Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako potekajo testi za alergijo na mleko,jajca’

Kako potekajo testi za alergijo na mleko,jajca’

Mene zanima kako potekajo testi za dojenčka za alergijo na mleko,jajca,pšenico?Koliko časa čakaš na pregled oz.teste(najbrž na Pediatrični kliniki)?Kdaj dobiš izvide?

Naš devetmesečnik ima spet neke lišaje in me skrbi.

Hvala vam.

Naroči se k dr. Voduškovi v Pržanju. Tam naredijo teste ambulantno. Naročen si ob uri, trajajo pa odvisno kolikor določi dr. Naredijo kožne teste, odvzamejo kri in po približno pol ure dr. odčita teste (kožni test). Izvid dobiš po pošti v roku enega tedna do 10 dni.
Naš pediater je napisal napotnico in rekel naj se naročimo ali k dr. Voduškovi ali na pediatrični. Mi smo se raje naročili k njej in mislim, da ni bila dolga čakalna doba. Je bilo pa to pred tremi leti za sedaj pa ne vem.

l.p.

A je to Vesna Plevnik-Vodušek?

Je ja, tudi mi smo že bili pred tremi leti pri njej.

Testi potekajo enako pri vseh alergologih. Izvid kožnih testov izveš takoj oz. po 20-30 minutah, ko jih alergoloh odčita. Če bodo delali tudi krvne teste pa se na izvid čaka od 2 do nekaj tednov.
Alergolog se sam odloči katere teste bo delal, odvisno od starosti. Če pa na kakšno stvar sumite, pa lahko naredi še ciljan test na to stvar.
Osebni zdravnik da napotnico za alergologa, vi pa se odločite h komu greste.

New Report

Close