Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neodgovorni starši

Neodgovorni starši

Malček odtaval iz avta in se izgubil

Dveletnika je nedaleč od kraške jame našel pohodnik – Policisti bodo starše ovadili

Sežana – Malo je manjkalo, pa bi novinarji poročali o še eni tragediji izgubljenega, komaj dobri dve leti starega dečka. Slednji se je v nedeljo popoldne izgubil na nevarnem Krasu, vendar so imeli vsi, ki so ga iskali, veliko sreče, še največ malček sam, ki ga je našel upokojenec Guido Trebec iz Sežane.
Šestčlanska družina iz Ljubljane se je v nedeljo popoldne odpravila na izlet na Kras in pri tem zagrešila hudo napako. Starši so se odločili za ogled kraške jame Vilenica, s seboj so vzeli tri starejše otroke, najmlajšega pa so pustili spati v avtu. Ko so se po dobri uri z vodnikom vrnili iz jame, otroka ni bilo več v avtu. Očitno se je prebudil, ugotovil, da je sam, odprl vrata avtomobila in odtaval v neznano.
Ko je dečkov oče ugotovil, kaj se je zgodilo, je ob 16.43 obvestil sežanske policiste, ti so bili čez šest minut pred vhodom v Vilenico in začeli organizirati iskalno akcijo. Medtem pa se je jami približal 65-letni upokojeni elektromehanik Guido Trebec, ki ga domačini poznajo kot strastnega pohodnika. V devetih letih je že štiritisočkrat šel na vrh hriba Tabor pri Sežani. Tudi to nedeljo je ubral standardno pot: iz Lokve je šel najprej na Tabor, ko pa se je vračal, se je odločil za povsem drugo pot, kakršno ubere le enkrat na tri leta. Ta gre mimo pečine in vhoda v jamo Vilenica.
Ko se je približal jami, je srečal nesrečne starše in vodnika jamarja, ki so ga ogovorili in mu povedali, da iščejo otroka. »Hodil sem po terenski vzdrževalni poti vzdolž vodovoda Sežana–Lokev in ves čas mislil na otroka in molil zanj. Ko sem bil že kakega pol kilometra stran od mesta, kjer sem srečal starše, kake četrt ure pozneje, sem ob poti slišal tiho ječanje. Postal sem pozoren in zavil s poti. Otrok je stokal in hlipal, ležal je na trebuhu v travi, kakih pet metrov s poti, in tiho jokal. Pobral sem ga, ga nagovoril in ga dobrih pet minut nosil do staršev. Medtem mi je povedal, da je bil sam, da so šli starši v jamo in ga pustili v avtu. Ne morem opisati, kakšno veselje sva povzročila vsem, ki so ga iskali, najbolj pa staršem,« nam je povedal Trebec. Iskalno akcijo so končali le približno četrt ure po prvem klicu.

Boris Šuligoj

Ne morem rečt drugače: A so prfuknjeni!?!?!?!?!?!?!?!?

Hudo, ubogi malček.

lp,

N.

nova
Uredništvo priporoča

bogi malček 🙁 ampak starši?? več kot eno uro pustiti otroka samega v avtu??? ovadba se mi zdi edino pravilna!

Raje ne bom več govorila o neodgovornosti staršev, ker … … … pustmo stat … … Lahko samo rečem … hvalabogu, da se je otrok našel … in hvalabogu za tega človeka, ki ga je našel!!!!

Tukaj se pa tudi moja toleranca neha. Če bi se kaj zgodilo, to ne bi bila nesreča, temveč očitna malomarnost. Kje imajo starši pamet??

Kakšna sreča, da so ga našli. Temu gospodu bi morali podeliti medaljo. Če njega ne bi bilo, je vprašanje, če bi ga našli.

Za starše pa nimam komentarja…

je blo včeraj na RTL-u pri poročilah, da so spet našli otroke zaprte v hišo;
nisem prepričana ali v Avstriji ali v Nemčiji
mama je v stanovanju brez hrane zaklenila 1, 3 in 5 letno punco. Na srečo so sosedje slišali otroške klice na pomoč. …………

k.

Zdej mi pa povejte … s je to sploh še normalno?????!!!! A smo ljudje res že na takem nivoju, da smo brezbrižni ne samo do neznancev ampak celo do svojih otrok?????!!!!

Mislim, no – berem in berem in nikakor ne morem verjeti temu kar sem prebrala. Še dobro, da ni izginil v kakšno kraško jamo, ki jih je tam vse polno. Sreči ali komu drugemu hvala za dober konec.

Pa zakaj ne dajo otrok v rejo ali posvojitev, če jim je preveliko breme? Šit, res.

Starši tega slovenskega malčka pa upam, da se bodo resno zamislili – mene bi kap že, če bi prišla nazaj k avtu, pa bi se otrok drl kot zmešan, ker bi bil sam. Ampak očitno je bila žrtev, da bi eden od staršev ostal pri njem, prevelika…. Na srečo se je dobro končalo. Tokrat.

Ma jaz otroka, če mi zaspi v avtu, pobašem v naročje in hajdi. Je tudi dveletnik, ima 15 kil, ampak se pač potrudim. Malo partner, malo jaz in ga neseva, če že gremo kam, kamor ne moreš z otroškim vozičkom. Pa ne moreš pustiti otroka dobro uro samega v avtu, jezus, no!

Kakorkoli že, ni šans!
Pri starših sem na domačem dvorišču šla brat časopis v avto, ker je ta mali med potjo do njih zaspal…. 🙂

JA SO !!!!!!!!!!!!!! Pa ne samo, da bi se lahko zbudil in ostal sam, otroke tudi ugrabljajo !!!! ??

Vidiš, pa še mir si imela ;)))))))))

Pa saj ne morem verjet, da pustijo dveletnika samega v avtu, haloooooooooooo? Hvala bogu za dober konec!

Očitno so tudi pamet nekje pozabili!
Prav grde besede mi rojijo po glavi. Ja, tule se pa res vse neha.
SRAMOTA, da si lahko tako tumpast starš in pustiš tako malo pišče spat v avtu. NEKDO je gledal na malčka, res!

🙂 Res je, kar je bilo takrat še redkost.

takšnim je treba otroka vstran vzet…sorry ampak res!!!!!

‘Popolnoma se strinjam z vami ,da otročke vzamejo, starše pa prijavijo na policijo.Kaj že ni dost gorja .Saj to niso starši ?

Res, da so ravnali bedno, neodgovorno, ena je rekla prfuk*****, ampak otroka vzet, ja kar tako pa to ne gre, se vam ne zdi?

Podn, starsi pa taki….upam,da je bila lekcija dovolj poucna, ceprav se mi hudo smili mali soncek,kaj je moral prestat…

Človek bi pričakoval, da bodo imeli starši pri četrtem otroku že malo več zdrave pameti in razsodnosti. Pismo, jaz še psa nisem pustila samega v avtu tako dolgo. :((( Ne morem drugega rečt kot totalni bebci.

Totalno neodgovorno. 🙁 Se pa sprašujem, kako se je dveletniku uspelo samemu odpeti v avtosedežu (ali pa sploh ni bil v primernem sedežu) in kako za vraga nimajo v tem primeru vsaj zavarovana vrata, da jih ne more odpreti?! K sreči se je za dečka vsaj fizično končalo vse dobro!

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Pa saj ne morem verjet, da je res. Pa ob vseh nedavnih tragičnih nesrečah.

New Report

Close