Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NLB – modro varčevanje

NLB – modro varčevanje

Tale članek sem prebrala na strani Zveze potrošnikov Slovenije. Je morda kateri izmed vas že prejel kaj v podpis s strani NLB?

“Zveza potrošnikov Slovenije se že nekaj mesecev ukvarja s problematiko prenizkega obrestovanja v okviru Modrega varčevanja.

Modro varčevanje je obljubljalo vsakoletno rast obrestnih mer in visoke prihranke, v mnogih primerih pa so se obrestne mere kljub v pogodbi zapisanemu vsakoletnemu zviševanju v resnici zniževale.

ZPS vse potrošnike, ki so imeli pri bančni skupini NLB sklenjeno Modro varčevanje obvešča, da so zdaj stekla pogajanja z NLB. Dogovorili smo se, da bomo pogovore nadaljevali v začetku februarja, ko bomo skupaj z njihovimi pravniki pregledali posamezne tipe pogodb v Modrem varčevanju.

S strani nekaterih članov in s strani NLB smo bili seznanjeni, da NLB v zadnjem času varčevalcem pošilja v podpis poravnalne ponudbe. ZPS potrošnikom svetuje, da s podpisom izvensodne poravnave počakajo do konca naših pogajanj.

Zveza potrošnikov Slovenije vabi v članstvo vse potrošnike, ki so imeli pri bančni skupini NLB sklenjeno Modro varčevanje in ki ocenjujejo, da so prejeli premalo obresti in bi želeli, da jih ZPS zastopa v pogajanjih o reševanju problematike Modrega varčevanja.

Ljubljana, 26. januar 2007
Breda Kutin, predsednica”

LP Tayda

Tayda, hvala, da si tole sem prilepila. Sem ravno bentila nad izpiskom na knjižici.

Ni za kaj. V bistvu tudi jaz nisem vedela, da se kaj dogaja, dokler nisem prej na ženskem čveku prebrala. Trenutno imam sklenjeno MV za neke male zneske in niti ni toliko obresti….sva pa imela z možičkom par let nazaj sklenjeno MV za malo konkretnejše zneske pa moram reči, da sva bila kar malo razočarana – vse je bilo kontra obljubljenemu: vsako leto večje obresti, midva sva dobila vsako leto manj, kljub temu, da se je denar stekal na knjižico, pa obresti so se letno pripisovale glavnici. Skratka, nerazumljivo…

lp

Oprostite, če se bom malo vmešala, toda meni je nerazumljivo, da ob poplavi različnih finančnih produktov izberete ravno banko, ki je znana po svoji monopolistični drži in neprijaznosti do komitentov. Denarja se nikoli ne plemeniti na bankah ali zavarovalnicah. No, ja, pred desetimi leti mogoče. Resno, če trajajo pogodbe še dolgo, jih prekinite in vložite denar drugam. Tako samo izgubljate.

Kakšen pavšalen nasvet. Kaj pa ti veš, za koliko časa so imeli to sklenjeno in zakaj? Če se ti zdi, da boš nenadoma rabil keš, je to najboljša varianta. Če denar vložiš v sklade ali delnice, lahko zelo veliko izgubiš, če dvigneš prej, kot si pričakoval. Takšne naložbe so za dolgoročno (več kot desetletno varčevanje). Ko že toliko veš o varčevanju, bi lahko vedela tudi, da je treba naložbe razpršiti – in en del imeti za vsak slučaj tudi na banki.

Mrvica.

Sej se mal strinjam s tabo. Vse druge račune sem pri NLB ukinila, ker z njimi res nisem zadovoljna, in šla k drugi banki. Tega varčevanja pa ne morš kr čez noč ukinit.

Jaz pa mislim, da lahko, če se oni niso držali pogojev. Tudi če boste malo ‘popušili’, se dolgoročno splača. Odvisno, koliko časa bi morali še vplačevati.

Haha, Metuljčica, ne, razpršiti denar ne pomeni imeti del denarja na banki. Niti pod razno. Kvečjemu v obveznicah, če hočeš res varno naložbo. In kolikor mi je znano, je od banke najtežje izpuliti denar, ko se enkrat vežeš s pogodbo, pa naj si bo to rentno, modro varčevanje ali vezava. Medtem ko je denar, naložen v skladu, ves čas tvoj, če bi ga slučajno rabil in ni treba nikogar prositi, če bi ti ga blagovolil dati.
Desetletno varčevanje na banki? V današnjem času? Hm, bom ugibala. Delaš na banki? Ker drugače ni osebe na tem svetu, ki bi izjavila takšno neumnost.

Čeprav so donosi na banki slabi in komaj pokrijejo inflacijo, strokovnjaki res svetujejo, da imaš del denarja na banki, ker je to najbolj varna varianta, saj ti v primeru stečaja banke država pokrije 22.000 evrov izgube. V primeru zloma borze ti je ne krije nihče in lani maja, ko je bil padec na borzi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in več, smo lahko sami videli, da tudi obveznice niso povsem varne, saj je šla njihova vrednost dol.

Potem ni nikogar tukaj, ki bi že dobil kaj v podpis od NLB?

lp

New Report

Close