Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tečaj tujega jezika – je sploh smiselno?

Tečaj tujega jezika – je sploh smiselno?

Tu ste tudi poliglotke 🙂 pa se ziher kaj bolj spoznate. Srbi me učenje enega tujega jezika. Nekoč sem se že nekaj malega učila, razumem še kar dobro, povedati tudi znam kakšen stavek, pisanje pa mi ne gre od rok. Imam pa ful željo se naučiti jezik kot je treba, ker mi je všeč. Dejstvo pa je, da bi ga uporabljala bore malo, bolj, če bi šla na kakšno potovanje tja gor, sicer pa v vsakdanu ne (le kolikor poslušam muzko v tem jeziku). Je sploh smiselno se potem podati v to, glede na to, da ti tečaji niso ravno poceni? Mi bo znanje ostalo “za zmeri”, ali je za takšno znanje potrebno jezik tudi stalno uporabljati? Kakšen nasvet, mogoče?

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Za kateri jezik pa gre?
Sicer je pa po mojih izkušnjah takole: če jezika ne uporabljaš, ga seveda lahko pozabiš, predvsem velja za govor. A se potem, če prideš v to okolje, lahko spet hitro navadiš nanj. In če imaš možnost, da jezik nekako obnavljaš tudi tukaj (prek medijev, sodelovanja v spletnih forumih tiste države, kjer ta jezik uporabljajo), je to super. Če imaš željo, kar začni!

če ti je v veselje zakaj pa ne? saj ni nujno da greš na tečaj, lahko začneš z branjem. še v knjižnici se dobijo knjige, po različnih stopnjah. filme gledaš brez podnapisov.
je pa res, da se veliko pozabi, če se ne obnavlja. oz. če jezika ne rabiš veliko. po sebi vidim. bo tudi treba malo obnovit…

če bi se rada naučila in imaš denar za tečaj potem je smiselno. zakaj nebi bilo?
če si pa na tesnem z denarjem, pa je to drugo vprašanje.

seveda je znanje treba obnavljati, če tujega jezika ne uporabljaš prav pogosto

Dejstvo je,ce jezika ne uporabljas pozabis pol prevec…in ce se ga gres ucit, ena stopnja narejena se ne pomeni znanja…govorim iz izkusen in kot prfoksa..

Je pa res,da se lahko ucis za svojo duso…kar tudi steje 🙂

Ja, ja, na tesno. :((

255, gre za Španščino. Pa ne mi zdaj reči, da naj gledam limonade brez podnapisov. :)) Ker potem bom znala samo “mi corazon” in podobno.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Saj ne pravim tega. Najprej greš na tečaj, da potem lahko gledaš telenovele brez podnapisov. 🙂
Pa resno, najdi kakšen dober forum v španščini, ki ti bo tudi tematsko odgovarjal. Mogoče še kakšnega dopisovalca ali dopisovalko. 🙂

pozdravljena,

jaz sem se sama naučila nizozemščine, ker mi je bil in mi je še vedno ( sedaj ko znam, še bolj ) jezik zelo zelo všeč.

Poti, katere lahko izbereš, je veliko.

Če gre za kakšen eksotičen jezik ( recimo izven nemščine, angleščine, italijanščine, spanščine in francoščine ), znajo biti tečaji zelo zelo dragi. Ker je povpraševanje po drugih jezikih manjše, in je kandidatov manj, se pravi: bo tečaj zelo zelo drag.

ko sem se jaz začela z nizozemščino, je samo ena šola , in še to v Ljubljani ( za tiste ki ne prihajamo iz Ljubljane, je vsaka vožnja tja popolnoma odveč ), in nas je bilo samo 3 kandidati v 6 mesecih. Za začetni 20 urni tečaj bi morala odšteti 60 000 SIT + vožnja v Ljubljano. Meni se je to zdelo popolnoma preveč.
Zato sem se zadeve lotila malce drugače. Na e-baju sem za 1 eur kupila računalniško knjigo , o učenju nizozemščine. Potem sem se vpisala na Yahooju v brezplačno skupino, kjer se med seboj učijo nizozemščino. V skupino se lahko vključi vsak, ki se registrira na yahoju, in v tej skupini so ljudje z vsega sveta. So moderatorju, tako da je zadeva kontrolirana, in so zelo zelo ažurni. V skupini so ljudje: ki se učijo jezika, in ki se ga učijo.
Potem sem preko nekih chat programov naletela na nizozemce ( vsi tako ali tako govorijo dobro angleško ), in so mi bili pripravljeni pomagati. Preko skypa sem s časoma začela pogovore z nizozemci.
Ogromno je tudi recimo strani, kjer je učenje jezika preko interneta. Zastonj! Itd. Samo lotiti se moraš.
A težava je bila ( no, še vedno je ), samo ena: najprej prevajam iz slovenščine v angleščino, in potem iz angleščine v nizozemščino, ali obratno.
Ko sem bila lansko leto gor, na počitnicah, sem zaradi treme totalno zablokirala, v govoru mislim, sem pa veliko razumela, in če bi ostala še kak teden več, bi postala tudi že v govoru bolj pogumna.
Sedaj je moje znanje nizozemščine: berem dobro, razumem odlično, govorim: dobro, ko si upam, pišem pa tudi kar ok. Želim si, da bi lahko šla gor, za mesec dni, in potem vem, da bi mi šlo zelo zelo dobro.

