Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cepljenje HPV kaj menite?

Cepljenje HPV kaj menite?

Jaz osebno menim, da se želi eno podjetje dokopat do proračunskih sredstev.
Osebno bi bila bolj zadovoljna, če bi bili zastonj cepivo proti klopnemu meningitisu, mogoče, ker imam fante, ki so stalno v naravi?!
Več koristi, ali se motim?

jaz pravim, naj možnost bo.

To meniš verjetno bolj zato, ker imaš FANTE, ti pa seveda ne bodo zboleli za rakom materničnega vratu.

Ana, se opravičujem!!!!!!! Slabo sem prebrala in mislila da govoriš o papiloma virusu.

Vedno so bili in bodo tu kapitalski interesi po dobičku, ki pa je v farmacevtski industriji in pri njihovih posrednikih astronomski. In tudi v tem primeru je v prvi vrsti tako. In tisti, ki si želijo teh dobičkov bodo vsem naivcem najprej oprali možgane (strokovnjake pa tako ali tako podkupijo – pa ne malo – da napišejo in zagovajajo mnenje v njihov prid). In ljudje verjamejo vse…

Tudi če bo obvezno, svojih otrok ne bom dala cepit, saj jim želim samo dobro, ne pa da s cepljenjem povzročim še kakšno drugo bolezen.

Risanka, saj govori o njem!

Cepljenje proti hepatitisu in HPV je za moj pogled nepotrebno, četudi sem sama ženska in in imam eno hčer (in sina). Oba vzgajam tako, da ko se bosta odločala za spolnost, bosta vedela, kaj to s sabo prinaša in kako se zaščititi – ker zaščita je, obstaja in to učinkovita, neprimerljivo bolj učinkovita od raznih repelentov, ki naj bi odganjali klope. Torej svoje hčere ne bom cepila.

Meni se zdi tale pomp okoli tega cepljenja že prav neumen in po eni strani neodgovoren, saj se o zadevi na dolgi rok ne ve popolnoma nič (ok, razen raziskav, ki jih naredi podjetje samo, ki jih je pa tako treba jemati z rezervo). Res je, da nisem iz tega “foha”, vendar se mi zdi takšnole propagiranje za množično cepljenje popolnoma mimo.

LP

Jaz sem za.

jaz sem za to da je cepivo brezplačno ampak ne obvezno (če je to dvoje sploh združljivo 🙂

mislim isto kot vesna, farmacevtski lobi …

Njiju lahko vzgajas, kakor hoces (pustimo teoreticno razglabljanje o uspehu tovrstne vzgoje ob strani), njunih bodocih spolnih partnerjev pa ne mores.

In vsakic, ko gres s kom seksat, so v postelji s tabo se vsi prejsnji spolni partnerji, pa ne glede na to, kako dobro in skrbno in odgovorno si bil ti sam vzgojen.

Ko so v Nemciji pred priblizno 10 leti delali epidemiologijo sirjenja HIV, so postavili tako imenovano pravilo 25 – v povprecju gre zenska do svojega 25. leta spat s 25 tipi. Dvomim, da so stevilke v Sloveniji kaj dosti drugacne, ker je mentaliteta in nacin zivljenja precej podobna.

Logicno izpeljavo si pa lahko vsak dela po svoji vesti in/ali pameti, cesar ima pac vec na razpolago.

SG

absolutno za in absolutno bomo cepili, ko bodo dovolj stare

mogoče bi o kapitalski interesih povprašali ženske z rakom na materničnem vratu?
Kaj mislite?

Moti me tako propagiranje. Tukaj vidim zgolj farmacevtski zaslužek. Cepivo “ščiti” samo pred štirimi virusi, vseh je pa okrog 100.
Imam dve hčeri in ju želim obvarovati na drugačen način, ne s kemijo.
Zgolj moje mnenje.

