Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šobska solata

šobska solata

ali mi lahko prosim katera pove kako se jo naredi?

hvala in lep pozdrav!

Šobska solata

Poznana šobska solata je hitro pripravljen in okusen obrok.

Potrebujemo:

50 dag paradižnika
2 čebuli
1 papriko
1 kumaro
20 dag belega sira
olje
kis
sol
poper

Vse sestavine narežemo na kockice in zmešamo. Po okusu dodamo olje, kis, sol in poper.

Dober tek!

Jest ne maram čebule v njej, zato je ne dam.

Dam pa piksno koruze, kar nekaj fižola črešnjevca, za sir pa ponavadi izberem fetaki, ki je zelo slan in se odlično dopolnjuje.

no, moja je čist od oka narejena.
Paradižnik, paprika, kumare na kocke narezano + olive, dodam na kocke narezano feto (beli sir mi ne potegne), solim, popram, dodam kis+olje in to je to.
Čebule se pa kar izognem.

Men tole od oka zgleda kot grška solata…

v šobsko solato pa ja ne gre feta sir in olive, drugač je to grška solata :)))

Jaz jo delam z paradižnikom, kumaro, papriko, čebulo, belim sirom (oz. največkrat dam Fetaki sir, ker mi je zloooooo všeč :)) – vse zrežem na majhne koščke, malo solim in popram, dodam malo olja in kisa in napadem. 🙂 Jo ravno ta trenutek zmazujem eno porcijo. Njami.

P.S.: Moja sestra dela po istem receptu, le da doda notri še feferone.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Ta prava, mimogrede, napiše se šopska solata mora vsebovati čebulo, paradižnik, sveže kumare – ker včasih kje podtaknejo kar kisle, papriko-tudi svežo in kajmak. Vse ostalo je alternativa po okusu.

če uporabiš feta sir (ali njemu podobnega) ga zaradi slanosti naribaj z ribežnom… za ta podvig (solata je občutno boljša če ni v kockah) rabiš večji kos sira… sir je namreč zelo mehak… kupiš pa ga v vsaki večji trgovini, kar v delikatesi… kg stane med 700 in 800 sit, tako da strošek ni previsok…

No potem pa “Šopska solata po moje”. sicer pa sama največkrat olive spustim. Ostalo pa ostane.

New Report

Close