Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Valjasta izboklina v trebuhu?

Valjasta izboklina v trebuhu?

Spoštovani!

V spodnjem desnem delu trebuha v zadnjih dveh mesecih otipam valjasto izboklino (dolžine 10 cm in širine 3 cm), ki ne boli in jo lahko porinem v trebuh. Ta izboklina je prisotna samo če ležim (najpogosteje zjutraj), v sedečem in stoječem položaju pa ne.
Pred 4 meseci sem opravil UZ trebuha, gastroskopijo, pa tudi kolonoskopijo, vendar je vse BP. Imam pa sicer kar močne vetrove in občasno napet trebuh, na blato pa hodim redno 1x na dan in je normalne barve in trdote brez sluzi ali krvi.
Star sem 36 let, brez družinske obremenitve za bolezni na črevesju, ter sicer bolj vitke postave.
Kaj bi lahko bila ta izboklina, moram nujno k zdravniku??

Hvala.

Janko

Spoštovani!

Takole na brzino bi to pripisal delu debelega črevesa, napolnjenega z blatom. Drugega si ne predstavljam, saj bi ev. tako velik tumor bil viden tudi na UZ. Če bo stanje še naslednje mesece takšno, bi bilo smotrno opraviti kolonoskopijo, i bi odvrnila tudi možnost tumorja, ki deloma zapira prehod in se zaradi tega lahko nabira blato za oviro. Vendar bi pri tem imeli veliko težav z odvajanjem – menjava zaprtja in driske… Pa tudi relativno mlad ste še za kaj takega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Hvala za vaš odgovor.

Ker sem bil na kolonoskopiji konec novembra, ter je bil opravljen celoten pregled – BP, ali bi moral zaradi tega mogoče na ponoven UZ trebuha (prejšnji je bil opravljen v sredini meseca novembra), ali pa mogoče še na pregled tankega črevesja (ne vem kako se strokovno reče pregledu tankega črevesja)?

Na blato pa še zmeraj hodim redno 1x na dan in to zmeraj zjutraj.

Hvala in lep dan vam želim.

JAnko

Spoštovani!

Potem nekaj časa opustite razmišljanje o tem, ker očitno nimate tumorja ali druge spremembe, ki bi jo bilo potrebno odpraviti. Zelo verejtno tipate blato v črevesu. Tankega črevesa se ne da pregledati drugače kot z rentgenskim slikanjem – kontrastnim, kar pa varjento ne bo prineslo želene razjastnitve.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

POzdravljeni!

Hvala še enkrat za res ekspresen odgovor na najboljšem forumu za bolezni in zdravje.

Prijetno zimsko nedeljo vam želim.

Janko

Pozdravljeni še enkrat!

Gre za mojo punco, ki je stara 32 let.
Pojavlja se ji občasna slabost, rahla omotičnost in kot da bi imela polno glavo, kot da bo skupaj zlezla in takrat je najbolje da se vsede in ji je boljše. Pravi tudi da jo včasih bolijo ramenski sklepi, včasih bolečine v lopaticah, včasih kot da ne bi imela moči v rokah.

To se ji dogaja v zadnjih dveh mesecih, postala je tudi depresivna in včasih se smili sama sebi in nima volje do življenja, saj je začela govorit da kaj če pa ima tumor na možganih in je tako vse skupaj brez veze.
Zaradi teh težav še ni bila pri zdravniku. Kaj storiti?

Hvala.

Janko

Spoštovani!

Obišče naj zdravnika, da se pogorovita o njenem psihičnem stanju. Kaže znake anksiozne depresij, ki se jo da odlično zdraviti. Po dveh mesecih pa bosta lahko ugotavljala, če so ostali še kakšni znaki, ki bi jih kazalo naprej preiskovati (glavoboli ali druge motnje).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Tudi jaz si zatipam nekaj takega,kar opisujete vi, samo ce lezim, pa se to najpogosteje zjutraj. Ker sem tudi sama vitke postave, si zaradi tega nisem belila glave, kajti tisti, bolj zaliti, tega sploh ne morejo zatipati. Mislim, da je panika odvec,

Pozdravljena.

Ja očitno se bo treba malo poredit, da si tisti ta bolj suhi ne bomo otipavali notranjih organov:)
Hvala za mnenje, ja saj tam kaj drugega kot napihnjen del debelega črevesa res ne more biti.

LP

New Report

Close