Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek UE ob sobotah?

UE ob sobotah?

A sem prav slišala zdajle na radiu, da bojo po novem upravne enote odprte tudi ob sobotah?
No, saj je bil že čas, tako da upam da sem prav slišala.

Vsako prvo soboto v mesecu.
Pa uradne ure bodo tudi ob torkih, ob sredah pa bodo podaljšane do 18h.

Bodo, ampak nekaj postov nižje pa ena forumovka protestira proti temu, se ji zdi brezveze.

Kretenizem, da bolj ne more biti!

Pa ne delam na UE!

Se strinaj s tabo. Pa tudi ne delam UE.
Do šestih bo ob sredah in še ena sobota namesec.
Glih tisti ki imajo zlati čas me d tednom bodo hodili ob sobotah.

Pa kaj norite, saj to je poskusno. Marsikomu bo pa prav prišlo. Če se ne bo prijelo, bodo ukinili.

V obdobju e-uprave se grejo podaljševanje uradnih ur in uvajanje dela ob sobotah … Namesto, da bi šli korak naprej, smo jih naredili 10 nazaj. Zelo pametno … ni kaj rečt.

Pa ne delam na UE.

No, upam, da boste zdej srečni.
V soboto na občino, v nedeljo v merkator… Pa je plan za vikend narejen.

Samo, ne pol jokat, ko boste vi na vrsti. Men recimo niti pod razno ni jasno, zakaj ne morem it v nedeljo k frizerju. Pa glih takrat mam cajt, ker ne hodim niti k maši, niti v šoping, niti na fuzbal…

Tudi jaz ne delam na UE in se mi zdi to totalna bedarija. Meni bi bilo bolj smiselno, da bi lahko več stvari uredili po internetu, e-mailih in podobno.

Meni pa se ne zdi nora ideja. Veliko stvari se, kljub razvoju informacijske tehnologije, ne da urediti preko interneta. Poleg tega je verjetno zaenkrat ceneje, če podaljšajo delovni čas, kot investirajo v nove informacijske sisteme. JU ima na žalost zelo omejena finančna sredstva….. Verjetno pa so delali tudi kakšno raziskavo, kdaj je naval ljudi velik…..

Je pa to nerodno za zaposlene, ki so starši…..

lp,

N.

E-uprava že deluje. Ta velik finančni strošek je že šel skozi, sedaj je treba sabo zadevo udejanit … Ampak očitno nekaterim to ni v interesu.

saj verjetno, če ne bo strank, bodo pa ukinili sobote,meni sicer ni problem it med tednom, k imam bolj tako free službo, če bi bla pa v prejšnji službi, pa ni šans. men se zdi vredu, da omogočijo ljudem, da izven svojega del časa urejajo stvari na občini. pri današnjih delovnikih se mi zdi ti pozitivno in dejanje s posluhom

Aktualne storitve:

Pravica do očetovskega dopusta
Pridobitev potrdila iz uradne evidence upravne enote
Prijava stalnega prebivališča
Prodaja kmetijskega zemljišča, kmetije ali gozda
Spletno podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja
Želim sodelovati pri odločanju

Samo 3 stvari od zgoraj naštetih imajo preko upravne enote…. je pa še cel kup drugih zadev, ki jih ni mogoče opraviti preko spleta….

lp,

N.

Ma saj ravno v tem je problem, ker tehnologija je omogočena, ampak sedaj jo je potrebno začeti uporabljati. To pomeni, da morajo samo šefi rečt “Ja, to bomo delali!” in zadeva je urejena. Olajšano delo državljanom, olajšano delo referentom, prihranek na času itd. Sam … očitno so vodilni totalno anti. Tako kot so najprej ustanovili Ministrstvo za informativno družbo in ga potem po parih letih ukinili. Adijo pamet!

Zato pa pravim, da gremo 10 korakov nazaj.

Nekateri očitno sploh ne veste kaj vse delajo na UE. Res fino, da je precej storitev prenešenih na e-poslovanje, vse pa žal niso.

Recimo upravne overitve kopij listin.

Da ne rečem, da samo preko osebnega stika lahko človek računa na takojšnjo storitev. Preko e-uprave človek ne ve, kdaj bo prišel odgovor.

Konkretno … na izdajo rojstnega lista mojega moža smo čakali 6 tednov, rabili smo ga pa za prilogo k neki vlogi za katero je bil deadline čez 10 dni. Tako, da smo zadnji dan vseeno leteli na UE.

