Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kontrola bolniške??

Kontrola bolniške??

Prosim, če mi katera lahko pove kaj preverjenega in kar res drži o tej zadevi. Stvar je sledeča:

v soboto zjutraj okoli 10h je nekdo enkrat potrkal, bila sta moški in ženska srednjih let, lepo spedenana. Nikoli še videla, zato nisem odprla – nepoznanim ljudem ne odpiram, ker pri nas Jehovci precej hodijo okoli v parih in propagirajo svoje pač whatever, in to velikokrat pridejo, zato sem se pač navadila , da ne odpiram. Torej, enkrat sta potrkala in šla. Potem mi je kapnilo, da ker sem na bolniški (ni še 30 dni, torej me še plačuje delodajalec), bi to lahko bila kontrola??!! Zdaj me je malo strah. Sicer sta morala slišat džumbus, torej, da smo doma. Prosim, če mi lahko katera pomaga s preverjenimi informacijami o tem. Bi morala pustiti kak listek oz. se vrniti, kako izveš in kdaj, če te je res nekdo preverjal? Mi je kar žal, da nisem odprla. Prosim, ne takih buč ala ob službo boš, ker to ne gre kar tako (zaposlena za nedol. čas, že več let, v ogromni firmi). Katera kaj ve?

Hvala!!

Če bi bila kontrola, ti bi pustila obvestilo.
Zato nič bat!:-)))))

si noseča?

Kontrola obvestilo obvestilo. Ti pa drugič čez zaprta vrata vprašaj kdo so.

Yap. Je to pomembno?

Ne zameri, ampak osnova bontona je ta, da odpreš vrata, če nekdo trka. In kaj, če bi bili Jehovci? Ne znaš reči, da te ne zanima in zapreti vrata?

osnova bontona je , da se vsakdo, ki želi v tvoj svet prej najavi, niti najman pa odpirati vrata nepovabljenim.

mislim, da ni šlo za kontrolo, ker je bila sobota, prej kakšna zavarovalna agenta, ali pa prodajalca knjig.

Samo v vednost. Kontrole hodijo enako ob sobotah in nedeljah. Saj na bolniški si vse dni ne samo med tednom.

pa tudi kontrola verjetno ne hodi v paru, ampak samo eden

Ja, sem jim enkrat rekla, da me ne zanima, pa vrat nisem mogla zapreti, ker mi je gospa z vso silo uprla svoje roke v moja vrata, da sem komaj zaprla !!! Od takrat ta fobija – ne odpiram, pač. Predstavljaj si sebe, sama doma z malim otrokom, pa ti pride taka fanatičarka na vrata, in hoče na silo v tvoje stanovanje! Preden obtožuješ koga nepoznavanja bontona, raje vprašaj, v čem je catch.

ah pa ja, a po bontonu bi morala vsakega, ki mi pride na vrata še na kavo in prigrizek povabit?

V vsakem primeru mora kontrola pustiti obvestilo. Meni so pustili obvestilo z žigom podjetja, podpisom in uro, kdaj so bili, zraven pa pripisano, da stranke ni bilo doma. Tako, da po moje ni treba skrbeti, razen, če firma sama ne izvaja kontrole( bi jih verjetno poznala ali pa tudi ne, če praviš, da je velika), kar pa mislim da, zaenkrat še po ni zakonu, sicer se mi zdi, da tudi neki varnostnik ne sme, čeprav je pri meni bla firma varnosti, temeveč le detektiv…Mislim, pa da kanijo to spremeniti ali so celo že… LP!

Mene pa zanima, a kje piše, da moram priti odpret vrata, če nekdo zvoni? Pa kdo je tukaj nor? In kaj če takrat, ko sem bolna, ležim v spalnici, ki je npr. v nadstropju, kjer nimam zvonca? Pa tudi če bi slišala, preden se primajem do vhodnih vrat, traja. Tako da, ko sem na bolniški, še posebej takrat, ko je res še kriza (visoka vročina, …), ne odpiram nikomur. To, da nekdo ne odpre vrat, po mojem ni nikakršen dokaz, da ga ni doma.

Se strinjam. Jaz tudi nikoli ne odpiram vrat, če niso ljudje najavljeni. Zakaj le? A naj vsakega akviziterja še na kosilo povabim,da bo po bontonu ali kaj?Gre pa za to,da se jih potem ne znebiš. Je pa res problem zdaj s temi kontrolami.

Ja pa ja. Odprem, ko meni paše. Tistim, ki jim jaz hočem. 🙂

New Report

Close