Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je katera na 90 dnevni ločevalni dieti, mal izkušenj prosim??

Je katera na 90 dnevni ločevalni dieti, mal izkušenj prosim??

Povejte punce, kakšni so rezultati, izkušnje o tej dieti, koliko ste shujšale, počutje… vse ostale pa mirujte, ne potrebujem brati tule za in ne, hočem le izkušnje tistih, ki so na tej dieti ali so bile!

Če ima katera pa še dodatne jedilnike, ki jih je sama naredila, bodo dobrodošli, kajti rada bi več pestrosti, ne le tiste predlagane jedilnike, malo jih je, hočem več. Hvala!

v dobrih dveh mesecih skujšala 8 kg,
s tem da sem si dieto malce prilagodila – da ne jem za večerjo enako kot za kosilo. Malo še bo treba sicer vztrajat in zgubit še kakšna 2, 3 kg, pa bo.

kakšnih novih receptov pa nimam.

k.

Rezultati so sprva dobri. Ne poznam pa nobene, ki ne bi vseh izgubljenih kilogramov dobila nazaj, ko je z dieto prenehala. Svetujem ti, da raje zmanjšak vnos hrane (predvsem ješ malo ogljikovih hidratov in sladkorja, več pa zelenjave in sadja) ter se gibaš.

v treh mesecih shujšala 8 kil in nisem nikoli v času diete trpela hude lakote. v okviru dovoljene hrane za tisti dan sem si sama kombinirala jedilnike. zelo malokrat sem jedla cel dan isto hrano, pač pa sem striktno upoštevala predpisano hrano tistega dne (kombinacijo). Ješ lahko zelo pestro.

Po enem letu normalne prehrane se še nisem nazaj zredila. Opažam, da po dieti ne morem več jest takih količin hrane kot prej:) Jem pa vse po vrsti. Meni je ta dieta idealna, ker ne sili k stradanju ali enolični prehrani.

Nisem bila osebno, je pa bila moja sestra. Res je precej shujšala. Ampak na žalost je tudi kmalu dobila vse nazaj + 10 kg. Pa se je tudi po končanih 90ih dneh še držala zajtrka (sadje), ostalo je pa bolj kot ne opustila (vsake 4 dni sadni dan, vsak mesec vodni dan,…).

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

BIla lani po velikonocnih sem zacela…prvi mesec sem se striktno drzala…izgubila sem -6kg…naslednja dva meseca sem malo prilagodila zajtrk,saj mi je bilo mucno biti do poznega popoldneva samo na sadju… vsega skupaj sem zgubila -8kg…3kg vec od nacrtovanega…

Meni je dieta ful pasala…ful sem se dobro pocutila…le prilagajala sem vecerje,ker enostavno nisem mogla pojest pol kosila…sem pa zato recimo,ce sem imela B dan,za kosilo,dusen snicel + velika skleda solate, za vecerjo pa solata z jajcem…itd…

Vmes sem popila veliko tekocine, sadni dnevi so mi sploh,ko je bilo malo bolj toplo ful pasali…edino vodnih dni nisem imela nikoli…

Kaj se je zgodilo po locevalni…se mi zdi,da sem od takrat na vzdrzevanju…sej se pregresim sem in tja, ampak organizem se mi je tako spremenil,da si ne upam vec mesat hrane…sploh ce pojem mesanico kosila, krompir+meso….me trebuh se cel dan potem opozarja na napako, obcutim smotano tezo in vse me boli…

kar ok zadeva…moram priznat…le zajtrk bi bil lahko drugacen 🙂

Shujsala uspesno, 20 kg, vendar dobila vse nazaj v priblizno enem letu. Ceprav sem bila skoraj prepricana, da je v glavi naredilo “klik”, ocitno ni :(. Brez tega pa ni ohranjanja teze!

moj mož je shujšal 20 kg. razen vodnih in sadnih dni ni trpel.

tudi jedilnik je bil dovolj pester. ko je škrob ali kaj je šel na pizzo brez sira in šunke.

no je nekatere stvari malo po svoje izpeljal, pa včasih še večerjo preskočil.
sodelavec je ful shujšal, tudi njegova partnerka. ona nima sadnih in vodnih dnevov.

skratka stvari se da po svoje speljat.

drugače se meni zdijo tisti jedilniki ful pestri, saj imaš za 90 dni receptov + alternativ.

