Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če oče ne prizna otroka ali sem..

če oče ne prizna otroka ali sem..

Če oče ne prizna otroka oz. ne podpiše očetovstva ali sem opravičena do otroškega dodatka in ali lahko na mojo željo otrok vseeno nosi očetov priimek.Hvala.
sonja

Kolkor je meni znano, dodatek ti pripada, ne pa tudi očetov priimek.

Otrok se lahko piše kakor hočeš, po tebi, očetu, stricu, poštarju:-)

Če pa oče ne prizna otroka, pustiš prazno in ti pripada otroški dodatek.

Ja, tole bo kar držalo! LP!

Medklic – se me sicer popolnoma nič ne tiče – ampak zakaj dati otroku priimek očeta, ki z njim noče ničesar imeti? Žal tega ne razumem.
Ko ugotoviš, kakšen tepec je pravzaprav ta človek, ti je po mojem žal.
Oprosti, sem se morala skašljati. Lahko mu pa seveda daš kateri koli priimek na tem svetu. In tudi do otr. dodatka si upravičena. Da te ne bi na CSD prepričevali, da pojdi to uredit – ni ti treba.

ja, se pa lahko zgodi, da oče ne dovoli, da ima otrok njegov priimek, če ga ne želi niti priznati. Ne vem, če bo glih držalo, da lahko daš otroku kar tako nek priimek.

Motiš se acjom. Tiny ima prav.

otroku daš lahko ob rojstvu katerikoli priimek, ki ti pade na pamet. tudi očetovega. čeprav priimek še ne pomeni, da je oče tega otroka priznal.

Kar se priimka tiče, ga jaz otroku ne bi dala, zna se pa zgodit, d ati bodo rekli, d amoraš preživnino uredit. Če ti do tega moškega ni nič več in ne želiš imeti opravka z njim, pač enostavno rečeš, da ne veš kdo je oče. Vem ja, malo kruto se sliši, ampak je prijateljica enako naredila in ima sedaj mir pred vsemi.

ok, samo mi je čudno.

Samo ta vikend. Naslednjega ti ne bo več čudno. ;-))))

:)))

otork lahko nosi priimek drug ja,ampak imaš potem ti lahko komplikacije kar se tiče če bi hotela otroka peljati čez mejo itd

jaz sem otroku dala očetov priimek, čeprav ga ni priznal. Zakaj? Ne me vprašat, to je bilo takrat. Sedaj bi verjetno ravnala drugače.
Pri prehodu meje znajo včasih malo “zatežiti”, zato pa vedno nosim s seboj prevod rojstnega lista, da lahko pokažem, da je moj sin res moj sin… in potem ni težav.

Očetov priimek po mojem samo zato, ker ga oče samo uradno ne priznava, sicer pa. Otroški dodatek pa je višji…

lp

Urejanja preživnine ne morejo zahtevati, če otrok nima urejenega očetovstva.

Zeloo se strinjam, z metuljčico, saj težko najdem kak argument zakaj otroku dati očetov priimek, če niste skupaj.

Ne razumi tega zlonamerno, ampak, a sama sebe ne ceniš dovolj, da bi tvoj otrok nosil tvoj priimek?

Vsekakor ti želim, da se odločiš po svoji najboljši vesti.

a ni tko, da dokler se ne lotiš urejanja očetovstva in ne tožiš za preživnino, nimaš pravice do nobene pomoči in nobenih dodatkov? 2 leti nazaj je bilo tako, saj kolegica, ki ni imela namena laufat za tipom, ki ni želel priznat otroka, ni dobila nobenih finančnih dodatkov, dokler ni vložila tožbe. Zdaj dobiva preživnino iz tistega državnega sklada (al kaj že je, ki potem terja in toži naprej očete), ker je očetovstvo dokazala, dobiva pa tudi višji otr. dod.. Če je kakšna sprememba, se opravičujem za nenamerno zavajanje.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Res ni moja stvar, a ne morem si, pa če se še tako trudim, predstavljati, da bi 9 mes nosila, rodila in skrbela za LASTNEGA otroka, ki bi ga imela raje kot svoje življenje, ne bi pa nosil mojega priimka, pač pa od nekega ničvredneža, ki ga niti ne priznava za svojega. Za bruhat.

dokazat moraš očetovstvo šele nato greš dalje

Mar ne bo otrok nosil tvoj priimek???? Le zakaj bi očetovega, če ti otroka še priznati noče??? Ne vem no, če si ti tako 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da je otrok res njegov raje vse napore vloži v to in naredi vse, da bo moral otroka priznati, dokaz očetovstva, pregled krvi… in zanj plačevati, prevzeti odgovornost…samo njegov priimek otroku ne bo pomenil nič, prej gorje kot kaj drugega!

In da lahko daš otroku katerikoli priimek je spet en velik lapsus naše pravne države, torej ena cvetka, ki ne ve kdo je oče njegovega otroka, bo rekla tale je in mu dala njegov priimek, bogi revež pa niti slučajno ni oče…in nato gorje okolice, mogoče še kakšne žene, žlahte…Saj niso vse ženske le poštene ane, ene so prave lisice, ki le čakajo, da uničujejo tuja življenja, da se nekomu maščujejo tudi na take načine, čeprav moški nikoli nič ni imel z njo, mogoče ji je le rekel ne in se mu je ona nato maščevala na tak način in ne to ni film, to so resnice, ki se dogajajo, ker je naša pravna država v takem razsulu!

Sonjap, to niti pod razno ne leti nate, le napisala sem tako na splošno, da se tudi taki primeri dogajajo.

New Report

Close