Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako imate urejene obiske za otroka z bivšim partnerjem?

Kako imate urejene obiske za otroka z bivšim partnerjem?

Pozdravljeni!
Sem že v naslovu teme povedala, kaj me zanima. Mi imamo 4 letnika, z bivšim partnerjem imamo že 2 leti odločbo iz sodišča o preživnini in obiskih. Dobiva ga vsako sredo in vsak drugi vikend o d sobote zjutraj pa do nedelje zvečer. Poleti ga ima 10 dni na počitnicah, in za veliko noč ter božič ga je imel.
To je sve lepo in prav, vendar mu ni nikoli dovolj. Če se mi kam odpravljamo ,recimo na krajši dopust ali pa smučat, gremo lahko le od četrtka pa do torka, ker ga mora imeti ob sredah. Ni pripravljen zamenjati noben termin. Zelo nam otežuje kakršnokoli preživljanje dopusta, kar se meni ne zdi normalno. Tudi 4 letnik ima že svoj krog prijateljev, če ima kakšen njegov prijatelj na očetov vikend rojstni dan, naš otrok enostavno ne more iti. Pa to ne pomeni, da ga želimo prikrajšati za kakšen njegov dan, le zamenjavo želimo, vendar on na to ni pripravljen , že skoraj eno leto nam krepko greni živlenje. Ko se je pa on enkrat odpravlja z družino na morje za vikend, mi pa grozi in ne vem kaj še počne, da ga dobi v petek in ga vrne v ponedeljek.
Zanima me, kako imate vi urejene obiske za predšolske otroke in kako potem za šolo. Ali so vaši bivši partnerji pripravljeni zamenjati kakšen vikend, kaj naredite, če vam nikoli noče tega zamenjati.
Mi smo že popolnoma obupali, če bomo hotli it še na kakšen dopust, razen poleti, enostavno ne bomo šli, ker se mi zaradi kreganj z njim zdi škoda živcev.
Sploh bi pa bila vesela kakšnega mnenja zaposlenega na sodišču za družinsko pravo ali pa odvetnika.
odgovori v stilu, kaj bi še rada, oče ima tudi pravico in ne vem kaj še, me ne zanimajo.
Rada bi, da se bi oglasite vsi tisti, ki imate s tem izkušnje.

Koliko pa je vajin otroček star? Sama s tem zgornjim vprašanjem res nimam izkušenj, a mi je grozljivo, da nastanejo take situacije in potem se otroka pakira sem in tja, da je pri obeh starših. S selitvami pa imam izkušnje in vem, da težko najdeš en svoj mir, če imaš nenehno stempirano, kje moraš biti kakšen dan.

Po moje moraš zahtevati spremembo odločbe o stikih. Če boš sodniku stvar predstavila tako kot si jo nam, bo zagotovo določil tudi termine počitnic. Res pa je, da verjetno ne bodo vse tvoje, ampak saj otrok mora imeti počitnice, pač enkrat s tabo, drugič pa z bivšim.

cikica, a pa ti sploh prebereš, preden odgovarjaš?? pa saj piše večkrat “4 letnik”, koliko je potem star…. 10????

Glede na okoliščine, se imava midva z možem za zelo normalna starša. Trudiva se,da otrok čimmanj občuti to podajanje od očeta in nazaj k nam. Tudi ne “pumpava” otroka proti očetu, ker otrok ni nič kriv,da je v taki situaciji, vedno ga vzpodbujava da mora imeti rad našo in atijevo družino, nikoli ga ne sprašujeva koga ima rajši in kje bi bil rajši, ker se nama to zdi nečloveško do otroka, da mora nekaj zbirati in se postavljati na neko stran. Vsi naši prijatelji se čudijo,kako lahko tako peljeva zadevo, da otroku ne vsiljujeva kakršnegakoli mnenja, res se trudiva, da se otrok ne bi počutil,da je kje odveč. Pa ne pravim, da je otroku zaradi tega lahko.
Sva pa mnenja, da mora otrok vedeti, kje je doma in kdo je njegov vzgojitelj. In tudi, da mora otrok biti tudi pri očetu. Vendar smo počasi začeli zgubljati energijo. Vsako naše prizadevanje, da bi se kaj zmenili, se nam kot bumerang vrne nazaj. Otrok sprašuje, zakaj ne more iti tja in tja, zakaj ni bil kje na rojstnem dnevu, zakaj ni bil po vrtcu v ustvarjalnih delavnicah in jaz enostavno ne vem več, kaj naj mu še rečem.
Mislim, da ga ima oče dovolj časa, da pa res tudi na dopust ne moremo, je pa kaplja čez rob.
No, je pa prav pasalo, da sem se lahko malo “skašljala”.
Upam, da bom dobila še kakšen odgovor, ker me res zanima, kako vi rešujete to.

No pri nasje ravno obratno . Moj partner je otroka lahko videval samo ob torkih in četrtkih popoldan. Vikenda nobenega, nobenih počitnic. Zamenjave niso bile možne. Če je zbolel ali pa je bilo posredi kaj nujnega je zmenek z otrokom odpadel (na zamenjavo bivša ni pristala). Tako ima partner danes zelo omejenestiko oz. ji skoraj nima saj sva med tem časom dobila tudi midva svoje otroke in na predlog, da bi imela njegovega otroka vsak drugi vikend oz. po dogovoru ni pristala.
Žalostnoje, da se bivša partnerja ne moreta med sabo sporazumeti, saj je to končno jun otrok škoda pa se dela samo njemu. Namesto, da bi otrok čim večkrat užival na morju, smučanju in pa še kje je otrok prikrajšan za vse to pa še za marsikaj drugega predvsem zaradi nestrpnosti, prepucavanj, sovražnosti enega ali obeh partnerjev.
Žalostno res žalostno.

Pogovarjava se,
vsak dan sproti- za vsak vikend- odvisno kdo dela, kaj dela in kaj pride vmes.
Če jaz trenutno ne morem smučat, ju bo pa še jutri vzel (čeprav je bil njegov prejšni vikend), da bosta na snegu. Včasih ima pa on dva vikenda zadrego pa službo, sta pa pri meni.
Pomaga, da greš tja (k njemu), ga posedeš in se pogovoriš- nobena socialna ti ne more pomagat, če se ne moreta sama dogovorit.

Midva se vse dogovoriva, tako kot sva se za samo ločitev in preživnino. Bila sem celo prijeto presenečena, da je mož prosil za en dan stikov na teden več, kakor je običajno v praksi. Vmes se z bivšim tudi pokličeva, malo poveva, kaj smo počeli in če so kakšne (npr. zdravstvene) težave. Po moje zna bit sila zoprno, če ni kontaktov med roditelji. Pa še otrok te zna v tem primeru bolj vrteti okrog prsta!

LP

New Report

Close