Ja, sem shujšala 17 kg. Še dobro leto po dieti so kg ostali nespremenjeni. Sem pa potem zanosila in rodila, moja “šibka točka” je vdarila ven in danes sem spet tam , kjer sem bila pred dieto. Po lastni zaslugi. Trenutno sem v fazi psihičnega pripravljanja ponovno začeti z dieto. Upam, da mi uspe.

LP Maja

Lep pozdrav !

Ja, po tej dieti se shujša. Prvič, eventuelno še drugič. Vsakič ima slabši učinek, to morate vedet. In kot je ena napisala gori, spremeni se telo, zato imate lahko probleme, ko boste še na nabvaden način prehranjevanja. In če boste šle (recimo da boste jedle kot pred dieto), boste dobile vse garantirano nazaj.
Jaz sem dala dieto skozi dvakrat, vendar nisem nikoli zdržala do konca. Prvič sem shujala v enem mesecu 4 kile, drugič 2. Zdaj pa namesto da se tako omejujem, raje jem bolj zdravo in je učinek isti, če ne še boljši. In predvsem trajnejši, ker 3MD traja 3 mesece, jaz pa lahko tako jem za zmeraj.

“Kaj se je zgodilo po locevalni…se mi zdi,da sem od takrat na vzdrzevanju…sej se pregresim sem in tja, ampak organizem se mi je tako spremenil,da si ne upam vec mesat hrane…sploh ce pojem mesanico kosila, krompir+meso….me trebuh se cel dan potem opozarja na napako, obcutim smotano tezo in vse me boli…”

s tem se močno strinjam ; )

meni odgovarjajo dopoldnevi ob samem sadju, saj sem potem skozi dan manj lačna, kot če dan začnem s konkretnim zajtrkom. Potem mi je za znoret, tako sem lačna.

3md mi odgovarja, čeprav si jo tudi prisvojim po svoje. Važno je, da ima nek urnik prehranjevanja, nek red, ki ga ob prejšnjem 26urnem prenajedanju nisem imela. Tudi zvečer nisem več lačna.

No, brez klika v glavi ne gre. Je pa smešno pričakovati, da se vse druge stvari lahko klikajo večkrat, le debeluščki bi morali vedno shujšati enkrat za vselej. Kot da smo neka superiorna rasa.

Prepisano iz revije mojTrener:

90-dnevna dieta

V Sloveniji je trenutno najbolj priljubljena dieta 90-dnevna dieta, ki jo nekateri imenujejo tudi ločevalna dieta ali kar na kratko 3MD. Njeni zagovorniki pravijo, da to ni dieta, ampak način pravilnega prehranjevanja. Poleg velike izgube telesne teže, naj bi se znižal tudi krvi tlak, izboljšalo naj bi se počutje, zmanjšal apetit ter občutljivost na vremenske spremembe.

Dieta traja 180 dni oziroma 6 mesecev in je razdeljena na dva cikla: prvih 90 dni poteka dejansko dieta in se je potrebno dosledno držati prehranjevalnih dni po vnaprej določenem zaporedju, naslednjih 90 dni pa naj bi se normalno prehranjevali – od diete naj bi ohranili le enak zajtrk (samo sadje), ostali obroki pa naj bi bili običajni. Prehranjevalna shema prvih 90 dni vsebuje 4 redne dni (beljakovinskega, škrobnega, oglikohidratnega in sadnega), ki si sledijo eden za drugim in se ločijo po hrani, ki jo lahko zaužijemo, ter enega občasnega (vodnega), ki je na vrsti vsak 29. dan in lahko pijemo samo vodo.

