Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obrazložitev odpovednega roka

obrazložitev odpovednega roka

V pogodbi o zaposlitvi, kjer je člen o odpovedi mi piše:

“Pogodba o zaposlitvi preneha veljati brez odpovednega roka, s potekom časa ozirma s prenehanjem razloga, zaradi katerega je bila sklenjena.”

V primeru, da dobim drugo zaposlitev – ali to pomeni, da lahko grem v nekem dogovorjenjem roku( da se kar zmenimo kdaj)- npr. kmalu brez odpovednega roka, ali pa to pomeni, da sploh ne morem dati odpovedi dokler mi pogodba ne poteče in ne morem zamenjati službe.

Pogodba pa je za določen čas, krajša od 4 mesecev.
Kako vi to razumete?

To pomeni samo, da ti pogodba poteče z datumom, ki je določen v pogodbi. Če boš hotela samovoljno pred tem datumom zapustiti delovno mesto, imaš še vedno lahko probleme, če je delodajalec neprijetne vrste.
Naj me kdo popravi, če se motim.

Pri vsaki pogodbi se stranki lahko dogovorita kdaj pogodba preneha veljati. PZ za določen čas je ponavadi sklenjena za vnaprej določeno časovno obdobje, ki mora biti opisno razvidno iz same sklenjene pogodbe. (npr. vrnitev delavke s porodniškega dopusta, začasno povečan obseg dela, do 1.3.2007)… Skladno z 2.odst. 77.čl. ZDR pa lahko pogodba o zaposlitvi, sklenjena za določen čas, preneha, če se pred potekom časa po prejšnjem odstavku o tem sporazumeta pogodbeni stranki ali če nastopijo drugi razlogi za prenehanje pogodbe o zaposlitvi v skladu z določbami tega zakona.

Na splošno pa je prekinitev PZ vedno možna brez odpovednega roka, vendar si v tem primeru dolžna delodajalcu izplačati tudi ustrezno odškodnino.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

ali to pomeni, da v mojem primeru ne morem zamenjati službe brez odškodnine ( namreč dobila sem boljšo ponudbo ) in , če mi ne dovolijo oditi, moram biti tam dokler mi ne poteče pogodba. pogodba pa je bila podpisana pred kratkim.
Prej sem bila dolgo brezposlena, no zdaj pa skoraj neenkrar dve službi.

Če ti še teče poskusna doba, je tvoj odpovedni rok 1 teden. Če nisi, se poskusi sporazumeti za neko normalno obdobje – v tvojem primeru max. 1 mesec.
Sporoči, kaj se boš zmenila!

Lahko se sporazumeš z delodajalcem in odideš brez odpovednega roka ali s kratkim odpovednim rokom. Če se ne moreš sporazumeti, velja zate zakonsko določen odpovedni rok – 30 dni (prvi odst. 92. člena ZDR). Ta rok prične teči naslednji dan po vročitvi odpovedi. Predlagam ti, da takoj daš odpoved (Podpisana _________ z današnjim dnem odpovedujem pogodbo o zaposlivi, sklenjeno dne ________. Prosim za skrjšanje odpovednega roka – največ _ dni. Datum, podpis – ne potrebuješ nobene obrazložitve) in tako boš v najslabšem primeru “prosta” čez en mesec.

Lp, A.

New Report

Close