Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Logatčani, kako je kaj živet v Logatcu

Logatčani, kako je kaj živet v Logatcu

bomo počasi začeli iskat večje stanovanje, denarja za večje v Ljubljani nimamo, pa razmišljamo o selitvi izven Ljubljane,
sploh kam, kjer bi

– hitro prišli v Ljubljano ( max 15-20 min do obrobja Ljubljane )
– da ima kraj vso infrastrukturo ( šole, vrtce, zdravstveni dom, lekarno, možnost ukvarjanja z športom )
– po možnosti kak bazen
– dobre avtobusne in po možnosti želežniške povezave z Ljubljano
– ne preveč prometa

Južni konc Ljubljane nam ni kaj preveč všeč ,ker nima zadosti lokalne infrastrukture
( Grosuplje, Ivančna gorica), gorenjski konc bo imel še nekaj časa preveč zabasan dostop v Ljubljano
ostane del zahodno od Ljubljane

Vrhnika nas mika, a je vsa zbita okoli centra, zjutraj je kaos po glavni cesti za dostop do avtoceste, sploh ker morajo vsi okoliški kraji iti skozi Vrhniko

Postojna je predaleč, ostane pa Logatec,…

smo se malo prepeljeli skozi in vidli, da se vse živo okoli prometa prenavlja
imajo polno trgovin, rekreacijski center, malo smučišče, novo telovadnico;
lep vrtec, veliko odprtih površin, sprehajalnih poti, kolesarskih stez,…

pa smo opazili oglas za trisobno, pa nas malo zanima, …

Logatčani, prosim na plano, kaj pravite na življenje v Logatcu ( tudi kaka kritika bo dobrodošla )

Tudi mi smo se preselili iz Ljubljane v Logatec, pa moram reči, da je kar fino. Logatec ima podobno pozicijo kot Domžale. Je pa minus ta, da je avtocesta do Logatca plačljiva, do Domžal pa je zastonj.
Mislim, da je Logatec kar dobra izbira. Ker sem sama iz Ljubljane, nato smo se selili v Mengeš in nato v Logatec. Moram reči, da so prednosti velike. V Gornjem Logatcu je malo otrok, oddelki v šoli so majhni, posledično-boljši pogoji dela.

Je en velik minus. Na veliko tržnico je treba v Ljubljano, pa v kino, skratka, treba se je peljat 30 km v Ljubljano. Drugače je pa fajn.
Je pa Logatec spalno naselje, saj se polovica ljudi baje vozi v Ljubljano v službo. Vedno več je priseljencev. Sem ena izmed njih.

LP Neja

Domžale imajo podobno pozicijo kot Vrhnika in ne kot Logatec. Iz Domžal je do Bežigrada samo slabi 10 km, isto do Novih Jarš, do Rudnika in Viča pa po slabih 20 km.

Mengeš je zgodba zase, ker je do najbljižjega vstopa na AC kar nekaj km.

Toliko o plačljivosti avtoceste.

Itak jo bomo pa baje tudi Domžalčani kmalu začeli plačevati.

glede cestnine za avtocesto;
so mi rekli, da je Logaški župan v zaključnih pogovorih z DARS-om za drastično zniženje cestnine, kot se je to zgodilo v primeru Vrhnike

Nisem mislila, da so toliko oddaljene kot Logatec ampak, da je približno enaka kvaliteta bivanja(avtobus, lokali….). Vem, da je Mengeš malce na slabšem.

Neja

Baje je veliko droge.

droge, veliko ?
ja, je bil problem pred cca 10 -15 leti, ko je odraščala mladina “iz juga”,
podmladek “gastrbajtarjev”,
sedaj pa tega ni več,

hahaha jep prav maš, džankiji so res vsi na ić…

Moj dragi pravi, da je Logatec “cute” :)))

Dve leti živimo v Logatcu, moj dragi je Ljubljančan, jaz sem pa prej tudi dobrih 15 let živela v Ljubljani. Odločilni faktor je bila seveda cena stanovanja.