Za zajtrk nam dieta predpisuje dva kosa sadja iste vrste. Sadje sicer vsebuje dosti koristnih snovi, kot so vitamini, minerali in vlaknine, vendar pa tudi precej enostavnih oglikovih hidratov,ki pa pri izgubljanju maščobe niso najbolj zaželjeni. Poleg tega pa je takšen zajtrk enoličen ter energijsko siromašen, ki telesu ne zagotavlja dovolj energije za začetek dneva.

Drugi skupni imenovalec rednih dni pa sta enaka kosilo in večerja, vendar je večerja le polovična porcija kosila. Pri vseh kosilih poleg glavne jedi pojemo še solato, zraven pa pijemo vodo ali nesladkan čaj. Kot solata je mišljena kuhana zelenjava (korenček, ohrovt, brokoli, …) ali pa neomejene količine sveže zelenjave (solate, paprike, zelja, …). V solato pa ne smemo mešati fižola, koruze ali graha.

Če pogledamo razdelitev živil, ni povsem jasno, zakaj so dnevi poimenovani tako kot so, saj dejansko sploh ni ločevanja med beljakovinami in oglikovimi hidrati, saj na beljakovinski dan poleg mesa (beljakovin) zaužijemo tudi kos kruha (oglikove hidrate). Lahko bi celo rekli, da je to celo v nasprotju z načeli diete. Podobno je s sadnimi, oglikohidratnimi in škrobnimi dnevi – v vseh treh dneh prevladujejo oglikovi hidrati, edina razlika je, da na škrobni dan jemo kompleksne ogljikove hidrate (kadar uživamo stročnice pa tudi beljakovine), na sadni in oglikohidratni dan pa enostavne. Enostavni oglikovi hidrati so pri izgubljanju maščobe na splošno nezaželjeni (razen v obrokih po treningu), saj s hitrim dvigom krvnega sladkorja, povzročijo tudi povečano izločanje insulina, poleg tega pa niso sitostni (energijska vrednost glede na količino hrane in čas njene prebave) in nas spodbujajo k temu, da jih zaužijemo več in bolj pogosto kot jih potrebujemo.

Po obroku pa moramo obvezno spiti še čisto juho (zelenjavno ali govejo, kokošjo, gobovo, vendar brez rezancev, fritatov ali drugih nezelenjavnih dodatkov). Juho je potrebno popiti na koncu, ker naj bi se prebavljala dlje kot ostala hrana. Ne vem, od kod avtorju diete tak nesmisel, saj se hrana v želodcu pomeša. Edina verjetna prednost juhe po obroku je, da nam topla tekočina zapolni želodec in da večji občutek sitosti.

Največji nesmisel diete (zaradi katerega je verjetno dieta tudi zelo priljubljena) pa je večerja na oglikohidratni dan, ko si privoščino sladkarije – na primer 3 kose peciva, večji kos torte ali 3 kepice sladoleda, na koncu pa obvezno še 1 do 2 rebri jedilne čokolade, ki naj bi preprečevala alergije. Kakšne alergije naj bi čokolada preprečevala – kolikor je meni poznano, čokolada pri nekaterih ljudeh celo povzroča alergije. Predvsem pa tako velika količina enostavnih oglikovih hidratov v enem obroku sploh ni primerna za večerni obrok, še manj pa za kakršnokoli dieto, razen za hitro pridobivanje maščobe.

Po eni strani ima 3-mesečna dieta kup pravil (ni važno, če so smiselna ali ne), po drugi strani pa je zelo ohlapna in dejansko sploh ne predpisuje količine živil, ki naj bi jih zaužili. Če pogledamo na primer kos sira – ni jasno, če je kos sira težek 50 g ali 100 g, še manj pa, ali je to polnomasten sir ali sir z manj maščobe. Kalorično gledano pa se ta dva kosa sira razlikujeta za okoli 200 kcal. Podobno je z zajtrkom. Dve mandarini imata manj kot 100 kcal, dve večji jabolki pa dvakrat več. Takšne podrobnosti so tudi razlog, zakaj dieta pri nekaterih deluje, pri drugih pa sploh ne. Tako kot vse diete, tudi ta deluje pri tistih, ki dnevno zaužijejo manj kot potrebujejo.

