Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek starigrad-paklenica

starigrad-paklenica

Pozdravljeni!

Ali je bil kdo na morju v starigrad-paklenica in kako je bilo?
Se odlocamo pocasi kam bi sli, pa ne predalec in je ena ponudba, ki nam je vsec, samo ne vemo kako je tam.
Hvala za vse informacije!

lp

Če gledaš hotel Alan, je hotel lep, sobe tudi, je tak mali hotel, bolj družinske narave, sobe so veliek in prostorne. Zunaj je en manjši bazen, nekako obliki osmice, lani ni bil ogrevan, obala je blizu, plaža mal kamenčkov in travnik, senca je bolj kriza, mal naprej je eno otroško igrišče, solidno orihtano, kar je mene motilo je, da je okoli hotela – nič. To ni tko mestece, za kam pošetkat zvečer pa to, je hotel, pa nič okrog. Par 100 m čez cesto je naravni park, za plezarijo, grosko kolesarstvo, če nisi ravno zagret športnik, nimaš kaj dosti tam počet. Ni promenade, ni kafičev za kaj popit in posedet zvečer, je pa ena terasa z živo glasbo zvečer do polnoči čist zraven hotela, kar zna bit zoprno, če maš majhne otroke, ki naj bi šli zvečer spat. Sicer so pa hotel lani v nulo prenovili in je res lep. Jaz osebno ne bi šla tja, imam rada, da se da kam posprehodit, kam it, da je zvečer mal “lajf”-a, da nisi ves teden na enem fleku privezan.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

mi smo bili zadovoljni, bili smo v hotelu alan, tisto leto so ga še renovirala vendar vse tako da ni motilo gostov. gre za relativno mirno destinacijo, z promenado ob morju do centra. v samem centru ni ravno ne vem kaj, vendar za moj okus ravno dovolj. z hrano smo bili zadovoljni, vedno smo našli kaj za našo pupo ki je alergik na hrano, sobe o.k. bazena pri hotelu sicer nismo uporabljali, ker sem pač sama mnenja da se v bazenu lahko kopamo kar doma, je pa res da je bilo morje čisto, sicer bi bazen uporabljali.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem hodila v Paklenico oz. Starigrad zgolj zato, ker sem plezala. Kolikor se spomnim drugače res nimaš veliko početi. V “mestu” so ene dve tri gostilne, malo promenade in konec … Če vam je do tega, da MIR je pa O.K.
Meni je bilo všeč, itak smo bili zvečer zmatrani in je pasal samo kakšen pir, za kakšno hudo nočno življenje pa nismo bili.

Mi smo bili že dvakrat va Starigradu-Paklenici. Obakrat smo kampirali. Tam je res raj za plezanje. Morje je čisto, res je bolj mirno, ma nam je odgovarjalo. Ni večjega žuranja.
Če ste za mirne počitnice in za oddih je pravi kraj.

lp,Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Super ste, hvala vam!
Glede na to, da smo bolj mirne sorte-imamo radi mir, mislim, da bo to za nas. Imamo dve leti stari dvojcici in ne bomo imeli casa za nocno zuranje.
Kaksna je plaza, ali je voda takoj ob obali visoka ali pa postopoma globlja?
Ali je primerna za otroke? Je prodnata?
Koliko voznje je priblizno do tam iz smeri Celja? Na kateri mejni prehod ste sli, da je blizje?

Hvala!

lp

Plaža je ok tudi za otroke-vsaj pri kampu. Je prodnata, so kamenčki, voda je postopoma globlja.

Iz vašega konca ne vem koliko je vožnje, ker mi smo se vozili iz primorske.

Poglej po avtokarti- je pred Zadrom.

Lp,Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

V Starigradu imaš dovolj luštne plaže za otroke- tako pri kampu, ki je last nacionalnega parka (v bistvu se drži kampa od hotela Alan), kot malce v drugo smer pri enem starem zapuščenem stolpu. Res pa je, da ni sence!
Mi hodimo v Paklenico že deset let. Prej sva z možem hodila zato, ker sva plezala, ampak tudi z dojenčkom smo potem še vedno hodili tja. Jaz sicer v hotelu Alan nisem nikoli počitnikovala, sem si ga pa dobro ogledala. Osebno mi ni všeč tista stolpnica, kakšna je hrana in vse ostalo pa ne vem. Imaš pa recimo malo nižje po magistrali ( v smeri Reke, kilometer recimo ) hotel Vicko. Ta je manjši, eno depandanso ima tud ob morju. Pa en kup je apartmajev, tako da….
Neke blazne zabave res ni, par kafičev, zadnji dve leti pa imajo tudi v Alanu zvečer neke fešte pa animacijo za otroke. Mi smo se ponavadi iz kampa s kolesi odpeljali do tja, da se je naš malček naplesal….
V kanjonu Velike Paklenice se lahko luštno sprehodiš, če seveda ni prevroče. Glede na to, da imaš majhne otroke ti pa povem še, da voda tam ni ravno najbolj topla. Naš Aljaž, ki je bolj zmrznjene sorte, ima vsako leto težave s tem:) . Pa vsako popoldne malo zapiha in ratajo valovčki.

Jaz ti priporočam, če te zanima še kaj več, pa odpiši in vprašaj.

lep dan

janette

New Report

Close