Kaj je v Logatcu fajn:
1. cene stanovanj;
2. vreme: pozimi sicer bolj hladno kot v LJ, ampak veeeeeliko manj megle;
3. narava – super za sprehode, midva imava travnik skoraj dobesedno pod oknom;
4. dovolj trgovin, vsaj za vsakodnevne nakupe, za večje se še vedno odpeljemo v LJ;
5. LJ ni predaleč, tudi če se vsakodnevno voziš v službo – jaz sem do centra LJ potrebovala pol ure – ko se mi ni mudilo in sem šla na AC na Vrhniki;
6. LJ je še vedno dovolj blizu, da se brez problemov zapelješ v soboto na tržnico, v nedeljo na bolšjaka;
7. infrastruktura: šole, vrtci, upravna enota – vse je ravno tolikšno, da so uradniki še prijazni in fleksibilni;
8. fitness center z bazenom, masažo ipd.;
9. Logatec se, tudi zaradi velikega števila priseljencev, razvija, vedno več se dogaja.

Kaj v Logatcu ni fajn:
1. če si ljubiteljica sprehodov ob Ljubljanici ali v Tivoliju, “kafetisanja” s prijatelji, firbcanja po trgovinah in podobnega – to odpade; midva sva se takoj po selitvi skoraj vsak dan vozila zvečer v LJ, sedaj sva se pa že “umirila” – tudi zato, ker imava doma otročka; še vedno pa sva v LJ najmanj dvakrat tedensko – shopping in obiski;
2. je ravno toliko oddaljen od LJ, da se ti ne bo dalo “kar tako” se odpeljati tja – recimo na kavico s prijatelji, vsaj zelo pogosto ne;
3. ceste po Logatcu so v groznem stanju – na srečo sedaj popravljajo, ampak bo letos verjetno še celo leto štala;
4. težko dobiš varstvo za otročka, če ga recimo nočeš dati v vrtec;
5. vsi prijatelji so v LJ!!!

No, malo sem ti nametala, kar mi je padlo na pamet. Vrstni red ni nujno od najbolj do najmanj pomembnega.
Pod črto pa: nama ni žal, da sva se preselila. In to je pomembno.

Upam, da sem ti pomagala, pa da se bo še kdo javil, ki bo tole dopolnil.

LP
Taša

P.S. Jaz sem renutno na porodniški, zato tako pogrešam tiste kavice in sprehode. Ko sem bila vsak dan v službi v LJ, ni bilo problema.

Mi smo pred sedmimi leti kupili stanovanje v Logatcu.

Takrat v glavnem zaradi cene, sedaj pa ne bi šli nikamor drugam okoli Ljubljane, še menj pa v Ljubljano.
Zakaj ?

Večino razlogov je omenjenih zgoraj, za nas pa je pomembno predvsem to, da imaš vse pri roki.
Logatec je pravo športno središče, zrak zelo čist, vse okoli polno narave.
Logatec za razliko od večine krajev ni nabit, ker je vse na planoti.

Veliko je priseljencev in ni klasično podeželsko mesto.
Veliko je mladih družin, otrok je v povprečju zeloo veliko. zato krožki in dopolnilne dejavnosti zelo v redu funkcionirajo.

Z rekreacijskim centrom v Zapolju in novo telovadnico pa je ratalo vse skupaj še bolje.
Od fitnesa, zaprtega bazena z vsemi možnimi tečaji, savnami, zaprtimi badminton igrišči,…
in nikjer ni pretirane gužve, cene pa so zelo v redu.

Mož hodi na rekreacijsko plavanje in fitnes.
Mesečna karta ga stane celih 12.000 SIT ( neomejen fitnes in 2 ure plavanja na dan )

Kraj ima zelo veliko sonca, megle je bistveno manj kot v Ljubljani, Vrhniki,…

Ravno prav je velik, da se ljudje pozdravljajo med seboj in ravno prav velik, da ni pretiranga obrekovanja.

V naslednjih letih bo še precej rastel, ker bo zraslo še nekaj blokovskih naselij, na Kalcah in Martinj hribu pa se pripravlja veliko parcel za gradnjo hiš.

New Report

Close