Kakšna dieta se res splača?

– Dieta, ki vključuje raznovrstno hrano v večih (vsaj petih) obrokih dnevno.
– Vsak obrok sestavlja nekaj beljakovin (pusto meso, ribe in morski sadeži, jajca, pusta skuta) in nekaj oglikovih hidratov (riž, testenine, kaže, kosmiči, stročnice, sadje) ter zelenjava.
– Pri kuhanju in pečenju uporabimo malo maščob. Maščobe, ki jih uporabimo, pa naj bodo nenasičene – torej olivno olje, različna semena in oreščki.
– Pozabimo na sokove in raje pijmo vodo ter nesladkane čaje.
– Kilogramov tudi ne bomo izgubili, če bomo jedli v neomejenih količinah, kot obljubljajo nekatere izmed diet, ampak moramo zaužiti manj, kot pa porabimo – imeti morabmo kaloričen primanjkljaj, ki pa naj ne bo večji od 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dnevne porabe. Kilogrami bodo sicer kopneli počasneje, vendar pa jih ne bomo pridobili nazaj, kot se rado zgodi po zaključku mnogih hitrih diet.

*******************************************************

V razmislek.
LP!

Meni je jasno, da ko se dieta neha, se ne sme spet jest kot nekoč, to je živa bedarija vseh, ki to naredijo! Potem logično, da boš spet debel in še več. Jaz si bom to dieto prilagodila in vnesla v naš vsak dan, največ, da ne bomo mešali beljakovin z OH in na tak način vem, da je možno prav lepo jesti in živeti. Kljub vsemu pa sem si rekla, da želim mal brat vaše izkušnje, če je še katera enakih msili kot jaz, hvala.

Hvala vsem, torej, ko v glavi naredi klik, ko ti je jasno, kaj je sploh tvoje telo, kaj mu nalagaš vsak dan z svinajrijo kot so sladkarije, maščoba in vse kar zmečeš vase, ti res naredi klik in se odločiš, dovolj je tega, hočm bit spet srečen, pol energije in veselja. Tako je bilo pri meni že nekoč, pa nato porod en in dva in sem spet pristala na istem. Nisem predebela, ampak nisem več taka kot nekoč, enbergije ni, postava je šla po gobe in končno sem spet dobila voljo in energijo in tisti klik, da gremo nazaj, lepo uživat življenje in jesti vse kar nam paše seveda z pravo kombinacijo. Ločevali bomo predvsem beljakovine in OH. To je uspešno in za organizem odlično. Z možem pa bova en mesec šla na tole 90dnevno dieto, da se želodec malo skrči in metabolizem uredi…škodovati to ne more, le mal jo bom prikrojila po svoje, držala se bova 4 zapovedanih dni, le po mojih jedilnikih…

Drage moje, saj vsete zakaj se redimo, jaz recimo zato, ker sm še otrokom pojedla vse sladakrije, mož zato, ker pije na tone cocacole in samo to ukinem in po kosilu le sadje al zelenjavo in vem, da sm v mescu dni taka kot želim biti in vem, da tako lahko živim vse življenje, seveda z občasno nagrado, tedensko tortico…torej res je potreben klik in jest kar ti paše z pravo kombinacijo. Tudi pohan šnicl, zakaj ne, ali pomfri..ampak ko je pohna šnicl naj bo zraven solata, ko je pomfri pa enako, le še solata in se človek kljub vsemu dobro naje, organizem pa to hitro prebavi, čim pa mešaš meso in krompir se v organizmu vse to zacopa, organizmu se po domače zmeša in na koncu rata gnitje in sranje in vse najsabše za telo, no tako po domače opisano!

Vzemimo v roke kakšno dobro knjigo, kjer opisuje naše telo, kaj vse dela in kaj mi njim in takrat bo v vsaki glavi naredilo klik in boste rekle dovolj je tega, še dobro, da me ni kap ali da nisem že čisz zasvinjana.

