Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj z odvečnimi kuhanimi jajci?

kaj z odvečnimi kuhanimi jajci?

No, prazniki so za nami. Ostalo nam je veliko pirhov, ki nam že počasi gledajo iz “trebuha”, pa vendar: kako jih uporabiti, ker stran jih pa ne mislim metati. Imate kakšen dober recept? Vem, da obstaja stefani pečenka, nekaj podobnega …

Meni je najboljša jajčna solatka: sesekljaš trdo kuhana jajca, dodaš čisto malo soli, kisa in olivnega olja, pa veliko drobnos esekljanega drobnjaka (svežega). Ješ lahko zraven kuhanega mesa (šunke ali govedine) ali pa kar s koščkom kruha.

Hvala za vprašanje, sem ga hotela sama postavit.
Jajčna solata, svež hren z jajci v solati, porova solata z jajčki, popečene (ali kuhane) bučke z jajčki v solati. Šparglji v solati z jajčki.
Stefani pečenka je mesna štruca iz mletega mesa, kamor daš notri celo (dve, tri), olupljeno jajce in potem pečeš.
Tudi sama čakam še kakšne ideje.

In kaj bi še rada, da se spet spremenijo v surova :)))

Hohoho, a mi ti gospa (?) JA, mogoče slediš?

Kot kaže.

Hitro in učinkovito.

Najbrž si res sledita, kot je videti … itak pa JA in NE nekako pašeta skupaj, ane ?:-)))

Pri nas pa smo porabili kuhana jajčka (pirhe) v radiču in v regratu (namesto krompirja), pa z mesom iz juhe smo jih zmešali in okisali… mislim, da imamo zdaj le še ene štiri kuhana jajčka, ki bodo danes, ko bomo prišli iz službe še kar lačni (ob 18. uri) še hudo prav prišla … košček kruha z maslom ali margarino in eno kuhano jajce, pa skodelica mleka ali bele kave … in je vse pošlihtano za danes. Pa dober tek!

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

JA in NE – zelo sta duhovita … ha, ha …

glede kuhanih jajc … lahko bi postavila vprašanje kaj z odvečnimi jajci, pa bi se spet našla ena pametna JA ali NE in pametovala naprej … torej: takim pametnjakovičem ne prideš do konca ;-))))

ostalim pa hvala za ideje, nasvete …

A moji recepti niso OK? Hvala, no:(((

Točno to, nekateri sploh nočejo nasvetov! Pa tako lepo si ji povedala, meni se je zdelo že kar preveč, zato sem odgovorila! Samo pametovanje, res :((

Dajte mi prosim povedat, koliko časa so taka jajca še užitna?

Hvala in lp

so uredu recepti – vse pohvale! :)))))))

NE- se ti opravičujem. Malo prehitro sem prebrala poste in sem tvoj dobronamerni nasvet spregledala. Tvoja ideja z bučkami ali šparglji skupaj z jajčki je odlična :-)))

Če jih imaš v hladilniku kakšne 3 dni. Če so zunaj se pa raje ne baši …

Ni panike, je rekel Švejk.
Dober tek!

Ne vem, pri nas jih prej pospravimo, kot se začnemo o tem spraševati!

==================================================== Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.) ====================================================

Uuuuuuu, a samo toliko? Jaz jih imam zunaj od petka? Kaj pa zdaj? Stran?

Jajca v zeliščni omaki

1 kg krompirja
8 jajc
sol
petršilj
bazilika
drobnjak
250 g smetane za kuhanje
250 ml mleka
1-2 žlici gorčice
mleti poper
ščep sladkorja
1-2 žlici limoninega soka

Krompir olupimo, narežemo na kose in skuhamo. Jajca trdo skuhamo, olupimo in razpolovimo.
Zelišča operemo, osušimo in na drobno sesekljamo.
Smetano in mleko gladko premešamo in segrejemo (ne sme zavreti). Odstavimo s plošče.
Začinimo z gorčico, soljo, poprom, in limoninim sokom. Primešamo zelišča. Omako polijemo preko jajc in krompirja.

New Report

Close