No…, to so moje izkušnje.

Vsi skupni stroški: 1 eur in moj čas, prebit za računalnikom, na internetu.

Moje izkušnje.

Katrine

sej ni treba telenovel, almodovar ima fajn filme : )

Ja, saj tisto neko osnovo imam. V govoru in razumevanju. Pri pisanju pa ne. 🙁 Samo jaz bi se naučila toliko, da ne bi vedno skakala v slovar, ko poslušam en nov komad. :)) Pa, da, če grem tja na dopust, da bi se uspela vse sama zmenit. Pa vseeno upam, da nekoč morda za nekaj časa mrknem tja in tam preživim kak mesec, mogoče celo kakšno leto. :)) Kolk sanjam, hehe.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Jap, poznam. Rulajo!

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Če imaš v niku svojo letnico rojstva, ti lahko rečem škoda, ker so v “tvojih” časih na filofkasu imeli zastonj lektorat nizozemščine.

Nikoli ne veš, kdaj ti lahko prav pride. Učenje jezika ni nikoli metanje časa stran. Za začetek poskusi s kakšnimi CD, kasneje pa morda s tečajem v živo.

hja no,

jaz takrat za nizozemščino še vedela nisem. hahahhahahah

Mal se hecam, a me takrat pač te zadeve niso zanimale.

Katrine

Kako fračka? Ste se pozdravili? Gre na bolje? Pa mlekarna?

če se gre pa za španščino pa pomoje ni kaj veliko za razmišljat, konec koncev se ta jezik na veliko govori vsepovsod po svetu in ti bo slej ko prej prišel prav 😉

jaz se bom to pomlad npr. začela učit finščino 🙂 čeprav zaenkrat še ne vem kolikokrat in za koliko časa mi bo uspelo it gor, bom pa toliko bolj uživala ob učenju in trenirala možgančke 😉

Sama sem pred parimi leti sanjarila isto…pa sem se podala v ucenje…in mi danes ni zal…pa spana je lahek jezik,tko da pejt,ce bo za duso…

Katrine, hvala za tvojo izkušnjo. Zanima me tole z Yahoojem. Slovar imam, sicer ni na računalniku, ampak tega mi ne bo težko dobiti. Španščina sicer ni tako eksotičan, tečaji so, ampak cene so za moj žep trenutno prav božjastne. Pa še lažje bi mi bilo takole preko neta, ko lahko vse sfuraš od doma. Na njihove forume ne upam, ker ne znam pisati. Bom pa res upregla konje in si poskusila najti kakšno osebo za “pogovor”, pa magari preko MSNja. Hvala, res, ker si tole napisala. Evo, perutničke mi še bolj migetajo. :))

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Čak mal, a ti govoriš špansko?

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

si 🙂

Ktera je v ilegali? :)) Fračka trenutno spi. Na nogici ima stalno priklopljen oksimeter, in kaže dobro, danes ni bilo manj od 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če bo jutri sončno in fino toplo, bova šli celo v Kr. Goro po miškota, ki zaključuje z smučarsko šolo. Mlekarne… Hja, mastitis se zdravi, pa mala se spet ful doji, tko, da bomo pocajtali tud to do konca. 🙂

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Potem pa lahko midve kakšno “pohablava”. :))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Super :)))

Tle gor pa nikar rint, tudi čez dan je komaj kaj nad nulo, glede na prestano ti ne priporočam toliko mrzlega zraka za takale pljučka.

Kar ugibaj, kdo te zalezuje ;))

U, finščina se mi zdi pa ful težka. Ni pa veliko manjkalo, da bi midva za nekaj časa spokala kufre in šla gor. Dragi je imel eno dobro priložnost za službo, ampak jo je – zapečkar, sicer po dolgem razmisleku, odklonil. 🙁 Na moje veliko razočaranje. Sva pa bila takrat še brez otrok in bi bilo to veliko lažje izvedljivo. No, saj, če ga vprašaš danes, mu je itak žal.

Veliko uspeha in veselja pri učenju tudi tebi.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Majku mila, vem samo, katera me ne (6). 🙂 Imam pa dve v mislih. T ali pa D. Sem blizu?

OK, saj tole za jutri je res skrajni primer, če bi bilo ultra toplo. Vzgojiteljici sta mi včeraj rekli, da imajo ful toplo. Pa sem pomislila, da bi mogoče šli za tiso uro, ko bi bili zunaj. Te pa bova ostali doma in bo šel tati sam gledati našega smučarja, ki NOČE smučati! :))

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

New Report

Close