Dajmo do maja dol tistih nekaj kg zase, za počutje in za naše ljudi okoli sebe, potem bomo srečne in vse bo sijalo z nami vred! Jaz sem začela danes..še katera???*-*

Lahko si izmenjamo mejle in se bodrimo ali vsaka en dan odpre temo na forumu in si pomagamo z nasveti, spodbudo ali ko te zagrabi lakota greš na forum in jamraš;)). Zavedat se moramo, da gre za nov način življenja in ne hujšanja, da tako kot smo jedel večraj, ne bomo nikoli več, drugače je vse brez pomena!

SE opravičujem za napake!

mene pred velikonocnimi ni na dietah :)…zacnem sele s prvim majem…pa se to si bom prilagodila menu :)…

Jaz sem ravno na dieti, jutri bo dva meseca od začetka. Gre mi dobro. Do sedaj sem ob 11 kg. Še 5 kg in bo dobro. Meni je lažje v službi kot doma, ker se v službi skos nekaj dogaja in nimam časa mislit na hrano.
Imam že v glavi načrt kako potem.
Brez mešanja hrane.

LP

Ja al ne, razmišljaš na popolnoma pravilen način, samo ob tem 3MD resnično ni potrebna, verjemi. Govorim iz izkušenj. Z njo boš obremenila telo, da bo nadaljnje hujšanje otežkočeno. Iz izkušenj! Po enomesečni dieti je bila pri meni potem teža zabetonirana za par mesecev, nato pa je sem obupala. Vdrugo sem poskusila drugače, brez 3MD, z ločevanjem pri kosilu, zdravo hrano, malenkostnim zmanjševanjem obrokov (ampak se še zmeraj najem), pa teža lepo konstantno pada, ni šokov za telo in tudi kakšno pregreho si lahko privoščim, pa še zmeram hujšam.

Jaz se nisem šla te diete zaradi dveh razlogov: presiromašni zajtrki in premočan poudarek na OH (škrobni dan je isto kot OH dan). Raje sem prebrala Montignaca – njegova prva stopnja je namenjena hujšanju, druga stopnja (kjer res lahko ješ skoraj vse) pa vzdrževanju teže. Čez dan lahko ješ vse vrste hrane, samo pri istem obroku jih ne smeš mešati.
Vem pa, da se veliko ljudi za 3MD dieto odloča ravno zaradi točno predpisanih jedilnikov – ni treba misliti, kaj boš jedel naslednji dan, ker je pač vse predpisano. Pa še to, slabost 3MD diete je premajhen vnos beljakovin, beljakovine pa so glavna hrana mišic. Se pravi, da ob tej dieti zelo trpijo mišice.

Mi gremo takrat že na morje. ueee. Bo pač treba kaj ukrenit do poletja.

Jaz sem lani pričela z ločevalno dieto,pa mi na telo ni pasala.Sicer sem vztrajala 2 meseca ,pa ni šlo.Shujšala le 4 kg,ko sem rpenehala,pa še dobila gor.
Sedaj sem se raje lotila Montijeve prehrane,mi na telo bolj “paše”,ni glavobolov,ni “švoh telo”,skratka je vse naj naj.

Jaz se bom držala kar tega,pa lep dan naprej!

mamiMaja

poleti sem se je lotila, prvi mesec shujšala 8 kg, drugi mesec 2 kg.. se je čisto ustavilo, kljub temu, da sem se enako držala.. pa mi je padla motivacija in sem nehala
kil pa nisem dobila nazaj, kljub temu, da zdaj jem tako kot prej

Če ne ješ beljakovin, jih telo dobi iz mišic, kar pomeni, da hujšaš v mišice in ne v špeh.. ker pa so mišice glavni porabnik kalorij… se tudi hujšanje enkrat konča…. Ko začneš pa spet normalno jesti….. si bo pa telo naredilo zalogo… ker ne bo vedelo, kdaj ga bo lastnik spet presenetil in bo spet stradal….

tako je, zato je najbolje, da jes lepo vse, le pravilno kombiniraš za lažjo prebavo, za manjše šoke na telo…

New Report

Close