Jaz Virantovo potezo podpiram.

Te stvari, ki so naštete so res najenostavnejše zadeve, ki se načeloma dajo urediti že z enostavnim priključkom na internet…. Za kaj bolj kompleksnega, pa je potrebna boljša tehnologija in boljši strokovni kader, ki jo bo znal uporabljati……

lp,

N.

Ko prideš na UE prideš z vlogo (oziroma jo dobiš tam), kjer napišeš potrebne podatke in to oddaš gospej na šalterju. In kje je tle problem? Izpolneš enostaven obrazec na netu in ga posreduješ “virtualni gospej na šalterju” da potem to ona obdela. Kaj zaeno posebno tehnologijo rabiš za to? Kar se varnosti in tega tiče ja pa že vse zrihtano, ker čene niti to kar sedaj deluje ne bi delovalo.

Za kak žig pa to je mogoče res še treba prist osebno … ampak … a za to res rabimo delat ob sobotah??? Glede časa odgovora oziroma pridobitve zahtevanjega se pa strinjam, da je treba delat na tem, da bo zadeva bolj ažurna … ampak z uveljavljanjem dela v soboto bo samo še slabše. Kdaj pa naj referent obdela tiste zadeve, ki jih je dobil elektronsko, če mora skoz stranke na vratih sprejemat.

Sicer pa … … vsak po svoje. Sicer pa … če je že tako, naj dajo od ponedeljka do petka fraj in naj delajo Ue samo sobote in nedelje cel dan? Zakaj pa ne tako?

Kako boš pa to uredila npr. za potni list…ko je treba oddati sliko in podpis? Kako boš podaljšala vozniško dovoljenje, če moraš prinesti novo sliko in potrdilo o opravljenem zdravniškem pregledu (jaz ga imam namreč vsakih 5 let)? Pa se podrobno ne spoznam na funkcije UE oz. sem jih že pozabila, je pa še veliko takšnih zadev, ki potrebujejo veliko več kot samo izpolnitev ter oddajo obrazca….

lp,

N.

Jaz žal med tednom nimam časa, za vsako oslarijo, ki jo moram poštimat na UE pa žal ne mislim jemati dopusta.

Aja – pa UE izdaja obratovalna dovljenja, pri njih se izvaja priglasitev dejavnosti, gradbena dovoljenja, vodi postopke v zvezi z gradbenim dovoljenjem, vodi vpise v register društev, daje izpiske iz registra društev, če slučajno uvozite ali izvozite avto (iz države ne EU pa sploh) je tolk kompliciranja, da je sploh bolje, da se gre osebno tja.

Tole preferiranje e-uprave kot nekakšen argument proti podaljševanju delovnega časa je en majčkeno butast in bi bil podoben argumentu, da so lahko ob nedeljah odprte samo pekarne, taveliki šoping centri pa ne.

Oziroma, marsikateri formuki se niti pod razno ne sanja, kaj UE sploh dela.

Sliko lahko ravno tako pošlješ … na osebni izkaznici je tako ali tako natisnjena slika in ravno tako je lahko na vozniškem … Dokument pa podpišeš ko ga prejmeš po pošti, ne? To pa res ni nobena taka znanost.

No ja … saj nekako tako kot ti verjetno razmišlja tudi gospod minister, zato se pa zadeve še 100 let ne bodo spremenile. Živela omejenost!!!!!!!

Sicer pa … … vsak po svoje. Sicer pa … če je že tako, naj dajo od ponedeljka do petka fraj in naj delajo Ue samo sobote in nedelje cel dan? Zakaj pa ne tako?

Zato ker zadovoljevanje strank NI EDINO delo na UE.

Sliko lahko ravno tako pošlješ … na osebni izkaznici je tako ali tako natisnjena slika in ravno tako je lahko na vozniškem … Dokument pa podpišeš ko ga prejmeš po pošti, ne? To pa res ni nobena taka znanost.

Poglej si osebno izkaznico. V spodnjem desnem robu je skeniran tvoj podpis. Ta podpis pa moraš oddati na vlogi.

Ben ja … sej … naj bo po vaše. :)))) Samo škoda je, da prav zaradi tako mislečih se napredovanje zaustavi. Najbolj mi je pa žal za vse tiste, ki so se trudili in res naredili eno ozadje in omogočili te storitve in da bo sedaj to stalo do takrat, ko bo prišel nekdo in to spodbudil.

New Report

Close