Najdi forum

vnete oči pri mamici

tokole gre 10.2 sem zbolela za virozo, čez en teden pa gripo in čez par dni sem imela oči rdeče kot angora zajc in izbuljene kot žaba. diagnoza je bila vnetje roženenice in antibijotično zdravljene 4 tedne. Nekako teden dni sem imela zdrave oči, ko mi je bolniška potekla in sem šla na šiht. Že 15 let nosim leče, ta čas sem seveda očala. V službi delam izključno samo z računalnikom.
Problem je ta da sem včeraj prišla v službo, delala 9 ur in danes imam zopet oči hudo, hudo vnete.
Sem v službi in v bistvu čakam šefa da se prepriča na lastne oči kako in kaj je z mano potem pa …. kaj ali naj bom spet 1 mesec doma. Kaj naj naredim.

Če ima katera podobno izkušnjo naj mi jo pove. Kako naj si pocajtam oči?
Hvala

Dokler si oči popolnoma ne pozdraviš, pusti leče na “dopustu” in nosi očala. Najhuje je ko na že tako občutljive oči zaradi vnetja še leče daješ. Pa naj bodo mehke in s kakršnokoli propustnostjo zraka, še vedno ni isto kot če v očeh nimaš nič. Poleg tega moraš tudi pazit da oči med vnetji in takoj po njih ne forsiraš. “Buljenje” v računalnik in televizijo ni zdravo že za zdrave oči. Če imaš kakršnekoli težave pa je še toliko bolj škodljivo. Strmenje v eno samo točko (beri ekran) povzroča da se oči ne solzijo dovolj. Posledica tega so razna vnetja. To lahko preprečiš tako da večkrat mežikaš oz. zehaš (zehanje povzroča večjo solznost oči). Sliši se smešno vendar deluje. Poskusi, meni je tako svetovala sama oftalmologinja in optik.

Pa čimprej lepo pozdravljene očke.

Lep sončen pozdrav iz Obale
MATEJA

-uh, malo mi je lažje, ker nisem edina…. (brez privoščljivosti, seveda!)

Tudi jaz sem v februarju skupaj z virozo pridelala še rdeče oči. Diagnoza: konjunktivitis. Bvacyn kapljice, teden bolniške, ker imam tudi jaz v službi non stop monitor. Naslednji teden po dveh dneh – tup!- še na drugo oko. Spet tri dni bolniške in poleg bivacyna še maxitrol. Naslednji teden zmerno rdeča oba uča, naprej kapljice, nato sem morala nehat z maxitrolom, ker zvišuje očesni pritisk. Zdaj, po dveh mesecih, imam zjutraj še vedno malo “spopane” oči, čez dan je bolje, čisto dobro pa še vedno ne. Okulist meni, da letos kar večino viroz spremljajo ti “angora zajci” (tudi naša dva tamala sta ob smrkanju imela kakšen dan pordele oči). Dal mi je “umetne solze” (uporabljati po potrebi, če je uč “suh”) in izjavo, da “te zadeve kar trajajoooo”.
LP, sotrpinka.

New Report

Close