Najdi forum

trebuh po porodu

Od poroda so minili trije meseci. Dva meseca telovadim dvakrat na teden, vsak dan se sprehajam tudi po tri ure, pazim, kaj jem in se mažem z različnimi žavbami. Trebuh pa ostaja. Čisto mehek, mlahav in strijast. Kaj naj še naredim? Vem, da je mogoče še prekmalu, ampak vsaj kakšna sprememba bi se že lahko pokazala (na drugih delih telesa se je!). Sicer je najbolj pomembno to, da je naš dojenček zdrav in priden, pa vendar! Tale trebuh me jezi!
Hvala.

hm. verjetno je odvisno tudi od tega, kakšen je bil trebuh pred nosečnostjo. jaz sem hodila na telovadbo do konca nosečnosti, po porodu sem TAKOJ začela s priporočenimi vajami za trebušne mišice in to redno izvajala vsak dan, po 6 tednih sem začela še z aerobiko 2x tedensko. po 3 mesecih sem imela boljšo postavo, kot prej, pa še zagorela sem bila od vsakodnevnih sprehodov v naravi (bilo je namreč zgodaj poleti). moj nasvet – vztrajaj pri telovadbi.

Mene tudi jezi trebuh! Dva meseca po porodu sem imela manj kil kot pred nosečnostjo in tudi manjši trebuh (morda so bili malo krivi tudi živci, ker je bil sin v bolnici). Zdaj, 17 mesecev po porodu pa sem taka kot sem bila v 6 mesecu! No, le da jaz jem vse po vrsti, pa tudi telovadim ne nič ekstra – kolikor ob igri z malčkom… Skratka, mene tudi jezi trebuh!

;-))))) Hotela sem ti dati samo malo moralne podpore, da smo nekateri še na slabšem (čeprav po izključno svoji krivdi)…

LP

nika
nova
Uredništvo priporoča

Trebuh včasih potrebuje malo več časa, da se vrne v prvotno obliko. KOnec koncev je bila koža na njem dosti bolj raztegnjena kot drugod po telesu, kajne? 🙂
Pridno telovadi, se rekreiraj, jej normalno, dosti pij – pa bo! Prisežem!!! 🙂

Koža je bila res nenormalno raztegnjena, saj sem imela tudi nenormalno velik trebuh. Pred nosečnostjo sem bila pa ploh! Kako se to vse spremeni! Ampak zanimivo, da se lahko trebuh tako raztegne in potem povrne v prvotno stanje (vsaj upam, da se!?).
Nič, bomo telovadili še naprej!
Aja, mimogrede, za tiste, ki vas zanima: nova Vichy-jeva anticelulitna krema je odlična! Noge mi je kar skupaj potegnilo. No, malo pretiravam. Res se pozna!
V upanju na manjši trebuh,
vaša T.

Ne bi bila rada nevzpodbudna, ampak meni se je med nosečnostjo premaknilo znamenje od popka pod rebra in je še vedno tam! Trebuha sicer ni, kože pa je še vedno nekaj viška. Pa bo mlajši kmalu star tri leta… :-((

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Pri meni tudi koža viška, ki se pogosto “lepo napolni” in razmaknjene trebušne mišice za kake tri prste… Kile pa, kot pred nosečnostjo, že dolgo.
Malo vpliva tudi, koliko si “elastičen” tip, pa EMŠO. Seveda pa je poglavitna vadba in prehrana.
Čeprav pri mojih mišicah (že po drugem porodu) ni kaj dosti pomagalo…
Športnica, kakšen nasvet???!
Lp, Mateja

Aja, še to – zelo pomaga tudi primerna pokončna drža!
Lp, Mateja

Seveda je dosti odvisno tudi od starosti in prirojene elastičnosti kože, jasno, ampak načeloma 3 mesece po porodu še nima smisla obupavati, je še odločno prezgodaj!
In vsekakor se splača biti optimist 🙂 V nasprotnem primeru se ženske hitro zabubijo, zažrejo, padejo v depro itd., posledice si pa lahko žal vsak dan prebirate tudi na tem forumu… Poleg tega se mi zdi, da je bistvena razlika, če ti ostane malo odvečne kože ali pa če ti ostane odvečnih 20 kil! 🙂

V glavnem trebušnjaki – ampak PRAVILNO izvajani, ne kr neki 🙂
To lahko mirno počneš doma, kadar ti zapaše, splača se pa tudi stopiti v fitness, pa ti bojo tam lepo nazorno pokazali vaje za trebušne mišice. Ni nujno, da bo šla ČISTO vsa koža nazaj, neki napredek pa sigurno bo – če nič drugega, se bo imela koža čez kaj napeti (mislim na okrepljene mišice)
Poleg tega je zelo priporočljiv tudi tek, ker pri njem dejansko delajo mišice praktično celega telesa – s tem ne moreš zgrešiti. Ali pa hitra hoja – rabiš vedno tudi aerobno vadbo, poleg anaerobne, ki “dela” mišice (fitnes, trebušnjaki…)
Ampak je pa s tem tako, kot z vsako rečjo: brez muje se še čevelj ne obuje. Je treba delat in vztrajat. Ne tri dni ja, potem pa en mesec nič, pa spet dva dni ja (ker se bliža morje ali pa kaka poroka :-)), pa dva tedna nič itd…
Rezultati (taki trajni , ki ostanejo) se VEDNO pokažejo šele na dolgi rok, nimaš kaj, tu čarovnija ne pali…

Bodte pridne! 🙂

Ne tri mesece. Tri leta! 🙂

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Hvala, športnica!
No, meni vsaj kile ne ostajajo, hvala bogu!
Lp, Mateja

Za optimalne rezultate so trije meseci malo premalo, da te potolažim, tudi jaz sem vse prehitro pričakovala, pa kar gre. Če dojiš se bo stvar uredila, bodi brez skrbi. Jaz nisem popolnoma nič telovadla, ker sem taki tip – bolj lene sorte, ampak sem sedaj bolj zadovoljna s svojo postavo kot sem bila pred nosečnostjo. Tamala ima 13 mesecev in na svetu je zame sedaj pomembna samo ona, moji problemi so z njo izginili. Čim manj se sekiraj pa bo.

