet pojavijo in trajajo več dni zdravniki ne vedo od česa pa sem dala že razne preglede skozi še lani sem si plačala ta holter ki je pač pokazal ekstrasistole mislim da bi holter bil primeren tudi za tebe .

New Report

Close