6. Kako pogost je rak materničnega vratu?
Rak materničnega vratu je še vedno, kljub nekaterim učinkovitim ukrepom, javno zdravstveni problem tudi v Sloveniji. Po zadnjih podatkih Registra raka, ki deluje na Onkološkem inštitutu, je v letu 2003 za rakom materničnega vratu na novo zbolelo 208 žensk, 55 pa jih je zaradi tega obolenja umrlo. Najpogosteje obolevajo ženske stare od 35 do 45 let. Obolevnost je v Sloveniji dokaj visoka, v letu 2003 je znašala 20,4 obolelih letno na 100.000 žensk, medtem ko je v nekaterih evropskih državah znatno nižja (pod 10 obolelih letno na 100.000 žensk). Vendar pa je zaradi uspešnega odkrivanja najbolj zgodnjih oblik raka materničnega vratu, smrtnost zaradi tega raka v Sloveniji pod evropskim povprečjem.

Podpiram cepljenje oz. tehnološki razvoj nasploh. Take zadeve višajo kvaliteto življenja in neumno se mi zdi, da cepiva ne bi izkoristili. Ne glede na to, da prihaja iz bushmanske ZDA 🙂

Mene pa zanima, zakaj je cepivo omejeno samo na mlajše ženske ? Je kakšen poseben razlog ali gre za varčevanje z denarjem ? Hvala za odgovor.

Ja, res je, ampak če sam ali sama veš, da brez kondoma ne greš seksat in je to tvoj princip, so vsi predhodni partnerji v gumici in ti nič ne morejo. Če bo hči čutila potrebo, da da do 25. leta skoz 25 tipov, je to njena stvar, vendar je to potem tudi njena odgovornost, za katero ji ne mislim iskat nobenih bližnjic, ima pa in bo imela z moje strani informacije, dejstva, podatke, izkušnje in nasvete. Kaj bo z njimi počela in kaj bo z njimi počel sin, ker spolnost pač ni samo stvar nas žensk (!!), je njena oziroma njuna stvar. Ko bo polnoletna, se zaradi mene lahko da tudi cepit.

Absolutno za brezplačno cepljenje deklic…..! Vsako življenje je pomembno in če umre 1, ki bi jo lahko cepivo rešilo, je preveč!!!! Če bi imela hčerko, bi jo poslala na cepljenje, in nikoli v življenju si ne domišljajte, da lahko izbirate njihove spolne partnerje, pa če še vaša vzgoja tako cveti.

lp,

N.

vse res, ampak kondom ni zadostna zaščita. žal.

13. Zakaj se cepljenje proti okužbi s HPV v večini držav priporoča le za ženske in dekleta, stare od 9 do 26 let?
Cepivo so preizkušali v glavnem pri dekletih in ženskah starih od 16 do 26 let, zato so trenutno na voljo podatki o varnosti in zaščiti cepiva le za to starostno skupino. Raziskave so ugotovile tudi varnost in imunogenost cepiva pri otrocih in mladostnikih v starosti 9 – 15 let. Študije učinkovitosti cepiva pri preprečevanju bolezni povzročene s HPV v tej starostni skupini niso bile izvedene. Dodatne raziskave preizkušanja cepiva pri moških in ženskah starejših od 26 let še potekajo. Ko bodo znani rezultati teh raziskav, bodo verjetno priporočila za cepljenje dopolnjena tudi za druge skupine prebivalstva.

14. Zakaj je cepljenje proti okužbi s HPV v ZDA priporočeno za deklice stare med 11 in 12 let?
Cepivo je najbolj učinkovito pri deklicah in ženskah, preden imajo prve spolne stike in tako še niso bile izpostavljene možnosti okužbe s HPV.

Jaz pa mislim, da bi bilo veliko bolj pametno ženskam omogočiti bris enkrat letno namesto enkrat na tri leta, kot pa cepljenje, s katerim ni rečeno, da kaj pridobiš.

Recimo, kaj, če pride ven čez deset let, da to cepivo naprimer vpliva na plodnost? Cela generacija.
Ali je res tako zelo preizkušeno cepivo?

Mene pa boli dejstvo, da je zdravje
očitno le za premožne!

Kajti cena 350 eurov (več kot 80.000 SIT)
je za nekatere družine previsoka, da bi lahko svojim najstnicam nudili ustrezno zdravstveno varnost.

Bo torej rak materničnega vratu postal bolezen revnih?

Ob tem, da imajo farmacevtske firme več kot pol dobička – cepivo bi moralo biti cenejše!

Se strinjam z ametist! Brisi naj se spet jemljejo 1x letno in ne na tri.

Naj šparajo kje drugje, ne pa pri ženskah, nosečnicah in otrocih!!!!!!!!!!!!

New Report

Close