Ja, sem prebrala, samo sva hkrati pisali…
Ma ja, seveda komu tudi kaj ostane, nimaš kaj. Moja frendica, ki je malo starejša, bo imela po dvojčkih na trebuhu celo življenje nagubano kožo – pa je tudi športnica, visoka, suha, drugače manekenska postava… In je minilo že 8 let od poroda… Tako pač je. Imela je res enormno ogromen trebuh in ni kaj. Samo zato se ni za sekirat – pomembno je, da veš, da si fit, da te ne bo na prvem vzponu na Šmarno kap, da imaš kondicijo za laufat za otroki in take reči 🙂
Če športaš, potem že s tem nabaciš toliko samozavesti, da te malo odvečne kože na trebuhu ne more vreči iz tira 🙂 Res!

:-))
Sicer me trebuh oz. odvečna koža ne moti. Sem napisala “zgolj v vednost in ravnanje”. Še vedno so mi stare hlače prav…
Je pa še dobro da je tako, glede na to da sem imela pri obeh nosečnostih 16 oz. 18 dodatnih kg – vse v trebuhu!

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Pozdravljena!

Po treh mesecih navadno res še ni videti kakega napredka, ampak … koža je pri nekaterih lahko kar problem. Meni je po 2. otroku (trebuh je bil res nenormalno velik, celo porodničarji in ginekologi so se mi malo nasmihali in zmajevali z glavo, da kaj takega pa še ne) na trebuhu ostalo veliko, veliko kože. Ko sem svojo zdravnico vprašala, katero kremo mi priporoča – mi je napisala kar napotnico za kirurško odstranitev kože. In po pregledu na kliničnem, so mi to tudi predlagali, saj se mi je naredila prava kožna guba, pod katero se lahko zadeva začne vnemati – sploh poleti . Poleg tega so mi rekli, da je tista moja odvečna koža tudi popolnoma zanič, saj je odstopila od podkožnega maščevja in zato ni nikakršne možnosti, da gre kdaj nazaj.
Seveda sem imela tudi zelo ohlapne mišice, a s pridno telovadbo (od 8. tedna 2x tedensko telovadba mami+dojenček, od otrokovega 5.-8. meseca pa še 2x tedenska večerna aerobika, vaje doma) sem uspela mišice vsaj približno utrditi.
Devet mesecev po rojstvu sem tako spet na isti kilaži, trebuh se približuje normalnemu izgledu (malo bo še treba potelovadit, a vse boljši in boljši je), koža pa … Ja, ravno danes so mi pobrali šive in namesto ogromne količine kože mi bo ostala brazgotina čez trebuh tik nad popkom. Kar seveda ne bo lepo, ampak vseeno bolje, pa še zdravstvenih težav (vnetje kože…) naj ne bi bilo.
Če se ti zdi, da je kože res ogromno in se ti dela kožna guba – mogoče vseeno vprašaj svojega splošnega zdravnika za nasvet. Je pa tako – če zadeva res ni grozna (no, pri meni je bila), ti težko to naredijo na napotnico. In če je grozna, ti svetujejo, da pohiti, ker je vsak danj manj možnosti, da bi take operacije krila zavarovalnica. (zato sem se jaz odločila za poseg že zdaj in ne šele takrat, ko preneham z dojenjem).

Upam, da pri tebi ni tako hudo in se ti bo vse skupaj popravilo. In ne obupaj nad telovadbo – po 3. mesecih sem bila jaz še taka, kot normalna nosečnica v 6.mesecu. No, zdaj po 9. pa brez težav zapnem hlače, ki sem jih nosila pred porodom.

M.,
zanima me na kakšno telovadbo si pa hodila vso nosečnost,
lp

Tudi mene. Po 10 mesecih še vedno. Žal v drugo nisem dovolj delala na sebi. Do zdaj. Zmatrana sem ves čas preveč. Zdaj računam, da bom to uspela uredit s tekom in trebušnjaki na trimu. V prvo se je lepo porihtalo. Strije sicer ne. No, ne povsem. Saj bo, v prvo je res šok, ko se takole po porodu zagledaš v ogledalu, a ne? Naslednjič nekako pričakuješ, kar veš, da je neizogibno in laže psihično prenašaš svojo podobo.
M

Mojca Berdnik Vozel

Moja je stara 10 mesecev in sem šele zdaj zgubila trebuh! Tudi jaz sem bila pred nosečnostjo čisto ploh, potem pa nenormalno velik trebuh med nosečnostjo, po porodu pa vse do 1 meseca nazaj tudi tak trebuh, da so me vsi spraševali če sem ponovno noseča. Verjetno gre pri trebuhu bolj počasi nazaj (enim gre hitro drugim se pa vleče tudi do 1 leta), boš videla tudi ti boš prišla prej ali slej nazaj na staro.

Ni vse v pravilni prehrani in gibanju, telovadbi. Moraš računati tudi na to, da so krivec za to stanje tudi geni; malo povprašaj svojo mamo, kako se ji je postava preoblikovala po porodu, pa morda babico …..Pa še nekaj je: v nosečnosti tudi hormoni poskrbijo za porazdelitev maščob na “kritičnih mestih”…Na žalost – tako pač je!

New Report

Close